Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zegary z e46 w e30 ...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
kocurek
Witam mam taki problem . Wsadzilem silnik z e46 m52b28tu z 2000r do e30 a wraz z nim cala wiazke (doslownie cala ) bo doszlismy do wniosku ze skoro robimy to w garazu to bedzie latwiej smile.gif oraz wsadzilismy oryginalne zegary z e46 i tu problem . Jak i gdzie zlapac predkosc na zegary bo wydaje mi sie ze ,moge sie mylic , e46 lapie sygnal z abs-u a ja niestety go nie mam . Poza tym wszystko gra ale ta predkosc to jednak chcialbym znac jadac trasa zeby nie nadziac sie na jakis radar smile.gif
dobrus
e46 bierze sygnal z absu, podlaczyc ori zegar w e30 bedzie ciezko, musialbys przelozyc praktycznie caly uklad abs z e46 zeby to zagralo. chyba najprostsza drogą bedzie zalozenie jakiegos custom-made wink.gif
Colin
Wystarczy sygnal z impulsatora w skrzyni odczytac i wyslac po CANie do kompa. Coprawda zestaw do developienia takiego ukladu moze kosztowac kilka tys ojro, ale potem samo urzadzenie jest juz tanie smile.gif
Niestety z BMW nie mam nic wspolnego wiec nie pomoge, ale sposob jest sprawdzony jezeli ktos to dobrze zrobi.
Edit: Jednak widze taka opcje, ale czasowo to troche moze zejsc zanim cos z tego wyjdzie bo sa wazniejsze rzeczy na tapecie.
kocurek
Widze ze sobie fajnie ulatwilem ... myslalem ze jak przeloze wszystko to nawet taki amator podworkowego garazu sobie poradzi a tu taki zonk ...prawde mowiac z e30 zostala tylko buda i zawias ale i za niego musze sie wziasc ale to z czasem bo kaski juz brak chyba ze znajde jakas alternatywe dla przodu na zawiasie z m3 , slyszalem o wachaczach z e46 . Z gory wielkie dzieki za info , jesli bedziecie mieli juz jakis konkret to bede wdzieczny jak nie wiem co smile.gif
mktech
Witaj !


Jeśli potrzebujesz to zrobić to zapraszam. Mam urządzenie które konwertuje sygnały prędkości z standardu który jest w E30 na ten z E46.

Pozdr
Mietek
kocurek
poszlo PW
k-meal
albo zakupic predkosciomierz z gpsem.
kocurek
To jeszcze jakbyscie Mi podpowiedzieli jak zlapac sygnal na czujnik poziomu paliwa to juz powoli bede zmierzal do wyjazdu z garazu smile.gif zostanie tylko polozenie wiazek jak w oryginale i mozna testowac bo jej jeszcze nawet nie rozdziewiczylem a jestem ciekaw jak to jest jak sie przesiadzie z1.8 ISa smile.gif
rottie
Nie taniej najzwyklejsza nawigacje sobie na stale wbudowac? 2 w 1 smile.gif
kocurek
moze i taniej ale czy lepiej ? smile.gif nie chce jakichs niedociagniec i druciarstwa ktore i tak sie napewno juz wkradly bo wszystko sami robimy a doswiadczenie wielkie ZERO smile.gif wiec staram sie to jakos ogarnac zeby potem nie dawano mojej fury jako przyklad lub pokazywac palcami na miescie ze to fura "druciarza" spod wawy smile.gif narazie kombinuje z plywakiem z e46 ... ale jakos nie idzie ...
rooty
i tak wyjdzie z tego drut tongue.gif

poka jakies foty z postepow prac
kocurek
http://www.youtube.com/watch?v=pstfXPfwQ68
kocurek
taki maly update prac ...
maaaad
Strasznie kiepsko to wygląda jak dla mnie...
kuras
czemu zapalila sie lampka oleju i po jakims czase zgasla?
kocurek
zaraz zgasla a czemu sie zapalila to sam nie wiem ... dopoki nie przelozylem calej instalacji z e46 nie mialem takich przypadkow
kocurek
nadodatek faluja mi teraz obroty i sam nie wiem jak sie pozbyc tych wszystkich lampek bo az w oczy razi ...
mktech
..Jak podeszliście do tematu temperatury ?. Mierzycie "czymś" i wysyłacie po CAN'ie czy jakiś inny patent ?

Krzysztofff
Szacunek za włożoną pracę, ale wygląda to koszmarnie, nie chciałbym tego nawet jakby mi dopłacali..

Włącznik świateł ujdzie ale reszta to jak wielki spojler na tylnej klapie, dobrze ze nie widać na zewnątrz smile.gif
kocurek
A wiec co do temperatury to jak pisalem wczesniej mam wywalona cala wiazke nie tylko silnikowa z e30 a wsadzona z e46 wiec temperature lapie jak kazde e46 smile.gif zadnych wynalazkow .. teraz wydech ,kombinowalem i zerknalem ze tak maja DTMy ale juz wiem ze nie tedy droga bo do normalnej jazdy to nie zda egzaminu i bedzie szedl jak w kazdej Beemce na tyl , zegary tez narazie pomontowane tak zeby tylko pokazac co dziala od razu ( na kosmetyke przyjdzie czas pozniej ) a co nie bo jak kazdy chyba wie wiele systemow doszlo a ja w swojej nawet ABSu nie mam i wszystko swieci . Przelacznik od wycieraczek zostal oryginalny bo w niczym nie przeszkadza a i mniej roboty z dopasowaniem tych z e46 ... stad moje pytania bo nie poszedlem do zadnego "Swapownika " tylko sam rzezbie z kumplem . Powiedzcie Mi co z tymi wszystkimi kontrolkami ? Da sie to ominac dajmy na to "wyciac na kompie " czy tez trzeba jakis patentow na oszukanie czy tez poprostu ciac diody na desce smile.gif . Wiec prosze nie skupiajcie sie narazie na estetyce bo jak kazdy swapownik na poczatku wszystko po 3 razy robil zeby wiedziec co i jak i pozniej sie bawil w ulozeniu po ludzku dla oka ... Podrzuccie rady co i jak robic zeby sie nie pchac w cos od dupy strony . Predkosciomierz doradzcie jak to zrobic zeby banglalo i czy jak wloze ( o ile sie da ...) pompe paliwa z e46 to bede mial wslaznik paliwa . Potem doradzcie jak sie pozbyc tych wszystkich swiecacych kontrolek ... Z gory wielkie dzieki za pomoc
mktech
Kolego a jaki Ty tam masz silnik ??. - z E46 ? czy coś z E30 ?.
Jeśli E30 to z jakiego E46 pochodzą te zegary ?.
Co do prędkości to niestety bez jakiegoś urządzonka do konwersji się nie obejdzie. Sygnał w E46 jest zupełnie inny niż w E30 i tego nie pożenisz.
Co do kontrolek - te które są sterowane sygnałami jak np. mało płynu w chłodnicy itp ożenisz przez podpięcie lub pozwieranie tak by nie świeciły jeśli chodzi o ABS/ASC i te od statusu silnika to dwie opcje : wywalić LED'y z zegarów lub urządzonko które po CAN'ie wyśle info że mają się nie świecić smile.gif
kocurek
zostala buda z e30 a cala wiazka nawet ta od swiatel na tyl jest juz z e46 ... wszystko dziala po wielkich meczarniach ale zostaly te zegary i kosmetyka smile.gif silnik to m52b28 z 46 z marca 2000r
kocurek
a kontrolke od silnika chcialbym miec ... wkoncu miedzy innymi po to te zegary i wiazka zeby jakos panowac nad nim smile.gif
mktech
ok - w takim razie jasne dlaczego działa Ci temperatura i obroty smile.gif. Co do kontrolek od silnika to one również powinny pracować poprawnie bo informacje o nich idą po CAN'ie....Jeśli jest choika z kontolkami od silnika to trzeba by sprawdzić co tam diagnostyka zeznaje smile.gif.
Pozostałe pytania : prądkość wymaga konwertera sygnału, ASC/DSC urządzonka które wyśle po CAN'ie to co trzeba by nie świeciło lub wywalenie diod LED z zegarów.

kocurek
No to doradz ze miszczu co i jak zrobic po kolei bo ja to jak sam juz wiesz jestem ci sobie domoroslym mechanikiem i nie wszystko kumam smile.gif do tej pory dalem rady ale szkole jako mechanik silnikow konczylem w 93r a praktyki mailem w MZK na ikarusach ... wiec jak ktos moze lub Ty ,podpowiedziec krok po kroku to sle krate browaru w podziece smile.gif
mktech
Teraz to sam już raczej nie wiele zdziałasz sad.gif. Obawiam się że teraz pozostaje znaleźć znajomego elektronika który umie takie cudo zrobić albo zanabyć gotowca.

kocurek
Gotowiec to nie dla mnie ... poprobuje w jakiejs e46 podejrzec w takim razie i cos na wzor ustrugac ... chyba ze to bedzie juz alchemia to wtedy bede cial diody smile.gif teraz musze znalezc jakiegos chetnego na wzor
mktech
Powiem Ci jak jest w E46 smile.gif. Sygnał z sterownika ABS (processed wheel speed) idzie wprost na pin 8 konektora 26 pinowego - to sygnał prędkości.

Jeśli chodzi o diodki to piny 9 i 10 tego samego konektora (CAN_H / CAN_L) idą do sterownika silnia i równolegle do sterownika ABS który wysyła informacje m.in. o tym so ma się świecić na desce

"Ręcznie" masz wpływ na :
Sygnał ładowania - pin 2
Ciśnienie oleju - pin 13
Poziom oleju - pin 17
Ilośc płynu hamulcowego - pin 20
Hamulec ręczny - pin 23
Zużycie klocków hamulcowych - pin 24
...i jeśli dawca był dostatecznie stary to :
Airbag warning led - pin 21
Lampka ostrzegawca (ASC/DSC) - pin 22


----- mały konektor
pin 4 - poziom płynu w spryskiwaczu
pin 12 - wskaźnik zapięcia pasów


Jeśli mnie pamięć nie myli to wszystko co da się porzeźbić bez wysłania po CAN'ie

Miłej zabawy smile.gif
kocurek
Wielkie dzieki smile.gif bede sie przypominal w miare postepu prac i nikniecia choinki
kocurek
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/818/dsc00110x.jpg/]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.