Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wymiana sztywnego przewodu hamulcowego w E36
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Andrzej87
Witam

Pacjent E36. Muszę wymienić sztywny przewód hamulcowy idący do prawego przedniego koła. Idzie on między silnikiem, a ścianą grodziową i jest mocno pozaginany. Nie ma jak dojść, żeby pozaginać nowy. Nie da się też wyjąć starego bez cięcia, żeby nowy wygiąć na wzór i włożyć. Nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.
Prosiłbym o wskazówki.

Pozdrawiam
krismax
A nie chcesz po prostu skorzystać z ASO ? Te przewody są naprawdę tanie.
Andrzej87
Krismax przewody ze śrubunkami kupiłem właśnie w ASO i masz rację są tanie koło 20-30 zł.

Mi chodzi o samą czynność wymiany. Jak się do tego zabrać?
MrUw@
no prosze to czysto manualna robota... trzeba sie nagimnastykować poprostu wsadzić ręce gdzieniegdzie i tyle teoretycznych wskazówek niema tu jak udzielić...
Wojtek
musisz pokombinowac jak go przepchac - jak skladaja auto wa fabryce to np przewody moga montowac wczesniej przed czyms innym a teraz to cos utrudnia ci dostep
hz10
dlatego kupuje sie mięciutkie miedziane po 30pln a nie twarde stalowe w serwisie tongue.gif
MrUw@
jakie 30... ja place 7zł za metr +4-5zł za końcówke biggrin.gif miedź żyje nie gnije i układa sie pięknie smile.gif
wb78
A te z ASO masz już dogięte na wymiar? Bo raz slyszałem, że trzeba samemu doginać....
Andrzej87
Witam

Mam stalowe, proste do dogięcia i są twarde i boję się, że nie dam rady, bo ręki nie można włożyć w wielu miejscach. Najbardziej przeszkadza silnik, trzeba by go przesunąć do przodu ile się da, a już zamontowałem paliwo, wspomaganie, skrzynie wał itd. i rozbierać i składać, to znowu miesiąc pracy (często tylko raz w tygodniu mam czas iść do garażu). Myślałem, że może ktoś to robił i ma konkretne wskazówki. Rozmawiałem ze znajomym to powiedział, żeby podgrzewać opalarką lekko przewód. Może coś jeszcze ktoś potrafi doradzić?
bartoromero
Właśnie dorabiałem przewody - w pruszkowksiej firmie WP. 15zł za szt... miedziane - gną się jak masełko i nie sprawiają żadnych problemów...
Komplet przewodów na wymiar - 170zł mnie kosztował - na całe auto.
Można do nich zadzwoić - jeśli podasz wersję auta - mają katalogi - dorobią na idealną długość i wyślą...

WP. Przewody hamulcowe.
Ołówkowa 9, Pruszków
22 758 66 29 ‎
pwpnet.pl
kidzio_r5gtt
z innej beczki - przewód w szpulce na całe auto (7,5m.) - 125 zł. 8 baryłek po 1,95 zł. daje w sumie 140 zł. i nie jest to miedź tylko miedzionikiel - droższy i trwalszy od miedzi.

w razie czego wysyłamy i można sobie samemu załatwić sprawę


To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.