Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Poszerzanie felg
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
PatiKTP
szukałem w archiwum... jest sporo o regeneracji i prostowaniu, ale...

kto jest w stanie poszerzyc stalowe felgi? jakis zaklad w wawie lub okolicach?
Marlon
Postaram się znaleźć ci namiar, kolega poszerzał gdzieś pod kielcami i działał mimo że poszerzył z 6 cali na 8,5...
M!chał
Nie polecałbym porzerzania felg tym bardziej u "pana Henia". Oryginalnie stalowe felgi robione są z pasa blachy odpowiednio wyprofilowanej i maszynowo zespawanej. Wspawanie "amatorsko" spawarką paska blachy celem poszerzenia może i da ładny efekt wizualny ale i wątpliwą trwałość i co ważniejsze wątpliwe bezpieczeństwo.
Można kupić ładne szerokie felgi nie tylko alu ale i stalówki np. Mattig
Marlon
tak, ale szerokie stalówki Mattig kosztują więcej niż alu.
PatiKTP
potrzebuje dwie fele poszerzyc do slizgania sie. poza tym malo kto robi felgi 4x114.3 szerokosci 7"+ i z odpowiednim offsetem. mysle ze jakby zapodac do felgi 5.5x15 tak z jeszcze 2" blachy, zeby powierzchnie mocowania wsunac wglab felgi, byloby cacy. Marlon - jak znajdziesz - zapodaj ten namiar, choc jakis blizszy w wawie by byl wygodniejszy.
M!chał
CYTAT("Marlon":3t82b10z)
tak, ale szerokie stalówki Mattig kosztują więcej niż alu.


No tanie nie są ale różnie to bywa szczególnie porównująć takiej samej szerokości alu i stalówki.
KJO
Janusz Seliga
96-300 Żyrardów, ul. Wawelska 10A
tel. 0502 279 277

Spróbuj tutaj zadzwonić, kilka osób u niego naprawiało felgi, może równiż poszerza. Ja ze swojej strony mogę go polecić
Seemann
Witam
To mój pierwszy post na tym forum więc WITAM WSZYSTKICH
Od dłuższego czasu szukam sklepu który sprzedaje stalowe szerokie fele (coś jak na starych amerykańcach)
Chodzi mi o sklepy w polsce a nie zza oceanu
Jeżeli ktoś zna takie sklepy w Polsce to niech rzuci jakimś adresikiem
Pozdro
MACH
hej, nie boicie sie o bezpieczenstwo takich przerobionych felg ?
dla mnie to smierdzi mega druciarstwem... cos jak frezowanie odworu centrujacego w feldze... albo jeszcze cos dziwniejszego !
szczerze.... balbym sie szybko jezdzic na takich "rzemieslniczych" felgach... co innego jak fabryka zrobi na zamowienie szerokie stalowki ... ale co innego poszerzanie wyprodukowanych juz wczesniej stalowek
Koleś
Ale sam wiesz ze na takich felgach sie szybko niejezdzi
Niektórzy je zakładja dla pokazania sie i tzw. Lansowania sie po miescie.
Coube
lansowanie sie z szeroka stalowka? eeee, mysle ze tu cel jest troche inny
Kidzio
w moim garbusie takie poszerzone felgi przejechały ok 60000km. i nic się z nimi nie działo.
jest w Warszawie zakład gdzie robili takie zabiegi całkiem nieźle, nie wiem czy jeszcze robią, zaraz poszukam adresu.
czarownik
Jest koleś w pod Otwockiem... robił mi kiedyś 13" z 5.5"na 9.5"...
PatiKTP
masz na niego namiary?
Kidzio - poszukaj w swoim notatniku...
czarownik
CYTAT("Kidzio":2hrwbknp)
w moim garbusie takie poszerzone felgi przejechały ok 60000km. i nic się z nimi nie działo.
jest w Warszawie zakład gdzie robili takie zabiegi całkiem nieźle, nie wiem czy jeszcze robią, zaraz poszukam adresu.


Ciekawe czy nie mówimy o tym samym gościu.. on właśnie przerabia "garbusy".....
keyser
znajdzcie numer do gościa, przyda się i mi
Kajman
W bydzi robilo sie to za dawnych czasow,mozna i teraz by sie pobawic pewnie,zalezy ile do wydania.Ogolnie no problem.
M!chał
Jeśli byłby ktoś zainteresowany to mam Mattigi 7x14 4x100. 2szt+1.
Blink
Hej a czy takie derastyczne poszerzenie felgi nie mam wpływu na jej zywotnosc.Zywotnosc sie nie skraca?????
czarownik
CYTAT("Blink":2665z4qv)
Hej a czy takie derastyczne poszerzenie felgi nie mam wpływu na jej zywotnosc.Zywotnosc sie nie skraca?????


Felgi te co robił mi koleś z Juzefowa , śmigają do dziś.... a mineło już kilka (6) latek.... i nic się nie dzieje.... oczywiście opony bezdętkowe....
moch
A ma ktoś namiary na poszerzanie w Łodzi albo pod Łodzią?
bobr4
a jest problem z wywazeniem takich felg? czy raczej nie?
moch
Problemu nie ma żadnego, kumpel ma takie felgi do KJSów i nic się nie dzieje. Bez problemu można wyważyć. Tylko, że kupił je gotowe, a ja chce zrobić. Czyli czy ma ktoś jakieś namairy??
kamilo
no włąsnie poszerzane fabrycznie bez problemu można wywazyc ale takie przerabianie chyba nie jest juz tak latwo
K@rol
Podobno stalowe felgi można poszerzyć maksymalnie o 4".
Koszt to ok 50-60zł/szt. a felge otrzymuje się w stanie surowym, do lakierowania.

Jest o tym cały temat na cultstyle.pl więc polecam zajrzeć zainteresowanym.

Pozdr.
moch
Zapodaj linka

Poszerzki też idzie wyważyć.
dboryr
Widzę że temat jest troche nieaktualny ale dla zainteresowanych
poszerzałem felgi stalowe do mojej wyścigówki o ok 10 cm.
Robiłem wszystko we własnym zakresie łącznie z malowaniem proszkowym.
Felgi są idealnie proste i nie ma problemu z wyważeniem.
Wydaje mi sie że taki zabieg jest niezłą alternatywą dla kupna aluminiowych
b szerokich felg. Koszt jest nieporównywalnie niższy.
noorec
szkoda tylko ze i waga rosnie straszliwie
stalowe 15/9 waza prawie 10kgszt.
moje tyle wazyly
zmieniajac na lekkie alu zdjalem ok 14kg z napedu...
hwojtek
Miałem poszerzone felgi stalowe 16" w RRC i nikomu nie polecam. Mimo, że "dały się wyważyć" miliardem ciężarków, to biły strasznie, a RRC to auto, którym nie przekracza się 110 km/h.
bartekk
To chyba ktos spieprzyl robote.
noorec
i to bardzo bo na moich stalowkach jezdzilem ponad 180-200 i nic nie bilo
frugopl
pytanie z innej beczki - czy zna ktos jakis zaklad w woj. lubuskim, gdzie poszerza mi stalowki ? z gory dzieki za odpowiedzi.
DBLACKBOX
Odkopię dinozaura ... W celu pokazania czy da się poszerzyć felgi tak żeby były proste ...
Stalówki to przetarty temat ale z lekkim stopem jeżeli jest bazowo prosty da się zrobić to :



Bazowo 8" - teraz 11" R16.

Film z wyważarki. Wrzucanie tego na maszynę bez opony nie ma większego sensu bo od opony wiele zależy odnośnie wyważenia końcowego ale to tak żeby trochę zobrazować możliwości techniczne.

http://www.youtube.com/watch?v=DCd8csqf-3c...eature=youtu.be

ALI23
jeśli koło przed operacją jest proste i rozcina się z głową dbając o wyosiowanie, po czym odpowiednio obrobi przylgnie wszystkich czterech czół łączeń, koło nie będzie miało bicia zauważalnego dla oka.

lecz osiowe pospawanie i szczelność to jedno, a trwałość połączenia to drugie i trochę śliski temat w przypadku stopów aluminium..
DBLACKBOX
Zgadza się. Stopów alu jest kilka dotyczących felg i do tego dochodzi sposób ich produkcji.
Dlatego wszystko jest w fazie testu i prób wytrzymałościowych. Ale da się to zrobić tak żeby miało to ręce i nogi. Jednakże trzeba brać pod uwagę fakt że mimo wszystko jest to ingerencja w felgę i nie zawsze można wszystko przewidzieć. Felgi "oryginalne" że tak powiem z Chin też są produktem nie pewnym o mniejszej wytrzymałości a do tego skład stopu może się różnić składem itp. od np BBSowych felg.
Testy wykażą możliwości techniczne. W miarę postępów info w tej kwestii będzie uaktualniane ...
DBLACKBOX
Testy aluminiowego łączenia wypadły odpowiednio naszym zdaniem... Poniżej filmik, felga przeciągnięta oporowo do granicy swojej wytrzymałości...

http://www.youtube.com/watch?v=rUdh8zLmEaU...eature=youtu.be
Pablo0000
Sam sobie poszerzyłem z dwóch zrobiłem jedną, trochę już jeździłem i trzyma wink.gif
http://www.youtube.com/watch?v=nRwKsgMo0Jc
rychulja
Odkopię tamt gdzie w Rzeszowie poszerzę felgi? Słyszałem coś o gościu w Krosnie że dobrze robi ale to posty z 2008 roku.
GRE
a wysyłkowo whttp://wheel-wide.com/kontakt/ ?
Pablo0000
CYTAT(GRE @ Sat, 06 Sep 2014 - 13:48) *
a wysyłkowo whttp://wheel-wide.com/kontakt/ ?

Robiłem stalowe wysyłkowo wszystko ok. było.
rychulja
CYTAT(Pablo0000 @ Sat, 06 Sep 2014 - 14:06) *
Robiłem stalowe wysyłkowo wszystko ok. było.

ile placiłeś bo na stronei w cenniku coś drogo się cenią?
Pablo0000
Już nie pamiętam ile dokładnie bo to było jakiś czas temu ale na pewno nie było tanie te poszerzenie.
Zrobili ok więc było warto wink.gif
16vg60
Podpbije temat

Ktos moze sie orientuje gdzie poszerze felgi alu w lubelskim ,ew. wysylka ?

Zaznaczam ze drugich felg tego samego producenta o tym samy skladzie alu na dawce nie posiadam ,wiec opcja odciecia wiekszej czesci bebna i przespawania odpada ,jedynie wstawienie materialu ,ew.z innej felgi ale nie wiem czy tak sie da ,co by połączenie bylo mocne

Pozdr.
Suave
Krzaku jak wysyłka to w Warszawie do poszerzenia felg ALU i stalówek jest DSS Garage i D-blackbox

D-blackbox
DSS GARAGE
wujek_
d-blackbox polecam
16vg60
Dzięki Panowie wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.