Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Śruby z aluminium.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
.wide
Cześć. Mam do skręcenia aluminiowego rollbara Wiechersa. Pełni on wyłącznie funkcję ozdobną, aczkolwiek wiadomo, że niechciałbym dostać nim w głowę w razie co (mam nadzieję, że to nie wyklucza śrub z alu). Szukam aluminiowych śrub, podkładek i nakrętek, żeby zaanodować je w kolor - ot zwykły kaprys. Przejawiały się tutaj tematy o śrubach, więc może ktoś jest w stanie podać/polecić mi firmę, gdzie dostanę śruby z alu? Dzwoniłem po paru firmach, ale niestety nie mogą mi niczego zaoferować. Najlepiej, gdyby były to śruby zamkowe z grzybkiem.

Chyba, że jest ktoś w stanie zaproponować inny proces, w którym uzyskam pożądany kolor (różowy) na innym rodzaju metalu? Metalizacja? Ale jak z jej trwałością?

Pozdrawiam.
hz10
jesteś samobójcą?
.wide
Nie, ani też masochistą. Nie znam faktycznej wytrzymałości aluminium, ale są przecież jego różne rodzaje. Niemniej zaznaczyłem, że jeśli faktycznie żadne się nie nadaje ze względu na np. małą wytrzymałość na ścinanie czy ew. skręcanie, to oczywiście zmienię materiał i proces, dzięki któremu uzyskam odpowiedni kolor powierzchni.

Wolałbym prowadzić merytoryczną dyskusję.
hz10
więc skoro ma być merytorycznie to zmień materiał na śruby bo aluminium sie nie nadaje z powodów które sam wymieniłeśsmile.gif
.wide
Ok. Miał ktoś bliższy kontakt z metalizacją? Powierzchnia wytrzyma próbę dokręcania?
Romeo
Z alu to raczej nic nie znajdziesz.
Jak zależy ci na masie i wytrzymałości to tylko z TYTANu !
CZUCZU
kolego tylko stalowe w sensownej kasie i tylko wytrzymałość minimum 8.8 a lepiej wyższa. Ityle neistety w temacie
forti
Żeby to ladnie wygladalo, mozna zatosowac sruby z stali nierdzewnej odpowiedniej twardosci, bedzie wygladalo jak polerowane aluminium.
.wide
Jeśli chodzi o ładny wygląd, to sposobów jest kilka. Gdyby moje śruby miały być zbliżone do aluminium, zwyczajnie pochromowałbym je. Stal można barwić, ale zdaje się, że tylko na niebiesko. Ja chciałbym uzyskać kolor różowy (najbardziej zbliżony temu po anodowaniu na różowo).

Dla przykładu foto pierścieni do gwintu, które anodowałem:
kidzio_r5gtt
obejrzyj to i sobie zamów:
http://www.tastynuts.com/
grzywaczewski
Rollbar z aluminium jeszcze przejdzie, jesli robiony przez solidna firme. Kiedys dopuszczane do rajdow byly nawet aluminiowe klatki.
Natomiast sruby tak jak koledzy powiedzieli, musza byc wytrzymalosciowe. Kup takie z lbem imbusowym, beda bardzo dobrze wygladac.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.