Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kupilem Nissana 300zx z31 prosze o pomoc
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
dejww
Witam Was odrazu powiem ze jestem nowy na tym forum i przepraszam jesli bede pisal cos co juz byloa albo cos zamieszam ale jeszcze nie obeznalem sie tu ,

Chcial bym dowiedziec sie was i najlepiej namiarty na kogos kto ma takie auto juz najlepiej nr telefonu albo jakis inny kontakt
wiem ze juz ktos sie bawil w tuning tego auta z Bydgoszczy taki zolty czy macie z ta osoba kotnakt.??
mam takie auto w garazu juz od 5 lat sprowadzone z Holandi OD starszego pana z przebiegiem 103tys w stanie naprawde super zero rdzy anni czegos podobnego lakier jednolity poprostu rodzynek auto nie bylo robione , odnawiane caly orginal i wydaje mi sie ze to chyba jedyny taki egzemplaz w polsce i chcial bym cos z nim zrobic moc wiekszom mu dac smile.gif mam tego bez turbo i dlatego chcialem kontak z kims co sie na tym zna . oraz ma tez jakies czesci do niego:) PROSZE O POMOC
Z TEGO CO WIDZIALEM NA ALLEGRO TO SA SAME RUPCIE CO WYMAGAJA DUZEJ PRACY MOJ JEST ORGINAL.
Zbychu
Na forum jest jeden projekt tylko ze z turbo mozesz napisac do kolegi moze cos podpowie a co do modyfikacji to wszystko masz ladnie napisane na forum jak zwiekszyc moc nie na tym modelu ale napewno znajdziesz cos dla siebie
Scarface
użytkownik Green Apple tutaj na forum i http://www.yakuza.com.pl ogarniają te auta i wszystko do nich mają smile.gif
240Z
Z32 to zupełnie co innego niż Z31, praktycznie żaden ważny komponent nie jest wymienny.

Dejww, jak chcesz robić tym jakiekolwiek poważne moce, to powinieneś wrzucić kompletny silnik VG30ET z pojedynczym turbo, najlepiej razem ze skrzynią i całym tylnym mostem (dyferencjał R200 ze szperą + półosie). W zależności od rocznika różne były kolektory wydechowe, o ile pamiętam przedliftowy miał flanszę T3, dzięki czemu wiele wdzięcznych turbosprężarek podchodzi bolt-on.

ZX to wdzięczny samochód, tylko trzeba wiedzieć co się robi żeby niczego nie zepsuć. Ciekawostka - w Japonii wychodziła fabryczna wersja o nazwie 200ZR z silnikiem RB20DET pod maską, więc z odpowiednim zestawem części (łapy silnika i skrzyni, miska olejowa) RB20 i RB25 wchodzą niemalże plug-and-play (wyjąwszy elektrykę i część osprzętu). smile.gif

Podwoziowo jest to praktycznie to samo co ja mam, czyli 280ZX - z przodu McPhersony, z tyłu wahacze skośne. Trudno do tego wozu o graty tuningowe, ale jeżeli będziesz potrzebował czegoś konkretnego to daj znać, wrzucę odpowiedniego linka.
dejww
Dzieki za rady ale zmieniac silnika nie bede bo nie po to szukalem takiego auta w takim stanie zeby sie pozbyc silnika myslalem bardziej nad tym zeby delikatnie chociaz zwiekszyc mu moc bo tyle co ma juz mi odpowiada ale chcial bym np hmm nie wiem czy katalizator wyciagnac mu i wstawic srtumienice albo puste miejsce i tumik sportowy czy to cos mu da chodzi mi o to zeby lepiej bylo go slychac i cos podubac przy silniku delikatne zmiany . A mam jeszcze pytanie bo pisaliscie o tej yakuzie to ja to widzialem ale wlasnie oni robili nissana 300zx zoltego i chcialem namiary na ytego kolesia co go ma a wiem ze byl nba tym forum i moze jeszcze jest .

Mam jeszcze pytanie czy do tego silnika co mam moge wsadzic turbo jakies nadaje sie tu cos ??
Driftman
użyj szukajki proste
są tematy o zetkach w tym dziale


edit:strumienicy nie komentuje
240Z
Jeśli zamierzasz wstawić do tego silnika strumienicę, to daruj sobie turbodoładowanie i najpierw się podszkol.
dejww
to co na poczatek mam wstawic turbo narazie odpada bo za drogie a chce pare konikow mu dac wiecej i dzwiek lepszy zeby byl:)
rasta_fkp
Do humoru z tym biggrin.gif
k-meal
CYTAT(dejww @ Fri, 04 Mar 2011 - 12:02) *
chcial bym np hmm nie wiem czy katalizator wyciagnac mu i wstawic srtumienice albo puste miejsce i tumik sportowy czy to cos mu da chodzi mi o to zeby lepiej bylo go slychac i cos podubac przy silniku delikatne zmiany .

zajebiste zdanie. miodek by sie nie powstydzil.
240Z
Informacje dla użytkownika dejww:

1. Kup słownik i podręcznik do języka polskiego, albo chociaż sprawdzaj swoje posty w Wordzie przed wklejeniem ich na forum.

2. Jak chcesz "pare konikow mu dac wiecej" to najpierw poczytaj jak to się robi i dlaczego strumienice i magnetyzery można sobie o kant d...y potłuc, a potem wróć na forum i pytaj dalej.

Tymczasem zamykam.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.