Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E30 325 TURBO M20B25 - jakie wtryskiwacze?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
raf456
Witam wszystkich. Mam pytanie do speców od dokładania turbosprężarek do silników wolnossących. Od jakiegoś czasu kompletuję osprzęt do swojego BMW E30 - właściwie już praktycznie wszystko mam, samochód jeździ - wymaga tylko drobnych korekt i strojenia. Ale do rzeczy: silnik seria, kolektor z diesla M21, turbo GARRETT T3, intercooler z Saaba, blow off, separator odmy, wydech przelot 2,5 cala + Remus Racing na końcu, DET II + Map sensor, pompa Walbro GSS 342 6,5 bara, manualny regulator ciśnienia paliwa. Mam założone większe wtryskiwacze - coś około 200cc i doładowanie 0,5 bara na początek przy ciśnieniu paliwa około 4 bar ale to zdaje się trochę za mało bo przy 4500-5000 obrotów zaczyna lekko stukać mimo zapłonu cofniętego o 7 stopni od 4000 obrotów. Docelowo chciałbym go doładować 0,7 bara i tu moje pytanie: kupić FMU i jeśli tak to o jakim przełożeniu czy zostawić manualną regulację, dać większe wtryski a resztę dograć DETem?
Jakie wtryskiwacze byłyby odpowiednie do takiego zestawienia?
Nie wiem jakie jest obecnie AFR, mam tylko możliwość obserwacji odczytu z sondy i tym na razie się kieruję. Pozdrawiam i liczę na wskazówki.

Cieniu
Może to panewki stukają
Logujesz AFR ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.