Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przerobka dwumasu na jednomas?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
zabba88
Witam mial ktos doswiadczenie z takim patentem?
Mianowicie szukam sprzegla aby powiesic vr6 24v wzdluznie.
Narazie opcje jakie znalazlem to:
034 motosport
tilton
Ceny urywaja dupe:D
Myslalem nad ori dwumasem z vr5 +przerobka go na jednomas+spiek
Tylko ciekawe jak to sie bedzie zachowywac?
Chyba ze ma ktos inny pomysl?
olozwirski
CYTAT(zabba88 @ Tue, 29 Nov 2011 - 13:19) *
Witam mial ktos doswiadczenie z takim patentem?
Mianowicie szukam sprzegla aby powiesic vr6 24v wzdluznie.
Narazie opcje jakie znalazlem to:
034 motosport
tilton
Ceny urywaja dupe:D
Myslalem nad ori dwumasem z vr5 +przerobka go na jednomas+spiek
Tylko ciekawe jak to sie bedzie zachowywac?
Chyba ze ma ktos inny pomysl?

A seryjne sprzegło?
zabba88
vr6 nie wychodzil wzdluznie;/
seryjne jedyne jakie mi przychodzi do glowy to passat b5 vr5. Ori dwumas 240mm. Ale nie ma opcji aby przeniosl z 600Nm
ori z s4 nie skreci sie z walem vr6
zabba88
Napisalem do 034motosport zobaczymy co odpisza. Bo kolo jest ale nic nie pisza z jakim sprzeglem to stosowac.
Jakies inne pomysly?
Ma ktos wymiary walka sprzegla z s4 i 2.8vr6 4 motion? Czy wieloklin jest ten sam? Bo jezeli bylby ten sam to szloby moze ori sprzeglo z r32 zastosowac+wzmocnic docisk a dwumas odsadzic na adapterze?
olozwirski
Vr wychodzil wzdluznie.
Wieloklin na walkach sprzeglowych taki sam.
ALI23
a co byś powiedział na custom'owe np. z alu pod dowolny docisk i tarczę wink.gif
Feluke
Jakis jednomas z vr6 z odpowiednim sprzeglem. Ja nie widze problemow w tym ze jeden silnik byl wzdluznie a drugi poprzecznie o ile zabawki pasuja do siebie.
zabba88
olozwirski ale do vr5 nie ma sprzegiel jednomasowych. Bynajmniej nigdzie nie znalazlem
feluke od poprzecznego nie pasuje:) kolo musi byc odsadzone o grubosc przekladki ktora jest miedzy silnikiem, a skrzynia. Jakies 3cm
ALI23 masz jakies konkretne na mysli? Bo narazie znazlem tylko tiltona z 2-3k $ oraz custom od 034motosport
kidzio_r5gtt
nie tylko w USA robią sprzęgła na zamówienie - popełniliśmy już takich całkiem sporo i działają.

parę fotek:



ALI23
mam ekipę która jest w stanie wykonać stalowe lub aluminiowe koło zamachowe pod dowolny docisk, i będzie latać jeśli tylko ów docisk da radę przenieść zadane niutki.. wink.gif
osobiście uważam że do naprawdę mocnych silników faktycznie nie trzeba aluminiowego zamachu, wg mnie takie koło może spełnić swoje zadanie w wysoko kręconych n/a z niedużą pojemnością w połączeniu z krótką skrzynią..

mam nawet projekt sprzęgła dwutarczowego niestety nigdy nie testowany bo jeszcze taka potrzeba nie zaistniała tongue.gif
Feluke
CYTAT(zabba88 @ Tue, 29 Nov 2011 - 17:04) *
olozwirski ale do vr5 nie ma sprzegiel jednomasowych. Bynajmniej nigdzie nie znalazlem
feluke od poprzecznego nie pasuje:) kolo musi byc odsadzone o grubosc przekladki ktora jest miedzy silnikiem, a skrzynia. Jakies 3cm
ALI23 masz jakies konkretne na mysli? Bo narazie znazlem tylko tiltona z 2-3k $ oraz custom od 034motosport

Zawsze myslalem ze ta przkladka umozliwia wsadzenie docisku w srodek ale najwidoczniej nie jest to mozliwe. biggrin.gif
Czlowiek uczy sie cale zycie.
zabba88
feluke zgadza sie. Umozliwia wsadzenie w sam srodek+skrecenie skrzyni 01E do bloku vr6. Ale nie kompensuje odsuniecia sprzegla od walu. Bo gdyby tak bylo to juz by lecial do mnie setaw do mk4 r32 i po problemie. Ale nie ma lekko:)
Znam juz przyblizone ceny zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zestaw 034motorsport do 700-800Nm kolo+sprzeglo ok 4000+przesylka+clo
Tilton dedykowany 2800-3500 dolcow+przesylka+clo
Zobaczymy co wymysla u nas w kraju rodacy:)
Feluke
Hmmm... czyli zamach wchodzi w dziure w przekladce i nie ma przeciwskazan do przykrecenia seryjnego zamachu od silnika poprzecznego tylko... No wlasnie, walek sprzeglowy nie dostaje do tarczy czy chodzi o podparcie walka?
zabba88
walek nie dostaje do tarczy:) Wiec trzeba go odsunac na adapterze lub miec zrobic custom kolo zamachowe
pawel1600
napisz do kidzio_r5gtt na pewni cos poradzi.Ja zamawialem u nich jednomas robiny na wzor dwumasy ( opod docisk i tarcze )
Kolo bylo tak wykonane ze nie pare osob siedzacych w temacie cmokalo z zachytu i pytalo dzie takie cudo zostalo zrobione.A bylo zrobione po bardzo przyzwoitych pieniadzach.
danar
podłącze sie do tematu, kto w dobrej cenie wykona taki zamach??

2,8 v6 24v = r32 = r36 poprzecznie pod skrzynie 6 biegową



z resztą osprzętu może podołać radzikowski...
zabba88
danar takie kolo normalnie lata od 1000do2000:) Stalowe ciut tansze od alu.
danar
1000zł do 2000zł?
pokaz to za 1000...zł
ALI23
ja za 1500zł mogę to zrobić z wyważarką, jeśli tylko będzie dostarczony rysunek..
danar
za tyle to szkoda Twojego czasu marnować bo jest zrobione i do wzięcia za tyle w res5pect...
ALI23
to spytaj ich czy też mają utwardzaną powierzchnię cierną..

po za tym nie napisałem że to cena ostateczna.. smile.gif
zabba88
Zapytam jeszcze raz!!!
Kto mi wykona kolo zamachowe na wzor passata vr5 ale pod docisk i sprzeglo s/rs4?? Bo kilka osob sie zaoferowalo i nie podaje numer kom. albo nie odbiera. Jak nie to zamawiam 034motorsport i po problemie:/
ALI23
tak się złożyło ze kolega był u mnie z aparatem w odpowiednim momencie i pstryknął kilka fotek gotowego kółka i podesłał mi trzy ładne smile.gif





danar
a to moje z dwumasu zrobione by radzikowski



ALI23
danar możesz podać wagę tego kółka, z tego co widzę to docisk jest z vr5/6 ??
danar
CYTAT(ALI23 @ Thu, 09 Feb 2012 - 20:38) *
danar możesz podać wagę tego kółka, z tego co widzę to docisk jest z vr5/6 ??


zamach jest od v6 2,8 24v

jak wysyłałem na poczcie było około 17,5 lub 17,8 kg. - cały kpl z dociskiem i tarczą...

na wadze jest kpl juz po zrobieniu z dociskiem sachs race

14,85kg

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.