Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: m60b40 w e30
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Gabriel
Kolega chce zamontowac m60b40 do e30 touring, ale nigdzie nie mozemy znalezc informacji o tym
co jest zwiazane z takim swapem, co jest dziwne bo troche takich e30 v8 jezdzi.

Co trzeba zrobic zeby zamontowac silnik w budzie, wyczytalismy ze mozna uzyc lap od e36 GTR, ale
to w polsce ciezko dostepne i drogie. Czy jest jakas tansza alternatywa, albo jakis dostepny wzor zeby
pospawac samemu?

Wiazke i komputer mamy od wersji z automatem, co trzeba zrobic zeby nie bylo problemow z manualna
skrzynia?

Jest jeszcze problem z kolektorami, bo oryginalne beda wadzily o blotniki. Od czego mozna zastosowac?

Chlodnica bedzie z e28 535 i serwo hamulcowe od e34 535 czy 540. Moze tak byc?

Moze ktos ma jakis link do rozpiski gdzie jest napisane wszystko co trzeba zrobic?


Pozdrawiam :-)
Karolczak
Informacje w powyższym linku są niekompletne i niedokładne. Nas interesuje koszt łap oraz gdzie można je kupić lub jakikolwiek rysunek techniczny łap, dzięki, któremu będzie można je zespawać na wymiar. Nie ma nic na temat podłączenia manuala do slnika, w którym wcześniej był z automatem. Posiadam wiązkę od automata i nie wiem jak spiąć ją z manualem.
crup-nick
link z dupy jak nic wink.gif Gotowce jak chcesz to masz na 300mm.de
Grzesi(E30)k
Poszukaj na forach BMW użytkownika POTEGAT. Ogarną kilka przekładek E30 i robi na gotowo łapy pod różne swapy.

Ofc do nabycia droga kupna bo jak chcesz po taniości ro raczej musisz sam porzeźbić...
Misior
IMHO kupowanie gotowych lap to głupota. U kazdego silnik pasuje inaczej, wystarczy ze byla lekko puknieta albo kolyska jest przestawiona i lipa. Wkladasz silnik tak jak chcesz zeby byl umieszczony i do tego bezproblemowo spawasz lapy.
Ja tak zrobilem i silnik siedzi jak zloto. Dodatkowo wycialem miske zeby nie dawac podkladek pod kolyske (co tez uwazam za głupi pomysl) i silnik cofnałem do samej grodzi tak ze wisko wchodzi i jeszcze miejsce zostaje.
Karolczak
Wielkie dzieki.

To temat łap mamy prawie rozwiazany tylko jeszcze jak by ktos podał cene orientacyjnie za ile mozna kupic.
W miske wolał bym nie ingerowac, wole juz dac te podkładki tylko nie wiem jakie beda lepsze 20mm czy 10mm.
A i jeszcze mam pyatanie, jakie poduszki dawaliscie pod silnik bo jedni pisza ze od m20 drudzy e34 540 i sam juz nie wiem jakie beda lepsze.
Pozostala jeszcze sprawa elektryki, mam wiazke od automata a bede wkładał manuala i nie wiem jak zrobic zeby to ze soba grało, czy trzeba kupowac wiazke od manuala czy da sie to jakos ominac?

Misior
Widze ze moja opinia sie nie liczy wink.gif
Napisze tylko jeszcze ze mam wzmacniane poduszki od m20 i mysle ze bedzie lala. Kumpel na takich lata kilka lat z s50 i niema zadnych problemow.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.