Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stabilizator przedni E36
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
harry_bimmer
Problem jest taki:
kupiłem w okazyjnej cenie amorki sachsa i stabilizator 25,5mm z krótkimi łącznikami do e36. Wcześniej był standard chyba 20mm mocowany do amortyzatora. Niestety, krótki łącznik ląduje pod katem do wahacza. Wygiąłem z grubej blachy obejme na wahacz która wystawała te brakujące 3cm i przykreciłem łącznik. Wytrzymało to 2 pojeżdżawki na torze. Poza tym przy pełnym skręcie drążek opierał się na tej obejmie.
Auto to sedan '91 i teraz nie wiem czy sedany miały montowany stabilizator dalej od wahacza czy jest to związane z tym pechowym rocznikiem i późniejszymi zmianami. Widze że w coupe '92 mocowanie jest przesunięte w prawo i koniec stabilizatora ładnie pokrywa się w osi pionowej z wahaczem.
Czy można to jakoś pokombinować? Stary stabilizator jest znowu za długi, a te sachsy nie mają mocowań. Z czego ewentualnie zrobić taką obejmę, żeby zniosła trudy eksploatacji? Czy wyspawanie jakieś łącznikowej hybrydy ma sens?

dobrus
pierwsze e36 mialy stabilizator z lacznikami przykrecanymi do amorów, pozniejsze mialy juz krotkie laczniki do wahaczy.. a nie mozesz po prostu wymienic wahaczy na takie z uchwytami do staba?
harry_bimmer
Wszystkie E36 oprócz M3 miały takie same wahacze.



Mam część nr 8 ale za chiny nie zmontuje tego tak jak to powinno być:


dobrus
hmm to dziwna sprawa ze to nie pasuje, a ten grubszy stab zalozyles na seryjne gumy czy masz jakies dedykowane ?
harry_bimmer
Jest założony na właściwych gumach, jest na nich napisane 25,5.
W moim aucie zakreślona odległość jest większa niż we wspomnianej coupe i nie wiem dokładnie z czego to wynika



Czy wyspawanie takiego czegoś z krótkiego i długiego łącznika miałoby szanse wytrzymać?

dobrus
pewnie miałoby szanse, ale lepiej chyba byłoby wyspawac po prostu całe łączniki na uniballach, poszukaj tu na forum są osoby które to robiły i jest ok.
Misior
A nie mozna zastosowac łącznika ktory ma przegub na dole i na gorze, np z mondeo z tylnego zawieszenia?
harry_bimmer
Założyłem krótkie łączniki od Mondeo i narazie jest ok, jak któryś się podda to będe rozkminiał unibole. Dzięki!
dobro&zło
Powinieneś zamontować łącznik do amoryzatora bo montując go w połowie wahacza zabierasz mu połowę sztywności. Łącznik śmiało możesz zespawać testowałem działa bez problemu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.