Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: M62 komputery - czy się różnią?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Kajman
Witam,
Mam pytanie, czy poza softem, komputery od M62B35 i M62B44 czymś się różnią? Całkiem możliwe że mam zamontowany od 535 zamiast 540 i próbuję sprawdzić jaki to ma wpływ...
thorez
przy m60 ma bardzo duzy wplyw tj 40 km
sa szanse spore ze przy m62 jest podobnie
Kajman
No dobra,ale czy bebechy są takie same a mapy inne czy całkowicie inne oba kompy?
ryczko100
Inny wsad sterownika, sterownik ten sam.
Kajman
Życie mi ratujesz, czyli mając oryginalny wsad od m62b44 bez vanosa wgram go i będzie malina?
Ktoś może wie gdzie można znależć informację jak lub kto usuwa ECS itp zbędne systemy z softu?
ryczko100
Jeżeli NV to tak, można przefleszować i będzie dyngało jak trzeba. Gdybyś w bydzi szukał kogoś kto Ci to zrobi i nie znalazł, to PM, kolega mój Ci ogarnie.
ECS?
Kajman
NV?
W bydzi to Valdiego znam, w kości też będzie dłubał Rumianko z Inowrocławia przy okazji robienia wydechu i nitro.
ECS to jakiś ten system trakcji BMW, przepustnica przed właściwą przepustnicą jakaś taka. Po E39 zostały mi też jakieś durne systemy do obsługi w mapach, miejsca na sygnał prędkości z koła, chciałbym wgrać mapę od manuala lub wywalić automat z mojej, to wszystko śmieci i zbierając błędy zawala eprom niepotrzebnie. Ogoliłbym to najchętniej do tego co umnie jest, a reszta precz.
Misior
CYTAT(Kajman @ Thu, 03 Mar 2011 - 19:13) *
NV?


Non Vanos
Kajman
A to git. A co z teorią, że oba można stosować zamiennie i mapy i tak się wyrobią? Tzn 535 i 540i? Coś mi się wierzyć nie chce, ale wiele miejsc tak twierdzi.
ryczko100
Tak samo jak M52B28 jeździ na wsadzie M52B25, tak samo M62B35 jedzie z programem od M62B44NV. Czy jest to taka sama jazda - no nie.
Ja się na mapkach nie znam, może dobry tuner odpowie Ci jakie są różnice :-)
Kajman
Czyli tak jak podejrzewałem. Nieładnie. A wkłady od M62B44 NV przez poszczególne lata będą takie same do czasów vanosa (poza różnicami w wyposażeniu)?
Aguirre
Jeden motor będzie jeździł na sterowniku od drugiego ale będzie to na skraju adaptacji.Przerabiałem właśnie temat z M52B25 i B28.Jeździ ale nie do końca jak należy.
Oprogramowanie sprawdź sobie w ETK.Zczytaj z naklejki albo oprogramowaniem numer podstawowy sterownika i zaprogramowany sterownika i zobacz jakie były nowsze wersje oprogramowania do tego sterownika w ETK.
Kajman
Pytanie skąd potem wziąć program?
Aguirre
Program jest w programie biggrin.gif .Jeśli robisz update np. za pomocą DIS to soft jest już w DIS-ie.Wpisujesz tylko numer podstawowy sterownika jaki jest w aucie a potem nowy numer sterownika zaprogramowanego czyli ten nowy numer softu i jest on wgrywany w sterownik.
Podaj ostatnie 7 Vin. to można sprawdzić ile aktualizacji softu było do twojego auta.No chyba że silnik swapowany to numery ze sterownika.
Kajman
Ano swapowany. Do tego złącze diagnostyczne jakoś wolno chodzi. Więc chciałem program wgrać po chamsku, w kość smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.