Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zapłon w 125p z sinlikiem 2.0 DOHC
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Classic rally, race & sportscars
Offczar
Witam.

Buduję 125p z silnikiem i skrzynią od Fiata 132.

Zdjęcia podglądowe, jak widać aparat zapłonowy zamontowany jest na górze silnika.



Wnętrze aparatu zapłonowego:



Czy ktoś jest w stanie podpowiedzień mi jak to ruszyć? Jest szansa, że pódzie to na seryjnej cewce od DFa?
Slawo2000
To jest układ typu Digiplex, stosowany m.in. w Argencie i Ritmo 130TC. Aparat zapłonowy pełni rolę tylko rozdzielacza, do kompletu potrzebujesz dwa czujniki (przy kole zamachowym i kole pasowym), specjalną cewkę i oczywiście moduł zapłonowy. Być może łatwiej ci będzie zdobyć aparat zapłonowy starszego typu np. montowany w bloku. Wówczas będziesz mógł wykorzystać cewkę i moduł z Poloneza.
Offczar
Wielkie dzięki za odpowiedź. Orientujesz się możę czy aparat zapłony z dużego fiata podejdzie? Bo nie wiem za bardzo czego szukać smile.gif
Slawo2000
Na pewno da się przerobić aparat od poldka, ale szczegółów musisz poszukać w internecie. Ja nigdy tego robiłem.
Offczar
Dzieki jeszcze raz smile.gif
Kali___
Może chcesz całego fiata 2,0 DOHC ?? smile.gif
Offczar
Kali teraz mi to mówisz jak już mi został tylko ten nieszczęsny zapłon do zrobienia? smile.gif

A tak z ciekawości co masz fajnego?
gulba
Nie czytaj wypocin kali-ego tongue.gif . Nie wpakujesz aparatu ze 125p do DOHC, mam gdzieś czujniki i moduł zapłonowy do aparatu w głowice.
Offczar
Pisz na gg (3763602), może się dogadamy smile.gif pozdr
kowal1992
Nie będę zakładał nowego tematu to napisze tutaj. Od razu mówię że szukałem u wuja google i nic nie znalazłem na mój temat. A więc tak. W szkole robię projekt na bazie fiata 125p z silnikiem 2.0 dohc ze 132. Wszystko jest cacy, włożony silnik siedzi w budzie ale niestety wiązka jest spalona wiec muszę pociągnąć całą nową wiązkę. Pierwsze pytanie jest takie. Czy posiada ktoś kompletny schemat całej wiązki jaka jest w aucie? Teraz drugie pytanie. Silnik jest włożony więc myślę odpalę go na krótko. Lecz niestety nie ma iskry. Chyba dlatego że próbowaliśmy go odpalić na cewce i module zapłonowym ze 125p i poloneza. Tylko takie szkoła posiada. I chyba tutaj jest bubel. Czy żeby odpalić silnik muszę mieć te dwie rzeczy od 132? Jeśli tak to gdzie mogę zakupić bo na alledrogo nie ma ew. czy podejdzie od innego fiata? Dzięki za pomoc.

gulba
określ jaki masz aparat założony, w głowicy czy w bloku ??
Offczar
w głowicy smile.gif widać na zdjęciach
kowal1992
CYTAT(gulba @ Sat, 24 Sep 2011 - 20:35) *
określ jaki masz aparat założony, w głowicy czy w bloku ??


A aparat mam mocowany w bloku.


CYTAT(Offczar @ Sat, 24 Sep 2011 - 22:02) *
w głowicy smile.gif widać na zdjęciach

Na jakich zdjęciach? Nie dodałem żadnych zdjęć.
gulba
z tego co pamiętam były dwa rodzaje aparatów w bloku, przerywacz lub czujnik halla. Tego drugiego nigdy nie widziałem, a co do przerywacza to pakujesz cewkę ze starego 125p bez modułu zapłonowego i musi zagadać.
Offczar
zadżumiony byłem i nie skumałem, że to pytanie do Kowal1992, sorry biggrin.gif
kowal1992
CYTAT(gulba @ Sun, 25 Sep 2011 - 09:35) *
z tego co pamiętam były dwa rodzaje aparatów w bloku, przerywacz lub czujnik halla. Tego drugiego nigdy nie widziałem, a co do przerywacza to pakujesz cewkę ze starego 125p bez modułu zapłonowego i musi zagadać.


Aparat jest z przerywaczem. Dzięki za pomoc. W piątek Może odpalę to dam znać.

CYTAT(Offczar @ Sun, 25 Sep 2011 - 11:32) *
zadżumiony byłem i nie skumałem, że to pytanie do Kowal1992, sorry biggrin.gif


No problemo ;p
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.