Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [e46 330D] skrzynia biegów
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Rene
Rozglądam się za autem 2003-04 tylko nie wiem z jaka skrzynia biegów czy lepiej kupić manuala i brać pod uwagę wymianę sprzęgła co pewnie wyjdzie ponad 2k, czy lepiej automat i modlić się że nie jest zajechany i nie zacznie się sypać...

Ogólnie co jest mniej awaryjne?? nie będzie to wersja 330xd tylko standardowy tylno pęd.
Czy były problemy z którąś ze skrzyń??
sirek
CYTAT(Rene @ Mon, 24 Oct 2011 - 20:01) *
Rozglądam się za autem 2003-04 tylko nie wiem z jaka skrzynia biegów czy lepiej kupić manuala i brać pod uwagę wymianę sprzęgła co pewnie wyjdzie ponad 2k, czy lepiej automat i modlić się że nie jest zajechany i nie zacznie się sypać...

Ogólnie co jest mniej awaryjne?? nie będzie to wersja 330xd tylko standardowy tylno pęd.
Czy były problemy z którąś ze skrzyń??


Manual jest nieśmiertelny.
Automat jak każdy inny - może z nim być różnie , ma elektronikę i czipsować możesz max. 500 niutów mellow.gif
czesław
Manual jest uciazliwy w miescie, po programie pierwszy bieg nieprzydatny w ogole. Na pewno jest mniej awaryjny, a sprzegło rozsadna wartosc moment przezyje.
Rene
No właśnie bardziej skłaniałem się do automatu bo wygoda większa nawet na trasie z tempomatem. max 500Nm jeśli bm coś robił z nią
czesław
No to automat pownien sobie poradzic bez problemu, wymien olej i uzywaj z glowa bez ostrego ruszania z podbijania obrotow. Manual jest fajny jak chcesz troche bokiem polatac po lukach, bo w automacie ciezko wyczuc auto. Jezeli wolisz komfort to zdecydowanie automat.
Creative
Przejedz się automatem i manualem, a gwarantuje że automat będziesz omijał z daleka. Miałem ten sam problem teraz mam manual i jestem mega zadowolony.
JJacek
CYTAT(sirek @ Wed, 26 Oct 2011 - 21:57) *
Manual jest nieśmiertelny.
Automat jak każdy inny - może z nim być różnie , ma elektronikę i czipsować możesz max. 500 niutów mellow.gif

Tutaj twierdzą, że 670 NM:
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...st&p=816052
494 lb.-ft. czyli... 670 Nm
Rene
No to będę musiał się faktycznie przejechać i jednym i drugim choć mieszanie biegami zaczyna mnie denerwować stojąc w korkach.
piotres
Automaty w dieslach E46 lubia sie psuc wink.gif.
Gregor_se
Nie wiem jak w dieslu, ale u mialem 330 w automacie, miala nalatane 300k, jedynym problemem byl Wandler ktory sie posypal.
Regeneracja kosztowala ok 1k pln... Poza tym nie bylo wiekszych problemow.
Teraz mam 330d w e90 tez automat. Poki co nic sie nie psuje smile.gif

Jesli jezdzisz duzo w miescie, to polecam automat.

Poza tym ten filmik pewnie cie przekona biggrin.gif

http://youtu.be/K0UopZ4V9GM
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.