Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Chłodnica oleju w m62.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Misior
Witam
Chce przy okazji swapa zalozyc do m62b44 chlodnice oleju. Ciezko zdobyc obudowe filtra oleju od m62 z wyjsciem na chlodnice, a mam taka obudowe od v12 tyle ze niema tego trzeciego wyjscia ktore spuszcza olej z obudowy do miski po odkreceniu pokrywy obudowy.
Czy to trzecie wyjscie ma jakies inne znaczenie? Bo niewiem czy mozna zalozyc obudowe bez tego wyjscia?
Pozdrawiam
Kajman
Temat chłodnicy i czujników ciśnienia i temperatury dopiero mnie czeka, znalazłeś jakieś rozwiązanie?
Misior
Kupilem obudowe filtra oleju z bmw 750 ktora ma wyjscie na chlodnice oleju i taka bede zaladal (jak sie zmiesci bo jest dluzsza).
W miejsce czujnika cisnienia wkrece trojnik i odrazu wstawie czujnik temperatury i na wskaznik cisnienia.
Kajman
A zapodaj jej zdjęcie i wymiary, ciekawe czy do mnie by weszła...
Misior
Wyglada tak jak ta na stronce (niemam foto na tym kompie):
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=17&fg=05

Wymiary zmierze jutro. Srednica jest podobna ale jest dluzsza z 5-10cm (na oko smile.gif )
Kajman
Fajna ta chłodnica... kurde może kpl założyć...
Misior
Ale ja nie mam takiej chlodnicy (mam od skrzyni od merca) tylko na tym obrazku chcialem Ci pokazac obudowe filtra oleju.
Rafciu
Ta rurka spływu co dochodzi do miski może być zaślepiona. Ja mam całkowicie zaspawaną miskę w tym miejscu. Ogólnie jest to rozwiązane na śrubie drążonej, więc można w misce również zwykły korek wkręcić, a rurkę wywalić.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=30
Nr 15 i 17 z tego obrazka.
Misior
Dzieki za odpowiedz. Juz to rozkminilem. Okazalo sie ze ten splyw jest do spuszczania oleju z obudowy przy wymianie filtra i okazało sie rowniez ze obudowa ktora kupilem ma taki krociec tylko gosc go zaslepil jakims patykiem bukowym smile.gif
Exec
CYTAT(Misior @ Mon, 14 Mar 2011 - 17:45) *
Dzieki za odpowiedz. Juz to rozkminilem. Okazalo sie ze ten splyw jest do spuszczania oleju z obudowy przy wymianie filtra i okazało sie rowniez ze obudowa ktora kupilem ma taki krociec tylko gosc go zaslepil jakims patykiem bukowym smile.gif

A jak wyszlo z wymiarami i upchnieciem tej obudowy i o jakim aucie mowimy? smile.gif
Misior
Obudowa jest dłuzsza przez co gorzej upchac ale jakos sie zmiesci. Bedzie zamontowana w e30.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.