Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: wiecej mocy w m54b25.
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
ac_schnitzer
witam

co mozna zrobic zeby wykrzesac z tego silnika ciut wiecej KM i Nm ??

Vanosy uszczelnione, luzy skasowane na tloczkach. Silnik pracuje rowno i bezproblemowo, ale w e39 jest ciut malo mocy....


Naczytalem sie, ze mozna zastosowac podkladke teflonowa pod kol ssacy, zeby kolektor sie nie nagrzewal. Ale czy to cos da w kolektorze plastikowym ?

Dodatkowo DINAN - rozwierca przepsutnice, wiec moglbym zrobic to samo, dostep do narzedzi i maszyn mam wiec nie robil bym tego pilnikiem.


Tylko pytanie czy to cos wogole da ??

Z tych 192KM wykrzesam ponad 200 ??
Mario
Nie lepiej walnąć odrazu kompresor.
Lada dzień będę miał gotowe kity by MTG do E46
ac_schnitzer
wiem wiem

widzialem auto ktore od ciebie wyjechalo wink.gif

ale to jzu koszty koszty koszty

Yacek
CYTAT(Mario @ Tue, 06 Jul 2010 - 09:56) *
Nie lepiej walnąć odrazu kompresor.
Lada dzień będę miał gotowe kity by MTG do E46


Daj znać na forum co i jak jak już będziesz miał. Mam nadzieję, że do M54B30 też coś się znajdzie ?
k64
heh jeszce troche i nie bedzie wolnossacych bmw w kraju, kup teraz ,instalacja w 1 dzien , i loimy porshaki. smile.gif mysle ze kompresor to jednak dobra opcja, no chyba ze NoS ? pol srodki typu inne walki, wydechy, chipy , kolektory itd -> szkoda kasy.

pozdrawiam
Mario
Właśnie teraz robię zestaw do M54b30 i będzie oparty na cholernie wydejnych kompresorach vortech
Yacek
CYTAT(Mario @ Tue, 06 Jul 2010 - 21:27) *
Właśnie teraz robię zestaw do M54b30 i będzie oparty na cholernie wydejnych kompresorach vortech


Świetnie - remap będzie konieczny ?
ac_schnitzer
m54bXX ma w jakims stopniu samoadaptacje, ale chyba strojenie bedzie konieczne...

a moze by tak wraz z kompresoem zamontowac wieksza przepustnice ?? cos na wzor dinana ?



MARIO - a jak z zestawem do m54b25 ?? w sumie to to samo co b30 wiec kompresor ten sam ??
Don Pablo
hmmm, nie lepiej sprzedać m54b25 i kupić m54b30? masz seryjne 231 ps
sierRKA
CYTAT(Don Pablo @ Tue, 06 Jul 2010 - 23:00) *
hmmm, nie lepiej sprzedać m54b25 i kupić m54b30? masz seryjne 231 ps

pomijając napewno koszty montażu i eksploatacji, biorąc po uwagę tylko zadowolenie i banana na twarzy to ja wolałbym m54b25 +kompressor niż niedotykane m54b30. wink.gif
Don Pablo
No taaa wink.gif , ale idąc tym tropem najlepsze będzie b30 + kompresor wink.gif
Kruszon
Odgrzebię kotleta:

Czy przerabiał ktoś M54B25 z kompletnym dolotem i wałkiem z B30. Jakieś wymierne efekty?
Taffarel
sąsiad ma cos takiego. podobno 220kuni toto wyplulo
troublemaker
M54B25 2003 rok w budzie e85

Kolektor dolotowy B30 kompletny, wałek ssący B30, kolektor wydechowy "supersprint mejd in czajna", końcowy przelot dedykowany Ulter, odseparowany K&N

218hp/6570rpm, 239Nm/6080rpm

strojenie w trybie Alpha-N, odcina 7000rpm (leki spadek momentu pomiędzy 4000-4600rpm)

Co istotne przed modami i strojeniem (sam stożek był) pokazywało powtarzalne 177-180 kuni u Jaruzela

Podobno w e85 były wersje zakręcone do 170hp - tak różne katalogi pokazują... huh.gif

Z wyjściowych 192 więcej nie ugrasz ale u mnie zmierzony przyrost blisko 40 kucy to już jest jakiś konkret.

P.S.

Jak bardzo potrzebujesz kreski mogę na maila podrzucić - tutaj dalej nie umiem nic wkleić
Kruszon
Kreski kreskami, tu bardziej chodzi o przyrost, jak by 40 KM doszło - bajka
Regulamin serii zakłada max pojemność 2800ccm.
W aucie siedzi zdrowe B25 204KM i 254Nm po modach sterownika - jak by, dało się zrobić gratami z B30 okolice 230KM i 280Nm, nie szedł bym w zmianę pieca (mam M52TuB28 z uszkodzonymi gwintami w bloku)

Litwini robią z TuB28 na gratach z B30 - 240KM i 305Nm
maaaad
Na BMW-sport jest gość, co z tub28 wycisnął 256 KM, o ile dobrze pamiętam.
U mnie na "zwykłym" b28 pokazało 234 KM. Kolektor wydechowy seria, poza tym, kolektor ssący m50b25, wałek ssący m54b30, simota xxl, strojenie... I to chyba tyle.
Teraz doszła "większa" przepustnica, nowe wtryski, planuję jakieś barany i ponownie program. Zobaczymy, czy coś wyjdzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.