Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Coupe.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
niespodzianka
Witam Panów, bo domyślam się, że większość tej płci przeważa na forum.
Chciałabym zacząć od tego, że mam do dyspozycji 15 tyś. złotych. Jako, że mój ukochany mąż ostatnio podarował mi wspaniałe jak dla mnie auto: Seata Leona, który zawsze bardzo mi się podobał, ale nie o tym mam zamiar pisać.
Jako, że dostałam ostatnio niezły zastrzyk gotówki w postaci wyżej wymienionych 15 tysięcy, chciałabym się zrewanżować mężowi jakimś samochodem, jestem przekonana, że może nie jest to olbrzymi budżet, ale od dawna wspomina, że jego marzeniem jest mały szybki samochodzik, mianowicie coupe. Mój mąż bardzo lubi sportowe samochody, mimo to nigdy nie ma czasu zająć się realizacja swoich pasji.
Teraz zwracam się z wielka prośba do Was Panowie co możecie polecić, jaki samochód można dostać za taka cenę. Zależy mi na dostarczaniu wrażeń z jazdy, nie koniecznie musi być to cud stylistyczny...
Samej udało mi się wyszukać takie samochody jak: Alfa Romeo GTV, Fiat Coupe, Lancia Kappa Coupe, które mogłyby być interesującymi, jednak zwracam się do znawców o udzielenie jakichś rad co do zakupu samochodu tej klasy.

Dziękuje z góry i pozdrawiam!
arek-lin
Szukaj jakiejś BMW E36 328i w coupe z M-pakietem smile.gif
CrocodileReggae
Czy z sukienek, torebek i butów które kupił Ci mąż jako niespodziankę byłaś zadowolona? wink.gif
ZiG
Prelude VTi w tym budżecie znajdzie się ładną i zadbaną.
grU
Ciężko będzie się wprawić dla laika przy wyborze konkretnego już modelu, bo większość z tych co wymieniłaś aut, jest już nie oszukujmy się dość zmęczonymi życiem i często już zostawiają 4 ślady na ulicy. Więc radził bym poradzić się jakiegoś znajomego mechanika przy oglądaniu "zakupu".
Dla faceta na pewno spodobał by się e36 coupe 328 z m pakietem lub bez, z racji, że to wielka frajda z jazdy w sezonie letnim, no i zimą można trochę się powygłupiać.
Fiat Coupe jak kto lubi, trochę pontonowaty, jak jechałem takim po sofcie i icku, to wydawało mi się jakbym pływał łodzią.
Jeszcze fajną alternatywą może być Audi Coupe w budzie B4 możesz się porozglądać za silnikiem 2.8 V6 lub 2.3 20v z napędem Quattro (4x4) który daje niesamowite wrażenia w zimie i czy to deszcz czy śnieg nie powinien mieć kłopotów z trakcją.
Hondy trochę odbiegają z wyposażeniem i wykończeniem, ale też żwawe, jak kolega polecił prelude.
Czyli na początek możesz poszukać :
-Bmw e36 328i
-Audi Coupe B4 2.8 v6 / 2.3 20v
-Fiat Coupe 2.0 turbo
-Honda Prelude 2.2 vtec
-Toyota Celica
-Toyota MR2
-Renault Megane Coupe


jeszcze nie wiem jak z Volvami c70 chyba nie ten budżet, ale też ciekawe auto do rozpatrzenia. Co do Alf nie wypowiem się nic nie wiem na ich temat.
kompot
Jeśli to ma być prezent, i ma być z szałem, ale bezproblemowo to wybór jest jeden:
MX-5, będzie zachwycony smile.gif
K@rol
Musi być to Coupe? Bo napisałaś,że nie musi być to cud stylistyczny, jezeli tylko dośc szybkie i dajaće frajde z jazdy to poszukałbym czegoś takiego:
http://allegro.pl/astra-gsi-rajdowa-i1538097228.html
http://allegro.pl/bmw-e30-drifting-i1543179718.html


http://allegro.pl/honda-crx-b16a1-klatka-8...1534023103.html
mihas66
Jeśli auto ma być cichociemne a nie efekciarskie pogadaj z autorem tego tematu http://www.racingforum.pl/Coobcio-SAAB-900...PL--t81944.html , kupicie jakiegoś saaba za 10tyś a za resztę zrobi ponad 300koni na gt28rs i mąż będzie killował błyszczące tjuningi...
niespodzianka
Bardzo dziękuję za wszystkie sugestie, tak się składa, że mam zaprzyjaźnionego mechanika, z którym wcześniej rozmawiałam, on własnie polecił mi poszukać w internecie for dotyczących takich własnie samochodów.


Jeszcze raz bardzo dziękuje.
Mirage
CYTAT(mihas66 @ Mon, 04 Apr 2011 - 20:06) *
Jeśli auto ma być cichociemne a nie efekciarskie pogadaj z autorem tego tematu http://www.racingforum.pl/Coobcio-SAAB-900...PL--t81944.html , kupicie jakiegoś saaba za 10tyś a za resztę zrobi ponad 300koni na gt28rs i mąż będzie killował błyszczące tjuningi...

Nie wydaje mnie się.
Oczywiście polecam Saaba ale bez przesady. Za 5 tysi ze 185KM 300KM się nie zrobi tak, żeby przyspieszało, hamowało i było bezawaryjne
Brychu
Ten mały szybki samochodzik ma być samochodem stricte do powygłupiania się tylko i wyłącznie czy mąż ma nim też bezproblemowo i bez wstydu jeździć też czasem do pracy lub na zakupy z odrobiną emocji ? Ile kilometrów taki samochód mniej więcej ma miesięcznie przejeżdżać ?
Cubus
- Mazda MX-5
- Honda del Sol VTI
- Honda Civic 6 gen. VTI

Ale przede wszystkim do czego ma służyć ten samochód? Tylko do wypadów na tor czy do jeżdżenia na co dzień?
darekwawa
Te 15 tysi to budżet na sam zakup auta czy na zakup + doprowadzenie auta do porządku? Bo jak to drugie, to część z powyższych propozycji może odpaść...

Osobiście w tym wypadku bym poszedł w tylny napęd (skoro mają być wrażenia z jazdy), a więc przy tych kwotach zostaje BMW E30/E36 oraz np. Toyota MR2 z lat 91-99 (w Polsce w zasadzie tylko 91 i 92 rok są do kupienia). BMW na pewno lepiej w serii się prowadzi, Toyota ma za to bardziej sportową stylistykę (w moim odczuciu), można zdjąć też dach i "poczuć wiatr we włosach".

Audi Coupe 2.8 quattro (napęd na 4 koła) też będzie ok, zwłaszcza zimą. Wersję 2.3 20V bym odpuścił - ciężko dobrą znaleźć i rewelacyjnych osiągów to to nie ma.
lovwelas
Vw Corrado VR6
BMW E36 328

ju-by
Zdecydowanie Mazda MX5/Miata NB 1,8.
Dlaczego? Otwarte nadwozie = frajda z jazdy, napęd na tył = frajda z jazdy, silnik 1,8 jest mocny (choć nie wysilony) i bezawaryjny. 110-konne 1,6 sprawdza się znacznie gorzej, warto więc kupić auto starsze o nawet 2 czy 3 lata, ale 1,8 (jest sporo ofert na auta z końca lat 90. XX wieku - warto zajrzeć na forum Mazdy mx-5 i poszukać w dziale ogłoszeń, ewentualnie zapytać o auto z ogłoszenia - tam większość aut jest kumuś znana). To typowy fan car dla 2 osób, ładny, bezawaryjny, bezproblemowy w obsłudze. Żadne nastoletnie BMW nie będzie tak przyjemne w użytkowaniu przez laika, który nie chce leżeć pod autem, a cieszyć się z jazdy nim w wolnych chwilach. Mazda ma może mniej rozwojowa, ale jak ktoś chce pojechać na tor, to zawieszenie znajdzie, a i akcesoriów podróżniczych/tuningowych nie brakuje w aftermarkecie.
240Z
Rzadko mi się to zdarza, ale w pełnej rozciągłości zgadzam się z Jubym. Jest tylko jeden problem - czy Szanowny Małżonek nie postrzega MX-5 jako... niemęskiego auta (nawet z hardtopem, z którym IMHO to auto wygląda 50x lepiej niż bez).
rennen
To jest jedna strona medalu, druga to jakich jest wymiarów, bo ja np lubię mazdy mx5 ale nigdy sobie takiej nie kupie przy 190 cm wzrostu jest lipa dry.gif
arek-lin
I czy się zmieści do MX-5 bo auto nie wygląda na obszerne... Chociaż nigdy nie siedziałem w środku-może to tylko pozory smile.gif


Edit: rennen szybszy wink.gif
niespodzianka
Mąż posiada aktualnie własny samochód, bardziej chodziło mi o taka zabawkę, dzięki której mógłby się pobawić w weekendy smile.gif
aplikatorzy.pl
Juby ma 100% racji. Wg mnie z wymienionych tu aut jesli chodzi o fun to Mx5 nie ma konkurecji.
Faktycznie problemem jest wzrost,bo jak dla mnie 180 to max. Znam przypadku uzytkowanikow,ktory sa wysocy i musieli przerabiac fotele by siedziec jeszcze nizej,bo auto jest dosc klaustrofobiczne.
Jednak jesli maz sie zmiesci to bedzie naprawde zadowolony. A za 15tys powinnas spokojnie znalezc model NB 1.8 140KM,ktory nie powinien wymagac jakiegos specjlanego wkladu finansowego.
Sam takim smigam i faktycznie auto daje frajde i co wazne zupelnie sie nie psuje. No i top down przy fajnej pogodzie to piekna sprawa podczas letnich przejazdzek.
Polecam
kompot
CYTAT(rennen @ Tue, 05 Apr 2011 - 17:21) *
To jest jedna strona medalu, druga to jakich jest wymiarów, bo ja np lubię mazdy mx5 ale nigdy sobie takiej nie kupie przy 190 cm wzrostu jest lipa dry.gif

Mam 188cm wzrostu. To miał być mój następny samochód, pod warunkiem udanej "przymiarki". Wsiadłem i... będzie. Oj będzie smile.gif

Juby+1

Żaden stary japoński FWD ani (bądz co bądz super, ale do innych celów) Astra z klatką czy landarowate przy MX-5 328i. Zdecydowanie Mazda.
Scarface
Mój znajomy ma podobny dylemat : auto do 15 tys. coupe tylko że on chce tego używać w miarę często (teraz ma saab'a kombi ale kobita mu podkrada praktycznie codziennie)...
On się napalił na eclipse o takiego http://otomoto.pl/mitsubishi-eclipse-C18135291.html
Ja mu bardziej doradzam jakieś w tej kwocie 200sx - ma to w ogóle sens?
W sumie doradziłbym mu cokolwiek z napędem na tył (poza BMW), mx5 odpada bo to kawał chłopa...jaki jeszcze wybór?
Rocznikowo nie ma znaczenia, mogą być nawet lata 80te byle tylko nie zostawiał 4 śladów i nie trzeba od razu drugie 15 weń wsadzić w naprawę.

Pozdro
grU
@Scarface

200sx s13 znajdziesz w tej cenie ale i tak raczej na 100 % będzie przegnite, klapa nadkola progi, te auta niestety już nie nadają się do jazdy "bezawaryjnej", chyba, że znajdziesz jakieś po remoncie blacharskim. A s14 w tej cenie nie osiągalny.
A dlaczego nie bmw? 328i to nie jest 318i, ja też postrzegam BMW jako dresiarskie itd. przez to, że jak widzę jakieś, to zwykle jest prowadzone przez młode osoby, ale takie 328 naprawdę dostarcza super wrażeń i można niedzielą sobie poszaleć.
toivias
mazda mx5 jest fajnym autem, ale nie każdemu przypadnie do gustu.
nie znam tego samochodu, ale ta oferta wydaje się być interesująca http://allegro.pl/bmw-328-e36-drift-kjs-bm...1539646298.html
z takiej zabawki mąż na pewno ucieszy się jak małe dziecko wink.gif
Scarface
To jak nie nissany i bmw to co pozostaje z tylnim napędem w tej cenie??
Kubik_CDTi
Witam,
ciekawie też się przedstawia temat Volvo C70.
Ponadczasowa linia + mocny silnik z turbo,jest niezła opcją,bo można dość niskim kosztem takie auto podkręcić+ raczej zawieszenie,bo fabryczne średnio na miano coupe zasługuje laugh.gif
No i to jednak FWD.
Dlatego 328i jest dobrym wyborem,można też spojrzeć w stronę CLK.
andy_czarny
moze toyota MR2, wiem ze nie musi byc piekne ale to auto jest wink.gif
maz bedzie mial pewnie jedna sztuke w miescie tongue.gif
silnik za plecami naped na tyl frajda z jazdy gwarantowana
Wojtek
Nie ze mam to polecam ale jesli ma to byc coupe do 15 tys to tak jak juz ktos pisal.

BMW E36 328i coupe m-pakiet najlepiej ze szpera smile.gif

fiata lanczie itp raczej odposc bo to juz stare auta ktore dzieli przepasc miedzy bmw.

Jesli uda sie znales nie bita i nie zajechana to bedzie jeszcze dlugo i dobrze sluzyc.
kosiniak
a moze zapytaj go co chce, bo prezent sie nie uda i bedzie wkur3si7ny a nie szczesliwy! daj mu tego 15taka, niech zrobi co uwaza za sluszne! ja bym byl wtedy najbardziej szczesliwy! nie chcialbym dostac trupa w prezencie!
grU
Kosiniak ma racje, w razie czego później borykać się z odsprzedażą nie trafionego prezentu.
Autorka tematu zdecydowała się na coś?
Feno
kosiniak +1
Miałem właśnie to napisać smile.gif Jeżeli ja bym był w podobnej sytuacji to na pewno wolałbym sobie coś wybrać. Z niespodzianki nici, ale nie każdy lubi niespodzianki.
pawel934
A jeśli koniecznie musi być jakaś forma niespodzianki, to najpierw z jakimś swoim zaufanym mechanikiem wybierz ze dwa konkretne egzemplarze, np. MX-5 i E36, a następnie weź męża na oględziny, żeby miał już znalezione ładne sztuki, ale żeby mimo wszystko ostateczna decyzja należała do niego smile.gif Bo w przeciwnym wypadku może być tak, jak piszę koledzy wyżej.
Marlon
wyjątkowo mało było w tym temacie najczęstszego i prawdziwego wyrażenia na forum:
"Kup BMW" biggrin.gif
328 albo jeśli jest ktoś znający się na temacie, jakieś ładne E30.
Joker
CYTAT(Marlon @ Tue, 05 Apr 2011 - 22:23) *
wyjątkowo mało było w tym temacie najczęstszego i prawdziwego wyrażenia na forum:
"Kup BMW" biggrin.gif

To tak oczywiste, że przestaje się już o tym pisać smile.gif

Tak samo jak coraz rzadziej piszemy "było" - bo to oczywiste biggrin.gif
Marlon
przeglądnąłem sobie alledrogo z założeniami jak w temacie i nie widzę nic sensownego, co ja chciałbym mieć (bo wiadomo że każdy patrzy subiektywnie). NIC poza BMW nie widziałem ciekawego

Audi to można kupić A3 w TDIku albo jakieś parchate b4.

Mazdy MX5 już starawe no i dyskusyjne.

Calibry 4x4 są, mi się podoba (bo nie każdemu) ale generalnie to proszenie się o kłopoty.




Dla mnie najfajniejsza była Mazda 626 coupe http://otomoto.pl/mazda-626-cb-1-C15274824.html ale ja dziwny jestem.




kiwi
CYTAT(freebsd @ Tue, 05 Apr 2011 - 20:56) *
Nie ze mam to polecam ale jesli ma to byc coupe do 15 tys to tak jak juz ktos pisal.

BMW E36 328i coupe m-pakiet najlepiej ze szpera smile.gif

fiata lanczie itp raczej odposc bo to juz stare auta ktore dzieli przepasc miedzy bmw.

Jesli uda sie znales nie bita i nie zajechana to bedzie jeszcze dlugo i dobrze sluzyc.


Jeżeli uda się znaleźć ...to tak...Takie BMW E36 2,5-2,8 da spory fan z jazdy,namiastke komfortu ,pełnowymiarowe wnętrze ...podobnie będzie z Coupe quattro 2,8 ( na s2 niestety 15-taka nie styknie a fan byłby większy )..z tym że fan bedzie zdecydowanie większy w zupełnie innych warunkach,zima,szutry niż w BMW (drift ,wyścigi)

Co do lancii :taka kappa coupe 20V T ...jest mocno dopracowanym technicznie autem ,jej awaryjność jest niska( łamie stereotypy starych włoskich aut) ...masz 5 garów * ser ok 7 s do 100),turbo ,szpere,brembo hamulce ,niezależne zawieszenie z tyłu ,wszystkie umilacze typu klima ,el siedzenia,..itd.....auto na bank nie straci na wartości ,raczej zyska ...jej jedyna wada wg mnie to to ,że jest to fwd ,a jej target docelowy to osoby szukające raczej komfortu niż sportu ,choć dynamiki nie da się takiej kappie odmówić

Teraz pytanie do autorki topicu ....w jakiej grupie wiekowej jest mąż ??,co lubi ??,Czy pasjonują go rajdy ,wyścigi ,1,4 mili ,lans i weekendowe kile z pod świateł ??
MikeB
2 tygodnie fajnych wakacji i jeszcze na cukier zostanie... Parchate auto może pochłonąć drugiego piętnastaka tongue.gif
M3D
Cześć, tak się składa, ze mam na sprzedanie E36 Coupe 2.8

http://allegro.pl/show_item.php?item=1475683510

Cena już nie aktualna, za 13 oddam, powoli zbliża się wymiana sprzęgła - koszt 530 zł + robocizna i mały remont klimy, całość wyjdzie maksymalnie 1000 zł. Jak byś była zainteresowana to najlepiej zadzwoń.
the Hitcher
CYTAT(Scarface @ Tue, 05 Apr 2011 - 19:21) *
To jak nie nissany i bmw to co pozostaje z tylnim napędem w tej cenie??


Camaro z V8-ką

jak maz lubi - prezent totalny odjazd, super jako weekendowa fura, ten starszy lata 80te albo i ten nowszy sie czasem trafi

tak jak lubie bmw nie rozumiem opcji z tym e36 Waszym... jak ma cos wygodnego facet na codzien, na weekend jakies bardziej odlotowe auto bym chciał...
a z tych dyskutowanych tylko mx-5, mimo ze ciut niemęskie, jak najbardziej załozenia spelnia...
toivias
a może MG TF z tym 160 konnym silnikiem ?
dobrus
do 15tys tylko BMW..e36 328, e34 530 v8/535/540 najlepiej na manualu lub e30 z jakas niespodzianka pod maska;) moze nawet z V8 by sie znalazło do lekkiego dopieszczenia... żadna japońska popierdółka nie da mężowi tyle frajdy z jazdy no i w bmw sie przynajmneij wyglada jak normalny facet tongue.gif
CrocodileReggae
CYTAT(dobrus_m30 @ Fri, 08 Apr 2011 - 14:14) *
e34 530 v8/535/540


które jak wiemy... często występowały w coupe
bezduszny
jak miał bym dla siebie szukać jakiegoś fajnego cabrio...

to pięknie utrzymany, bez wieś-tuningu Golf 1 cabrio.. wub.gif
sportowy w prawdzie nie jest.. ale ma duszę i miło mieć coś takiego w garażu

dobrus
CYTAT(CrocodileReggae @ Fri, 08 Apr 2011 - 22:09) *
które jak wiemy... często występowały w coupe



a no tak nie doczytalem. ale imho ciekawe auta w tej cenie do zabawy
RedSun
chyba jeszcze nie padło... Toyota Celica VI GT wink.gif może być nawet moja ale tanio nie oddam bo władowane worki pieniędzy żeby bezawaryjnie jeździło następne tysiące km
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.