Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wymiana hydraulicznych popychaczy M42
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
piechur
Wymieniłem hydrauliczne popychacze w M42.
Po montażu nie ma w nich ciśnienia oleju, które by je rozepchało, nie maja też sprężynki która by to chociaż częściowo skompensowała.
W jaki sposób poprawnie je zainstalować i napełnić olejem? Włożyć, odpalić, wkręcić na obroty i czekać aż się nabiją olejem? A może jest jakaś procedura takiego nabijania olejem?
Skiba
Nie wiem jak dokladnie w tym silniku to wyglada! ale rozbieralem kilka kompletow hydro popychaczy z silnikow lotniczych i tam rowniez nie ma sprezynki, a w isntrukcji napisane jest ze w po złozeniu do pelngo skompensowania luzu moze uplynac do 45min.
Jeśli chodzi o skladanie to imo po prostu złozyłbym je i wstepnie napelnił przez nkilkukrotne sciśnięcie zanurzonych w oleju. A poźniej normalne odpalenie.

Jeżeli są jakies specjalne procedury dla tego silnika to chętnie również poznam wink.gif
jagus
Ja miałem problem z hydro w k-serii rovera. Po remoncie głowicy auto nie chciało odpaić. Po złożeniu silnika popychacze były puste i nie otwierały zaworów. Wykręciłem świece i holowałem około 700-800 metrów. Napełniły się i silnik odpalił.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.