Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przestawienie wałków rozrządu w m62b44
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Sławek87
Witajcie.
Jakiś czas temu na którymś forum przeczytałem, że można przestawić wałki w 4.4 .
Jestem w trakcie rozbierania mojego v8 i coś chętnie bym przy nim grzebnął smile.gif.
Podobno dół trochę słabnie, ale góra wyraźnie lepsza. Robił ktoś z Was taki zabieg?
Jeśli tak to proszę o szczegóły, o ile przestawić, jakie są efekty?

dobrus
podstawowe pytanie to czy masz wersje z vanosem czy bez
Sławek87
CYTAT(dobrus_m30 @ Sun, 15 Jan 2012 - 11:10) *
podstawowe pytanie to czy masz wersje z vanosem czy bez


Bez vanosa
dobrus
na forumach, zwlaszcza tych poswieconych bmw mozna wiele ciekawych teorii poznać, osobiscie sądzę ze obrocenie walkow bez dodatkowych modyfikacji typu strojenie, dolot itd nic nie da
jackolus
koledze pewnie chodzi o ten temat?
http://www.bimmerboard.com/forums/posts/775197

Niby efektem jest skasowanie garba nadmiaru momentu i przesunięcie go wyżej czyli spłaszczenie ale i zmniejszenie wartości maksymalnej.
Moim prywatnym zdaniem gra niewarta świeczki.
Wojtek
Testowalem kiedys przestawianie walka ale w silniki 8 zaworowym - walek normalnie normalne zachowanie silnika, walek juz nie pamietam czy przyspieszony czy cofniety ale efekty byly takie ze silnik inaczej pracowal w roznych zakresach na jednym lepiej na dole ale zanim sie dokrecil do konca to troche trwalo za to w droga stronie nie bylo dolu ale na gorze bylo na pewno o wiele lepiej niz na seri. Pozdrawiam.
Lincoln e30ix
Taki efekt dają reg koła rozrządu (np seryjnie w 1.8 is), jeśli przestawisz kołą do przodu rośnie moment w niskim i średnim zakresie obrotów, co dobre jest np na tor, natomiast na prostych dużo daje cofnięcie ich (5-6stopni) przenosząc moment w wyzsze rejestry, ale tracąc "dół"
Sławek87
Dzięki wielkie wszystkim za odpowiedzi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.