Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mitsubishi ASX 1,8 DI-D 116 KM, 4WD
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Morferusz
Witam wszystkich!
Dwa tygodnie temu kupiłem Mitsubishi ASX ze słabszą jednostką diesla bo tylko taka była dostępna w 4WD. Silnik jest bardzo żwawy ale gdzieś do 3200-3500 obrotów później już zamula. Jest jeszcze wersja 150 KM z tego samego silnika, ten sam moment obrotowy 300Nm ale utrzymuje go przy wyższych obrotach no i autko jest szybsze. Czy ma ktoś doświadczenie z tuningiem tego auta? Pytałem wszystkich tunerów i żaden nie wie co i jak bo to nowe auto i nowy motor od Mitsu. Jest już dotarty ma prawie 3000km i chciałbym go trochę podkręcić żeby dawał lepszą górę. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczące auta i posłucham porad doświadczonych kolegów.
Pozdrawiam
Piotr
kiwi
Tak tylko gdybam bo w innych markach jest to praktykowane-nie jest tak ,że słabszy z silników ma turbospreżarke mniejszą bez zmiennej geometrii łopatek?? wink.gif
Morferusz
Wg informacji z Mitsubishi Polska oraz od dealera różnica polega tylko na oprogramowaniu sterownika i nie ma żadnych różnić w mechanice.
flapjck1
to podjedz do serwisu powiedz ze ci silnik szarpie albo cos

niech ci wgraja latke biggrin.gif bardzo czesto latki nie sa personalizowane do silnikow o mniejszej mocy tylko od razu jest to soft od mocniejszej wink.gif

ja tak grzecznym klientom podnosilem moc w ceedach tongue.gif
Morferusz
U dealera powiedzieli mi że nie mają takiej możliwości a Mitsubishi Polska odpowiedziało że zmiana softu to utrata gwarancji. Najwyraźniej w Mitsu pracują jacyś niepełnosprytni bo pytałem o ich własny soft ale niestety odpowiedź była negatywna. Ogólnie panowie z centrali wiedzą mniej o aucie niż ja, zatrudnili ich do roboty chyba wg kryterium BMW - bierny, mierny ale wierny biggrin.gif
michas_j
Cześć, możesz coś więcej napisać o tym aucie. Rozważam wymianę służbówki na ASX-a właśnie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.