Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: TH700-R4 - szarpie i gubi biegi
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
woytek9
mam w Camaro skrzynie th700, od jakiegoś czasu zaczęła szarpać przy zmienie z 3 na 4 i gubiła się przy redukcji. Zmieniłem olej i filtr, wyregulowałem TV Cable, ale niestety problem nie ustąpił. Przejechałem od tej wymiany 3.5tys km i problem narasta. Dziwny dla mnie objawem jest to że najczęściej nie zapina 4biegu przy spokojnej jeździe. Jak jade powyżej 70km/h to wszystko jest ok. ale jak zwolnie tak do 60 to wyżuca bieg i nic się nie dzieje. Jak dodam gazu to obroty rosną i w końcu wrzuci bieg ale bardzo gwałtownie (jak by ostro ze sprzęgła strzelić) z mocno nieprzyjemnym odgłosem. Jak robie mu przegazówki to zazwyczaj znajdzie bieg i mozna jechać dalej. jak się nie uda to musze zwolnić do ok 30km/h i wtedy zapina bieg i można jechać. Nie wiem teraz czy mam ściągać zestaw naprawczy i robić remont czy może problem leży w regulacji czegoś. spotkał się ktoś z podobnym problemem? Macie może jakieś sugestie?
Jedenasty
standardowa sprawa dla 700r4, czeka cię remont skrzyni czyli wymiana tarczek, uszczelek, płytki sterującej i paru innych elementów, jak już robisz to zamów sobie zestaw z http://www.700r4l60e.com/ i dołóż chłodnice oleju (bez termostatu, puszczoną przez chłodnice wody) i następny remont za ok 100 tyś km tysięcy kilometrów jak będziesz dbał i regularnie wymieniał olej i filtr. do dbania przydaje się wskaźnik temp. oleju skrzyni

pzdr
woytek9
właśnie tego się obawiałem że będzie trzeba remont zrobić :/ no ale cóż jak mus to mus.....
a swoją droga te zestawy naprawcze ze strony co podałeś to takie konkretne, ja znalazłem wcześniej troche tańsze na: http://www.ctpowertrain.com
ale chyba żeczywiście zainwestuje zwłaszcza że w planie jest mocniejszy silnik...
dzięki i pzdr.
Jedenasty
CT nie znam a to co podałem to dość znana i ceniona firma w US, sam miałem od nich graty w swojej 700r4, a i do tego polecam TransPak n. B&M

pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.