Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: używanie wyścigówki w zimie
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Jarek S4
Podczas sezonu BERG TROPHY sukcesywnie odkręcałem co się dało aby zaoszczędzić na wadze. Teraz chciałem pozeździć po torze Kielce w pucharze zimy itp, może jakieś Nowe Miasto. Ale przy tej temperaturze szyby są zamarznięte a w aucie zimno. Nie bardzo chcę nagrzewnicę zakładać z powrotem. Rozpracował ktoś ten temat?
PioterW
Na szyby można stosować chemiczne odmrażacze w sprayu, podobnie z ogrzewaniem ciała - są specjalne wkładki - gorzej niestety z dłońmi. Może na zimę jednak by się nagrzewnica przydała, zwłaszcza, że łącznie z wężami nie waży aż tak znowu dużo.
pavel
W handlu są (lub były, bo kupowałem kilka lat temu) elektryczne nagrzewniczki podłączane pod zapalniczkę- zamocujesz to na trytytki do deski i po problemie
grzywaczewski
Przymierzam sie do tego samego przy okazji wywalenia seryjnego ogrzewania i przenoszenia chlodnicy na tyl.
Kiedys widzialem nagrzewnice elektryczne w postaci tuby, ktora wlaczalo sie w obieg powietrza. Niestety nie spotkalem tego wiecej. W ofercie www.conrad.pl jest cos takiego:



Strona główna » Samochód » Wyposażenie samochodów » Pojazdy - komfort » Systemy klimatyzacji do samochodów » HEIZLÜFTER TERMINI 1350

Upppsss... ten jest tylko na 230V.
Z tego co widze to zostaja tylko badziewia podpinane pod gniazdo zapalniczki.

Rozwiazaniem moze byc tez puszczenie powietrza przez... chlodnice oleju silnika.
kornat
http://allegro.pl/grzejnik-samochodowy-nag...1305593355.html ciekawe jak sie to spisuje
grzywaczewski
CYTAT(kornat @ Fri, 03 Dec 2010 - 16:42) *

No wlasnie takich jest pelno. Pytanie czy to jest w stanie dzialac w trybie ciaglym. Za 40 - 60 zeta to mam watpliwosci.
Moje doswiadczenia z ostatnich dni i jezdzenia w zamieciach, to ogrzewac tylko tyle, zeby sie lod od srodka nie robil. Jak za bardzo, to snieg sie topi na szybie, a woda obmarza na wycieraczkach :/
art...
kiedyś po wywaleniu nagrzewnicy z Uno Turbo zimą było słabo i zamontowałem nagrzewnice z Daihatsu Cuore , jest mała i lekka a ma bdb wydajność. Te elekrtyczne bym sobie podarował fakt ,ze było to juz kilka lat temu ale wtedy wydajność miały mizerną.
LuiG
może jak w trabancie, powietrze z nad/obok wydechu ciągnąć dmuchawą elektryczną
k11
Jak będziesz miał nieszczelność, to się zagazujesz.

r.
LuiG
Jest to pewien problem ale można by też pomyśleć nad jakimś wymiennikiem ciepła, tak żeby powietrze z zewnątrz przechodziło przez radiator przykręcony na kolektorze, taki interwarmer wink.gif
art...
dlaczego tak sie wzbraniacie przed małą nagrzewnicą ??
Jarek S4
Zastanawiam się co się stanie jak zdejmę tę klapę, która zasłania w komorze silnika wentylator (na ścianie grodziwej na wysokości dekla zaworowego, pod wiązką z trzema przekaźnikami. Czy to zda egzamin? Zastanawiam się, czy wtedy pociągnie ciepłe powitrze z komory.
Jackass
http://boruta.biz/grzalkidefa.html
kidzio_r5gtt
ja u siebie mam ogrzewaną przednią i tylną szybę - świetne rozwiązanie no i w deszcz też idealnie zabezpiecza przed zaparowanymi szybami.
global7teen
Prościej będzie zakupić jakąś urzywaną nagrzewnicę el. z jakiegoś francuza i jakoś to sklecić z ori wentylatorem. Po sezonie odpinasz kable i spokój.
grzywaczewski
CYTAT(Jackass @ Sat, 04 Dec 2010 - 07:50) *

Niestety 230V na kablu.
Melman
CYTAT(grzywaczewski @ Sat, 04 Dec 2010 - 20:44) *
Niestety 230V na kablu.


http://www.nokaut.pl/szukaj/230v-12v-przetwornica.html
Offczar
Podepnę się pod pytanie. Global7teen rzucił pomysł z elektryczna nagrzewnica, przeszukałem takie na allegro i mam pytanie: czy ktoś coś takiego podłączał? Chodzi mi o to czy da się to podłączyć pod zasilanie tak żeby działało on/off? Czy trzeba adaptować jakieś pokrętełka regulujące jak mocno ma grzać i bez tego nie będzie działać? Nagrzewnica np. z Puga 406
grzywaczewski
A nie jest tak, ze taka nagrzewnica jest kombinowana. Ze podgrzewanie elektryczne jest dodatkowa opcja, ale normalnie jest wlaczona w obieg plynu? Tzn. czy ona bedzie dzialac po samym podlaczeniu pradu, czy tez trzeba ja zalac chlodziwem? (i czy nie bedzie sie przgrzewac?).
Offczar
Tutaj masz przykładową z 607mki: http://allegro.pl/peugeot-607-nagrzewnica-...1355386949.html

Wystają z niej tylko kable. Masowy i jakieś sterujące...
grzywaczewski
A te dwie zaslepki w lewym czarnym boczku?
Napisze do sprzedajacego zapytanie...

W tej http://allegro.pl/nagrzewnica-elektryczna-...1343093984.html takich zaslepek/kroccow nie widze.
global7teen
O ile dobrze kojarze z 607 ojca to te "zaślepki" to są zwykłe bolce z gumką które siedzą w obudowie. Do tego jest zwykła wodna nagrzewnica o razem całkiem fajnie działają. Zaraz po włączeniu daje to całkiem niezłą temperaturę.
Offczar
w takim razie ta elektryczna ma płynną regulację czy tylko on/off?
grzywaczewski
Za to pewnie odpowiada sterownik regulujacy natezenie pradu. Nie powinno byc raczej problemu ze zrobieniem takiego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.