Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Błąd zapłonu Ford
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
neranr1
Nadszedł czas założenia holokaustu do pick upa , wszystko ładnie pięknie ale po założeniu wywaliło Check upa ,silnik zaczął nierówno pracować . Po podpięciu kompa wyszło P0351 i P0357 czyli błędy cewek zapłonowych poszczególnych cylindrów - pytanie następujące czy to cewki czy może świeca lub wpływ księżyca na spalanie mieszanki ?? Jedyne co mi przyszło na myśl to przełożenie ich na inny cylinder bo tak się składa że nie mam innych na zamianę
Jedenasty
co to jest ten holokaus bo mi się to kojarzy tylko z nazistami huh.gif

z tego co piszesz to sam sobie odpowiedziałeś a próba z zamianą najprostszym rozwiązaniem

pzdr
simpson
CYTAT(AWSA @ Mon, 13 Sep 2010 - 23:43) *
co to jest ten holokaus bo mi się to kojarzy tylko z nazistami huh.gif

"podtlenek" lpg tongue.gif
neranr1
Chodziło mi o gaz hehe a zamiana cewek pomiędzy cylindrami i sprawdzenie czy błąd będzie nadal odczytywany w podobny sposób
piechur
Czy najpopularniejszy wół roboczy na świecie po przyjechaniu do Polski i założeniu do niego lpg stał się muscle carem???? biggrin.gif biggrin.gif
neranr1
Hehe nie przesadzajmy ,osiołek do pracy faktycznie ale silnik to typowa konstrukcja która siedzi w połowie aut produkowanych przez Forda w stanach.Nie wspomnę o pytaniach na temat Jeepów na tym forum które są bardzo Muscle .
Jedenasty
no i co wyszło po podmianie cewek ?? a no i instalki LPG są wrażliwe na słabe kable i swiece

pzdr
neranr1
poczytałem na ten temat na zamorskich forach ale nic nie ma ... podobnie jak u mnie pojawia się pytanie i brak odpowiedzi ale spoko biggrin.gif zamówiłem 6 świeczek i dla wszystkiego nową cewkę cała impreza 300 zł ,dam znać co z tego wyjdzie paczka dojdzie jutro tak więc czekam .Z tego co patrzyłem wymiana będzie gorsza nawet niż w Mercedesie nie twinsparku hehe a to już rzadkość
4.0HO
bezprzesady... tongue.gif nie bedzie tak zle
dcfan
Ogarniałem temat w takim samym wozie.

Po wymianie świec na nowe problem sam ustąpił - notabene świece przejechaly tam 85tys mil to i tak niezły wynik.
neranr1
Okazało się że świece Autolite to kibel jakich mało i przy kiepskim gazie łapią wysoką temp i wyskakuje zapłon tongue.gif moja diagnoza po zmianie na ori Forda problem ustąpił
Jedenasty
Eeee z tym że Autolite to kibel trochę przegiąłeś, to bardzo dobre świece, sam na nich latałem w silniku V8 modowanym, one są słabe do LPG nie ogólnie słabe jako takie

pzdr
Michorspowr
również sobie chwale świece Autolite, używam najzwyklejszych irydowych, w połączeniu z aparatemMSD,przewodami Ford Racing i cewką, nigdy mnie nie zawiodły, nawet jakiś czas jeżdziłem z pękniętą porcelaną(uszkodzona kluczem)bez negatywnych objawów tongue.gif
dcfan
Do LPG trzeba by pewnie założyć je o 2 stopnie zimniejsze, generalnie nawet zaleca się do LPG standardowo wsadzać stopień chłodniejsze.

Problem pojawia się przy jeździe na benzynie potem. Ja zamontowałem tam nominalne świeczki bosch i od 1.5 roku zero problemu.
Dziku
CYTAT(neranr1 @ Thu, 16 Sep 2010 - 07:11) *
zamówiłem 6 świeczek


A why tylko 6?
Na jakich komponentach instalka(komp, reduktor, wtryski)?
Jedenasty
Moze ma system wypinania cylindrow dla ekonomicznejszej jazdy laugh.gif

Pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.