Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: 1.9 TDI Superb AWX vs. 1.9 TDI Passat AVF
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Diesel Power
rossi20
Witam serdecznie. Zastanawiam sie na tymi samochodami i ciekaw jestem ktory lub czy tak samo reaguja na program silniki w tych autach. Skoda Superb 2003 1.9 TDI 130 PS vs VW Passat 2002 1.9 TDI 131. Nie wiem czy to te same silniki w superbie chyba AWX ?? Natomiast Passat z 6 stopniowa skrzynia biegow , i pytanie jaki symbol silnika? Roznia sie skrzynia superb (5) passat (6) co za tym idzie w passacie wieksze sprzeglo i mocniejsze. Natomiast silniki czy tak samo fajnie reaguja na program? I jakie ma oznaczenie ten w passacie w zestawieniu z 6 stopniowa skrzynia biegow? I pytanie jak moge sprawdzic w przypadku skody superb oznaczenie silnika , gdzie ono jest zeby sie nie wpakowac na mine i nie kkupic 105 konnej wersji. Spotkalem sie z wieloma gdzie DI bylo czerowne wszedzie a byly to wersje 105 konne, takze nie chcialbym sie wpakowac na mine
tdik
6 biegowe byly z silnikiem AVF. Natomiast superby byly glownie awx i mialy skrzynie 5. nie wiem jak to bylo w paskach ale kolega matschke mial kiedys a4 130pd 5 biegowa. W dowodzie masz wbitą moc silnika zawsze.
kremat0r
CYTAT
W dowodzie masz wbitą moc silnika zawsze.


A podejrzanych swapów to niema ?
rossi20
AVF lepiej reaguje na program niz AWX czy nie ma roznicy rzadnej? Oprocz skrzyni i mocniejszego sprzegla 240mm zamiast 228mm
Macius
avf to zawsze 6b, awx 5b, roznicy z programem nie ma (bynajmniej ja nie slyszalem/widzialem), wszystko zalezy od stanu samochodu ale jak chcesz grubiej dowalic koksu to lepiej avf ze wzgledu na lepsze sprzeglo, ktore seryjnie na klate wezmie 400Nm.
tomek 1980
Witam, moc nie zawsze wpisana jest w dowód. Symbol silnika jest zawsze na wklejce obok koła zapasowego, powinien być na obudowie rozrządu i na silniku, na kołnierzu silnika w miejscu łączenia silnika ze skrzynią biegów, pacząc na silnik (kiedy masz podniesioną maskę) po prawej stronie. Co do tych skrzyń biegów to za bardzo się nie orientuję, ponieważ kolega miał paska 130KM i miał skrzynię 5 biegową.
Pozdrawiam.
Lelon
AWX też zdarzały się 6biegowe podobno
mariusz-kat
Posiadalem A4 6-biegowe AWX
GIB
A4 B6, A6 C5 i Passat B5 miały zdaje się dwie wersje tego silnika, z 6b 130@310 i z 5b 130@285, w superbie było chyba tylko 5b i ta słabsza wersja.
rossi20
Co to jest?

Odwiedź moją stronę

Wlasciciel powiedzial ze czasami to grzechocze, ale nie wplywa to na prace silnika. mowi ze czsami sie to zdarza bardzo rzadko
Jarol
CYTAT(rossi20 @ Sun, 27 Jun 2010 - 17:58) *
Co to jest?

Odwiedź moją stronę

Wlasciciel powiedzial ze czasami to grzechocze, ale nie wplywa to na prace silnika. mowi ze czsami sie to zdarza bardzo rzadko

Zawór EGR, bardzo często ciekinie z niego olej. wink.gif

Swoja droga to AWX ma zawsze skrzynie 5b a AVF tylko 6b jak ktos ma inaczej to miał coś kombinowane i zmienianą skrzynie rolleyes.gif
rossi20
z tego co wiem mozna go usunac ;-) i wrecz poprawi sie praca silnika ;-)
rosomak
Ja mam AWXa ,5 biegów ,190-200 KM bo dokładnie mocy nie pamiętam i sprzęgło trzyma mi po modzie 154 tyś (pierwszy był chiptuning by Ali 169@360Nm )
Sprzęgło trzyma jak trzymało i nie mam z nim problemów ,od zawsze bierze dziwnie z góry ale póki co jeździ się bez problemu i nie ślizga więc nie narzekam
Natomiast jeśli chodzi o EGR to mam go usunięty ,mój stary oczywiście ciekł i co pół roku zacinał mi się rozrusznik, nie wiedziałem co to i pisze na wypadek gdyby ktoś miał podobny problem
Po usunięciu nie ma się klapy gaszącej i auto przy gaszeniu zachowuje się deko inaczej ,reszta bez różnicy
rossi20
Oprocz tego ze sprzeglo jest 240mm w 6 stopniowej skrzyni to na dodatek AVF ma 130 koni i 310 Nm, A AWX 130 KM i 285 Nm, a wiec w serii juz 25 Nm roznicy , to tak samo program na AVF wyjdzie ciut mocniejszy?
PatTDI
Nie. oba po modyfikacje beda mialy tyle samo.
iibitdi
dokładnie tylko jeździć będą różnie bo inne przełożenia na skrzyniach.
rossi20
Tzn 5 biegowy bedzie lepiej przyspieszal czy 6 biegowy , z tego co sie orientuje to 6 ma dłuższe te przełozenia??
pinin
Nie, jest dokładnie na odwrót. 6 ma krótsze przełożenia - więcej trzeba lewarem mieszać.
Lelon
Generalnie ta 6-cio biegowa ma bez sensu dobrane przełożenia IMO. Np. przy 150km/h jest już 2950obr - niemalże tyle samo co w 5-cio biegowej. W mieście trzeba się nawahlować jak głupi. 6-ty biego powinien być nadbiegiem autostradowym...
bezduszny
AVF ma lepszy kolektor wydechowy
tdik
zalezy jaka masz dluga skrzynie. np w ibizach jedna 6 przy 4000 rpm ma 200km/h a na inne jest 24o km/h
Lelon
ale w Ibizie masz silnik poprzecznie i tam były chyba 2 rodzaje tych 6-tek(inaczej zestopniowane)

w we wzdłużnych TDI 1.9 jest chyba tylko jedna - ta kiepsko zestopniowana 6-tka(skrzynia)
caro86wlkp
niektóre skrzynie są stopniowane z myślą że samochód będzie jeździł z lawetą
Jarol
CYTAT(bezduszny @ Mon, 28 Jun 2010 - 17:10) *
AVF ma lepszy kolektor wydechowy

Głupoty opowiadasz. kloektor i turbo jest takie samo.

Jak dla kogoś skrzynia za którka to zawsze mozna ją zmienic na dłuższą np. z 2,5TDI.
Lelon
laugh.gif łatwiej zmienić auto... a nie rzeźbić w g...
krawiec
CYTAT
laugh.gif łatwiej zmienić auto... a nie rzeźbić w g...


Brawo ! takiej odpowiedzi wszyscy oczekiwali...
ja456
Z tym, że 5 biegowy 1.9TDI ma 285NM to chyba ściema, mój Superb AWX na serii wypluł 143KM i 319NM. Po programie jest 165 KM i 370NM. Miałem zastępczego Superba 2.0TDI z 6b skrzynią i po mieście trzeba było częściej machać lewarkiem.

Na forum passata się kłócili co jest lepsze http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3451 Generalnie sami przyznają że Superb w serii ma trochę lepsze wyposażenie, więc jeśli komuś nie przeszkadza znaczek to wybór raczej oczywisty tongue.gif
rh.rally
Wiele źródeł dla silnika AWX podaje 131KM i 285Nm, a dla AVF 131KM i 310Nm. Tak podają dla Passata. Jednak do Superba te silniki też trafiają, a wydaje mi się, że producent dla Superba AWX podaje 310Nm. Ustalę to i jak ustalę to napisze tongue.gif
Wielkiego znaczenia to nie ma, gdyż po programie oba mogą mieć tyle samo cool.gif

AWX ma 5 biegową skrzynie, dość długie są przełożenia, tak więc AVF (6 biegów) lepiej sie zbierze jednak będziesz musiał, jak wyżej koledzy napisali, częściej mieszać lewarkiem (zależy czy lubisz).
Trzeba by było sprawdzić, ale raczej na pewno na 6 biegowej będzie wyższa V-max (chociaż pewnie wg producenta bardzo niewile, nie wiem jak w rzeczywistości).
Jeśli chodzi o wybór Passat vs. Superb (fakt znaczek Skody), ale wysoka wersja Superba jest baaaardzo kozacka. Skoda jest większa, i wg mnie ładniejsza (kwestia gustu) od Passata. Po za tym od 2004 wychodziły Superby AVF.
Oznaczenie silnika możesz sprawdzić na wlepce w bagażniku, na naklejce na osłonie paska, zresztą co do tego pytania to już koledzy wyżej podpowiedzieli smile.gif
Zdrowy motor z osprzętem na dobry program w takim TDI reaguje bardzo fajnie smile.gif
ja456
AWX wg. Skody ma 285NM w przedziale 1750-2500 obr/min
Strawi
W Passat AVF są 2 rodzaje sprzęgła. Ktoś wie, czym się różnią?

Pomijam AWX, tam jest 1 rodzaj.
damianz
AVF 240mm, AWX 228mm
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.