Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: przerobka dwu-masu na jednomas m52b28
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Baks
Witam posiadam klekajacego dwumasa i dojechane juz sprzeglo originalne z m52b28. Naczytalem sie i nasłuchalem ze łatwo jest przerowbic na jednomas z M20, a taki silnik mam w calosci z skrzynia , zostal mi po SWAPIE.

CO nalezy przelozyc zeby bylo p&p.

Slyszalem ze kolo zamachowe + rozrusznik , sprzeglo z M20 i docisk z np z m3

czy to wszystko?

czy sprzeglo z M20 228mm wystarczy do bezproblemowego przenoszenia 280nm na kola?
Czy istnieje inna wersja przerowbi na jedno mas?

pozdrawiam Baks
X_E_O_N
kolo z M50 jednomas sprzeglo i dosciks z M52 po co kombinowac ?????
Baks
i tylko tyle wystarczy? bez problemow z rozrusznikiem? pasuje p&p? sprzeglo od 325i?
maaaad
Koło, sprzęgło i rozrusznik z m20 (to samo w wersji b20 jak i 25, wcześniejsze b20 miały chyba b. lekki zamach - coś ok. 6 kg, ale to wąska lampa). Czy daje radę-jeżdżę, więc daje, czasami się sprzęgło trochę chyba ślizgnie, ale przy swapie miałem wrzucaną używkę, ponoć z małym przebiegiem i w bdb stanie. Jak było naprawdę-niestety nie wiem, ale faktem jest, że mi grzechocze coś.
m52owner
Też mi coś grzechocze po zmianie na jednomas jak się nagrzeje.Myślałem że to coś w skrzyni
Gallardo
Jednomasa z m20 to slaby pomysl smile.gif Nawet z zalozonym nowym sprzeglem nie zapniesz 2 biegu bez slizgniecia .

Lepszym rozwiazaniem jest jednomasa z m50 228mm ( mozna na allegro dostac nawet za 50zl ) Roztoczenie na 240mm + odchudzenie do okolo 5-6kg , tarcza ze sprezynkami z m30 + docisk z m57 . Sprzeglo mega mocne i mozna dobrze pałowac smile.gif
Krzysztofff
CYTAT(Gallardo @ Mon, 22 Aug 2011 - 19:40) *
Jednomasa z m20 to slaby pomysl smile.gif Nawet z zalozonym nowym sprzeglem nie zapniesz 2 biegu bez slizgniecia .


Nieprawda, zarówno w m52 jak i m54 daje radę, żadnego ślizgania nie ma, do ścigania wystarczy.
K@mill
CYTAT(Gallardo @ Mon, 22 Aug 2011 - 19:40) *
Jednomasa z m20 to slaby pomysl smile.gif Nawet z zalozonym nowym sprzeglem nie zapniesz 2 biegu bez slizgniecia .

Lepszym rozwiazaniem jest jednomasa z m50 228mm ( mozna na allegro dostac nawet za 50zl ) Roztoczenie na 240mm + odchudzenie do okolo 5-6kg , tarcza ze sprezynkami z m30 + docisk z m57 . Sprzeglo mega mocne i mozna dobrze pałowac smile.gif


Wszystko w takim zestawieniu pasuje bez problemów, żadnych kombinacji i innych niespodzianek nie ma ?
Wystarczy roztoczyć koło po obwodzie, złożyć do kupy i upalać ?
Jakie łożysko pasuje wtedy do takiego zestawu ?
Gallardo
CYTAT(Krzysztofff @ Mon, 22 Aug 2011 - 21:46) *
Nieprawda, zarówno w m52 jak i m54 daje radę, żadnego ślizgania nie ma, do ścigania wystarczy.


miałem u siebie taki zestaw , paru moich znajomych tez mialo i kazdy objawy mial takie same .
KOD
Wszystko w takim zestawieniu pasuje bez problemów, żadnych kombinacji i innych niespodzianek nie ma ?
Wystarczy roztoczyć koło po obwodzie, złożyć do kupy i upalać ?
Jakie łożysko pasuje wtedy do takiego zestawu ?


Najlepiej zawiesc kolo z dociskiem do goscia co zajmuje sie sprzeglami i odchudzi ci kolo + przerobi pod dany docisk
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.