Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zmiana silnika e36 2.5tds
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
rafi98
Mam e34 2.5 tds. Chciał bym zmienić silnik na 2,8i z Trójki lub Piatki i stąd moje pytanie, czy można to zrobić zostawiając skrzynie od tds-a(wydaje mi sięże nie) ale wolę zapytać.
A może lepiej cały motor 2.8 ze skrzynią wałem i mostem zmienić? Proszę o podpowiedź.
rafi98
A jeśli całość z 2.8 , to czy będzie pasować wszystko w ramy i czy trzeba dużo przerabiać ?
werladyn
Skrzynia z TDS po kilku modach, zmianie przełożeń nie spasuje? z pamięci mi się wydaje że jednak tak, ale nie dam sobie ręki uciąć.
Grzesi(E30)k
Z tego co wiem na pewno:zbrionik paliwa i spora część układu paliwowego do zmiany.

Skrzynia nie pasuje-po wsadzeniu tego do M52 będzie przekręcona w prawo bodajże no i przełożenie jedynki nie nada się do niczego. Dyfer do zmiany bo TDS ma chyba 2.65 ,a 328i 2.93 i będzie muł


I nie jestem pewny czy sanki to jedna chwała czy coś innego
Bambus
CYTAT(werladyn @ Fri, 18 Feb 2011 - 02:35) *
Skrzynia z TDS po kilku modach, zmianie przełożeń nie spasuje? z pamięci mi się wydaje że jednak tak, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Silnik benzynowy ma inne nachylenie wobec diesla. Skrzynia tds będzie pasowała do bloku ale będzie odchylona takze wystąpi problem z mocowaniem i wybierakiem, które nie będa pasować.
A przesunięcie/przekrecenie w prawo będzie jak pamiętam wtedy jak do m50 zamontujesz skrzynię z m20 wink.gif
duchu22
Miska olejowa ze smokiem do m52 musi byc z m50 z e34. Belka pod silnikiem jest tylko jednego typu. Lapy silnika, wal z m50b25 e34. Bak, przewody, pompa z benzynowej e34. Most jaki chcesz, ja bym bral 3.45. Dalej - EWS przelozyc stacyjke, kompa, zegary z dawcy albo usunac softem ale zegary dac od e34 6cyl. Chlodnica zostaje z tds + dorobienie wezy. Wydech najlepiej z m50b25 e34. No i skrzynia z m50/m52, sprzeglo z dawcy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.