Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Swap glowicy w S50 z B30 na B32
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Wojtek
Witam zastanawiam sie nad zalozeniem glowicy z 3.2 ze wzgledu na to ze ma wieksze zawory ssace.
Chce przelozyc sama glowice z zaworami sprezynami szklankami. Chcial bym zostawic mojego vanosa i moje walki, oraz moja elektronike z B30. To chyba bedzie pasowac bez problemu do glowicy z B32?? Nie mam jeszcze glowicy z 3.2 wiec nie mam jak dokladnie porownac.
Mam kilka pytan:
Czy ktos juz robil cos takiego ?? Jesli tak to jak by mogl to prosze o jakies podpowiedzi smile.gif
Czy sama glowica z 3.2 bedzie pasowac na blok ??
Czy gorna czesc glowicy ta w ktorej znajduja sie walki pasuje z 3.0 do 3.2 ??
Przepustnice i kolektor wydechowy chyba beda pasowac?
Wiem ze 3.2 ma inne troszke przepustnice ale pasuja chyba P&P jesli ktos wie to czym dokladnie sie roznia ??
Najprosciej bylo by podmienic glowice z zaworami i sprezynami, czy szklanki i talezyki sa inne niz w 3.2 ?? Czy zmienic tylko dol glowicy czy gore tez bez zmiany walkow vanosa i elektroniki tak jak pisalem na poczatku. Dzieki za pomoc.
nazwanynie
Witam.
Nie zakładam nowego tematu bo nie ma potrzeby smiecic.

Przeszło mi przez mysl kilka rzeczy i miedzy innymi naszło mnie pytanie czy da sie przełożyc głowice z M'ek do ktoregos silnika m50 lub m52, obecnie jestem w posiadaniu m52b20, i chcial bym cos z nim zrobic, myslalem nad swapem, małym strokerem, i tak.. czy dało by sie ożenic głowice np z s50 z reszta m50/m52?
Pozdro i dzieki za pomoc wink.gif .
Terror
jesli wuja google nie klami to nikt tego nie robil predzej znajdowalem opcje glowicy m50b25 do s50 lub itb od s50 do m50

zdecydowanie albo stroker albo swap! taka moja rada wink.gif
ryczko100
zlozyc dolna czesc glowicy b32 z gora b30, przepustnicami b32 (bo nie sa p&p ale szczegolow nie znam) i uszczelka b32. gora nie bardzo bo przeszkodzi vanos z b32.
od jakiegos czasu mysle o tym zeby to zmontowac, bo dziala i daje wymierne efekty.
trabki z b32 tez sa ciut inne od tych z b30 i kolega jezdzi na takim setupie i trabki tez costam daja.

Wojtek
Troche namieszales i juz nie wiem o co chodzilo w twoim poscie.
Trabki od 3.2 lub GT sie sprawdzaja - sa 4 cm krotsze maja inne zakonczenie oraza sa szersze.
Vanos raczej zostaje z 3.0 aby nie modzic ze zmiana wiazki wiec dalej glowice mamy na jednym vanosie czyli walki zostaja z 3.0.
Chodzi o podmiane dolu glowicy z wiekszymi zaworami ssacymi a pozostawienie gory. Wydaje mi sie ze taka podmianka powinna byc p&p ale pewien nie jestem.
ITB sie roznia od siebie - tez nie wiem dokladnie czym ale chyba pasuja zamiennie.
Colin
A nie lepiej wlozyc do obecnej glowicy wieksze zawory? Zapewne mozna uzyc jeszcze wiekszych niz sa w b32 i w caloksztalcie uzyskac jeszcze lepsze przeplywy.
ryczko100
CYTAT(freebsd @ Thu, 12 May 2011 - 08:08) *
Troche namieszales i juz nie wiem o co chodzilo w twoim poscie.
Trabki od 3.2 lub GT sie sprawdzaja - sa 4 cm krotsze maja inne zakonczenie oraza sa szersze.
Vanos raczej zostaje z 3.0 aby nie modzic ze zmiana wiazki wiec dalej glowice mamy na jednym vanosie czyli walki zostaja z 3.0.
Chodzi o podmiane dolu glowicy z wiekszymi zaworami ssacymi a pozostawienie gory. Wydaje mi sie ze taka podmianka powinna byc p&p ale pewien nie jestem.
ITB sie roznia od siebie - tez nie wiem dokladnie czym ale chyba pasuja zamiennie.


O to mi chodziło :-) Dolną część głowicy z B32, górną z B30 można złożyć P&P.
A GT miało trąbki takie jak B32 ?

Z Vanosem to za bardzo wyjścia nie masz, bo Boschem z B30 nie wysterujesz tego z B32, więc jak piszesz zostawia się 3.0.
Ja z podobnej operacji i remapu spodziewam się małego ale zauważalnego na papierze przyrostu. +smok/miska z B32.
Wojtek
Tak GT to to samo co b32 jak chodzi o trabki.
Wiadomo ze glowice z b30 mozna zrobic, tylko jak ja robic to odrazu sprezyny walki wtedy zawory itd a koszt to pewnie z 10 tys albo lepiej. A koszt samej glowicy zb32 bez walkow to mniej niz 1000 zl albo kolo 1000. Wiec jak mam kombinowac z moja glowica to wole uzyc tamtej a wtedy myslec o walkach sprezynach i ew innych zaworach.
Ponoc zawory z b32 sa mniej trwale nie wiem czy nie ciensze ?? moze ktos ma dokladniejsze info ??
Nie mam pojecia jakich przyrostow mozna sie spodziewac po takiej podmianie ale na pewno z innymi itb dobrym dolotem itd to juz cos da na pewno.
ryczko100
Wstrzymaj się 1,5 miesiąca to Ci powiem co się zmieniło po takiej operacji.
Wojtek
Ok czekam na info smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.