Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łożysko prowadzące wałka sprzęgłowego M30
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
DOHC
Witam

Dumam nad wykorzystaniem skrzyni z bmw przy innym silniku , muszę zamontować łożysko w wale wiec wyszukałem w realoem (nr 3 )


Uploaded with ImageShack.us

kupiłem łożysko sfk w tym rozmiarze , zakładam na wałek sprzęgłowy skrzyni a tam dupa , nie wchodzi , suwmiarka w łapke (wiem że za późno wink.gif ) i sie okazuje że ten wałek ma 13 mm grubości . Czy w bmw oryginalnie łożysko wsuwa się na tą cienką końcówkę wałka ? czy tylko opiera się na brzegu łożyska ?
Grzesi(E30)k
Z tego co wiem to wchodzi. I czasami potrafi zmęczyć przy ściąganiu skrzyni jak jest za ciasno spasowane tongue.gif
DOHC
a znasz rozmiar tego łożyska ?
Grzesi(E30)k
Nie mam pojęcia. Ale kiedyś jak zakładałem do M50 skrzynie z M20 to łożysko w M20 miało mniejszy rozmiar wewnętrzny.

Kwestia jaki silnik ale zmierz średnice wałka i wału i po prostu coś dobierz. W niektórych autach są też mosiężne tulejki
DOHC
dałem dupy przy ostatnich pomiarach biggrin.gif walek ma 12 mm a więc pewnie trzeba bedzie sie nad tym chwile pospuszczać z papierem sciernym i wejdzie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.