Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Nissan 300ZX - V6 3.0 300KM
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Miki88
Witam wszystkich wink.gif Polecono mi właśnie to forum, ponieważ zastanawiam się nad zakupem 300ZX-a. Znalazłem kilka ciekawych ofert z domów aukcyjnych w USA. Mam zamiar sprowadzić sobie jeden model z silnikiem 3.0 wersja 300 konna TT.
Nie jestem zainteresowany wolnossącymi wink.gif Te modele mają coś w sobie, że potrafią przyciągnąć. Nie zważając na ich awarie, bo to w dzisiejszych czasach standard. Nie jestem zainteresowany nowymi samochodami, bo sądzę, że dzisiejsza motoryzacja straciła w ogóle miano ducha motoryzacji i nie wiem czy w ogóle można je tak nazwać. Model, którym jestem zainteresowany jest z 90 roku. Aktualnie posiadam A4 w Dieslu, ale to jako zwykły dupowozik.
Pytanie teraz. Jak to jest z podatkiem ? Po zakupie chciał bym włożyć dobry wydech HKS bądź Greddy oraz dobry BOV. Tylko pytanie jaki był by w miare odpowiedni i dosyć głośny wink.gif Znalazłem temat o 300ZX-ie, ale nie było w nim odpowiedzi na moje pytania.

Pozdrawiam.
Driftman
Cieno poszukać najpierw ? 5 sekund..

http://www.racingforum.pl/index.php?showto...71&hl=300ZX
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...27&hl=300ZX

Dodam tylko, że skoro pytasz o pieniądze to nie jest auto dla Ciebie.

Temat o opłatach też jest wystarczy poszukać.
M3D
2,5 roku temu chciałem sobie takie coś kupić, nawet znalazłem egzemplarz w stanie dość fajnym, od 10 lat ma je jedna właścicielka, teraz już chyba z 60 letnia, taka ciekawostka. Auto za cenę, którą trzeba wyłożyć nie oferuje kompletnie nic. Jako porównywator odnoszę się do E36 M3 bo takowe też wtedy chciałem kupić. 300ZX ma tylko wygląd, to auto jak na taki silnik nie jedzie, nie skręca, ani to komfortowe ani sportowe zawieszenie no i tak jak ktoś wspomniał części trzeba będzie szukać niedługo na czarnym rynku.

Auto tylko dla pasjonata, inaczej Cie po prostu zje.
Bart_Simpson
CYTAT(Driftman @ Sat, 06 Nov 2010 - 03:44) *
Dodam tylko, że skoro pytasz o pieniądze to nie jest auto dla Ciebie.

uwielbiam takie wypowiedzi laugh.gif
tak samo, te które odnoszą się do wielkości spalania, po którym określa się że kogoś nie stać na auto rolleyes.gif


to już nie można się zapytać ile orientacyjnie wyjdą opłaty, ile spala(ponieważ chcesz wiedzieć, ile przejedziesz na baku) etc.?

Miki88
Spalanie mnie nie obchodzi, bo auto spali tyle ile wleje rolleyes.gif Mnie głównie mi chodzi o akcyze i inne podatki. Większość podaje, że to 50% wartości auta ...

A jeśli nawet jeśli będą one jakieś wygórowane, to nie odstraszy mnie to nawet, bo sądzę, że auto jest warte uwagi. Poza tym. Jest to pojazd o którym marzyłem już za czasów dzieciństwa, ale kogo to może obchodzić. Jestem pasjonatem starej motoryzacji i chciałem się czegoś dowiedzieć na temat tego auta. Na pewno będą tutaj osoby, które są, bądź były w jego posiadaniu i jakąś wiedzę mają na temat tego modelu Nissana.
Driftman
CYTAT(Bart_Simpson @ Sat, 06 Nov 2010 - 10:25) *
uwielbiam takie wypowiedzi laugh.gif
tak samo, te które odnoszą się do wielkości spalania, po którym określa się że kogoś nie stać na auto rolleyes.gif


to już nie można się zapytać ile orientacyjnie wyjdą opłaty, ile spala(ponieważ chcesz wiedzieć, ile przejedziesz na baku) etc.?


To sobie uwielbiaj... Odpowiedzi padły już X razy. Wystarczy poszukać.
Raceboy
Driftman, opanuj się, albo warn będzie. Nie zgrywaj mi tu bohatera.
Qub@
Zgadzam się z Driftmanem. To auto dla pasjonata, paliwo to najmniejszy problem. Silnik twinturbo + konstrukcja bardzo już leciwa robią z 300ZX skarbonkę bez dna. Nie staramy się zniechęcić Cie do zakupu, tylko podkreślić, że to może być spory ciężar na Twoje barki. Ceny ZXów dość znacząco spadły, przez co może się wydawać, że uda się kupić taki samochód za w miare niezłe pieniądze, z tym, że 90% takich przypadków, to samochodu, w które trzeba włożyć drugie tyle, by nie być rozczarowanym. A tak jak napisał M3D w serii auto nie powala, to wielka i ciężka krowa.
kremat0r
Moim takich cichym marzeniem jest kupno 300ZX tylko ja bym poszedl inna droga.
Kupno dobrej budy i wrzucenie 1jz/2jz albo RB.
Driftman
Nie miałem nic złego na myśli tylko dokładnie to o czym pisze Qub@.

Odezwij się do usera Szeli. Link:
http://www.racingforum.pl/Sprzet-z-USA-f74.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.