Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Fiat 126p + 20 000 zł = ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
ju-by
Okreś świąteczny sprzyja takim rozważaniom, szczególnie wśród przedstawicieli pokolenia 50+ wink.gif
Z jednej strony należy go traktować z przymróżeniem oka, choć z drugiej strony...
Jak najlepiej zainwestować 20 000zł w "Malucha" żeby był możliwie najszybszy w warunkach miejskich (musi dać się go zarejestrować, po polsku, ale musieć się musi dać)? Maluch musi przypominać Malucha, choć nie ma wymogu wyglądu zgodnego z serią. Chodzi bardziej o możliwość identyfikacji bazy nawet przez laików. Kwota 20 000zł ma starczyć na zbudowanie auta zdatnego do jazdy, gadżety to rzecz dodatkowa.
Ma to wogóle sens, czy i tak nie ma realnych szans, żeby taki projekt klepał na mieście Passatom w "tedeiku"?
RALF
126p + silnik z kawasaki albo innego ściganta, były gdzieś tu takie tematy ze zdjęciami i opisami , myślę że w 20 k byś się wyrobił
Spawos
daleko nie trzeba szukac mozna kupic smile.gif
http://otomoto.pl/fiat-126-kjs-drag-tuning-C18611008.html
kosiniak
sliczny jest smile.gif
specnaz14
tylko i wylacznie własnie silnik ze "scigacza" jakiegos. Seryjna jednostka raczej nie jest przystosowana do "grubych modow". Chyba ze mozliwy jest kompletny serwis po paru przejazdach po miescie:).
smile.gifsmile.gif
Kup lepiej bmw e30/audi 80 i pakuj v8 hehe:)
maciekr
Jest do kupienia gotowy projekt (w postaci jeżdżącego i dopracowanego auta) 126p z centralnie wrzuconym silnikiem 1.2 16V, zawias na Bilsteinie, hamulce tarczowe, skrzynia chyba 6 biegów, zarejestrowany. Bazowo ma 90KM, jeśli to będzie mało, to można uturbić albo iść w modyfikacje silnika wolnossącego (ilość gratów jest wystarczająca). Interesowałaby Cię taka zabawka?
pinin
Kupujesz Bis'a, wstawiasz t-jeta centralnie. Klatka i inne pierdoły. Teraz tak: sam robisz, czy ktoś Ci robi? Bo jak ktoś, to jest max 1, no może 2 osoby w kraju, które to zrobią dobrze. Żadne firmy tuningowe raczej nie wchodzą w grę. No i 2 ważna kwestia: jak robi ktoś, to możesz się nie zmieścić w budżecie. Jak robisz sam, to jest taka możliwość. Szukaj auta Żurawia na autokąciku. Chyba najbardziej przemyślany malacz w kraju, a i wykonanie na bardzo wysokim poziomie.
80quattro
Koszt części potrzebnych do przygotowania Malucha zgodnie z homologacją do startów np. w GSMP znacznie przekracza 20 tys zł . Nie licząc jakiejkolwiek robocizny.

W tej chwili jest już duży problem z zdobyciem jakichkolwiek części przyzwoitej jakości a wiadomo , że do renowacji np. zawieszenia które w dużej części pozostanie oryginalne takie części są potrzebne . Jeśli zastosujesz inny silnik i skrzynię to dużo zaoszczędzisz ale znowu dojdą inne koszty .

Oczywiście robiąc wszystko "drutem" zejdziesz z kosztami ale raczej nie o to chodzi .
dobrus
sporo bylo taki proktów, kiedyś w tv widzialem malczana z silnikiem alfy 1.7 mial chyba 6sek do 100 smile.gif
HMP_inc
plus kilka filmików prezentujących malczany z silnikami motocyklowymi. Imo najlepszy swap w kategorii $$$, a wrażenia z jazdy.
kaszanka_pl
Mi również chodził po głowie taki pomysł. tylko chciałem wstwić m50 do niego i połączyć odrazu skrzynię z dyfrem
środek by był zmieniony tak że siedziało by się praktycznie "na skrzyni" i za słupiem prawie. jk znajdę jakąś bude tanio to może temat ogarnę bo narazie to tylko m50 przewraca się po piwnicy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.