Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: jaki silnik na swap do jajka ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
Taffarel
witam Kolegów, od kiedy nie mam hondy sporo zapomnialem na ich temat, a kolega jest w trakcie poszukiwania jakiegoś dobrego, niedrogiego napędu do jajka, które wstaje z popiołów. Interesują go komplety wiązka, skrzynia, silnik, polosie, komp, i cala, cala reszta, chlodzenie itd. Auto przecięte na pół zdałoby moim zdaniem egzamin dawcy. Za każdą odp z góry wielkie dzieki Panowie !
gapa
poszukaj na civicklubie jakiegos b16, b18, albo k20 lub h22, warto jeszcze na jdm option i passworda zerknac czy nic nie ma na sprzedaz. tu masz k20 jakos mega tanio http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthrea...B1zka-silnikowa
Dragan
Tak, tylko ze jesli chodzi o wsadzenie k-serii do 5gena to bez minimum 20k nei podchodz.

Ogolnie jesli chodzi o swapy to chyba najlepiej wlozyc b-serie. 7-8k i mamy dosc szybki woz, ale warto spojrzec na to tez z innej strony bo ceny swapow hondowskich sa najwyzsze jesli chodzi o przelicznik cena/moc. Za 200km w hondzie mamy 320 w bmw, za 160km w hondzie mamy 200KM w nissanie w ktorym nastepne konie beda duzo tansze, zreszta kazdy zna ceny swapow i wg mnie swapowanie hond jest mocno nieoplacalne, ale co kto lubi tongue.gif
Taffarel
dzieki za odpowiedzi Panowie. Chodzi o jakas d serie, w miare świeża ze zmienna faza do powiedzmy 1,5-2 k pln, najlepiej jak najszybciej, bo zima sie zbliza, a koleżka dalej nie ma silnika.
240Z
Jak ostatnio rozmawiałem ze znajomym o wsadzeniu mocniejszego silnika do CRX-a to wspominał, że najrozsądniejsze cenowo wyszły mu B16A i B18C4 z Anglika, włożył więc ten drugi i był zadowolony. D16A9 to ponoć dobra opcja na rozsądnym budżecie.
rychulja
Ja do jajka wkładam h22a cenowo wychodzi nie najgorzej myślę ze 4,5k za części się zmieszczę, przekładkę robię sama.
Taffarel
240z - d16a9 to blźniaczy z5, wiec bez vtec'a - odpada. Mojemu kumplowi zależy na zmiennej fazie, to po pierwsze. Po drugie ma mało pieniędzy, więc b seria odpada zupelnie. Po trzecie zależy mu na czasie (męczy mnie to "znajdź mi silnik, znajdź mi silnik" slysze to kilka razy dziennie), więc import z daleka tak, ale "szybką paczką". Byloby super, gdyby u któregoś z userów forum w garażu znalazl sie taki silnik, (szczerze mówiąc liczyłem na to, że któryś z naszych forumowych tunerów siedzący w hondach odpisze, że ma jakieś takie silniki, przyjechałbym i kupił i miał z głowy). Jakby ktoś wiedział, że u kogoś leży taki silnik, to niech da znać mi na kom 517727355 lub PW. Z góry dziekuje Panowie.
kremat0r
CYTAT
Po drugie ma mało pieniędzy, więc b seria odpada zupelnie.


No to pozostaje mu tylko D-seria SOHC Vtec. Np d16z6, tylko że tam tego vteca tak słychać że trzeba mieć mega dobry dolot i cichy wydech żeby wiedzieć że jedzie się na Vtecu.
Pietrex
A może D15B JDM. SOHC Vtec masz tam chyba 130 KM. np. http://allegro.pl/honda-civic-96-01-d15b-j...31.html#gallery
mighty
Z d serii warto zainteresować się d16y8 lub d16w4 (z aerodecka), bo są nowsze od d16z6, a moc taka sama. Na civicklubie jest kilku handlarzy, u których kupisz spokojnie takie silniki.
stef
i mamy rozne obd i problem z immo, lepiej jednak z6. tylko w zakladanym budzecie nie kupi tego wszystkiego, chyba ze jakis zlom. a doliczyc trzeba jeszcze koszty przekladki, rzezby i plynow tak na dzien dobry. co w tym jajku siedzi?
Reaper
Z doswiadczenia wiem, ze podchodzenie do swapa z ograniczonym budzetem = kleska na calej linii
Pietrex
Chyba że będą robić sami to już trochę mniejsze koszta.
Piotrek.
Masz tutaj namiar na dwie pewne osoby które posiadają silniki.

Ralf - Kobyłka pod Warszawą
503-690-789

Tygrysek - Okolicę Warszawy
505-395-939
Taffarel
super - o taką pomoc z Waszej strony Panowie wlasnie mi chodzilo. Gwoli rozjasnienia o jakie jajko chodzi - auto bylo bezwypadkowe do czasu, gdy kolega wjechal do rzeki i rozgrzany silniczek 1,3 wybuchł w wyniku szoku. Kolega jest mechanikiem, ma swoj warsztat i auto odbudowuje sam. Ogladalem dzis naped d15cośtam, tani jak barszcz, ale dojechany jak dupa osadzonego w więzieniu pedofila. Dzięki Wam koledzy jutro jade po silnik i projekt ruszy z dołka. Jak mu kupie, to podkręce zdjęcia tu w temacie.
kremat0r
CYTAT
1,3 wybuchł w wyniku szoku


To musicie wymienić bak i całą "wiązkę" paliwową.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.