Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: screamer pipe
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
calibra-owner
screamer pipe
miał ktoś styczność?
co to daje?
do czego służy?
chciałbym nabyć troszkę wiedzy (szczerze mówiąc z czystej ciekawości), a szukajka na forum wskazała mi tylko jeden temat i w dodatku zdawkowo tylko pojawiła się fraza screamer pipe - żadnej wiedzy
domyślam się, że tylko przy turbinie można zastosować, bo ona jest w wydechu?

z góry dziekuję za odpowiedzi smile.gif
Zgred
Rura łącząca WG z atmosferą.Daje ciekawe doznania akustyczne.Rozwiązanie stosowane tylko w wozach turbosprężarką .Co do wzrostu mocy dzięki takiemu rozwiązaniu to nic nie wiem
calibra-owner
generalnie efekt dziurawego kolektora wydechowego?
głośniejsze "pierdnięcie" gazów
kurde, nie wiem czy to fajne, przecież smród spalin może zassać dmuchawa nawiewu i w aucie będzie walić jakbyś z tłumika wąchał
myślałem że to coś przydatnego...

dziękuję za rozjaśnienie smile.gif
mate96
1. chodzi o lans (spaliny przez nia leca tylko w momencie gdy otwiera sie waste gate)
2. upraszcza konstrukcje wydechu bo nie trzeba z nia wjezdzać do rury wydechowej, tylko mozna puscic ja sobie gdzies w glebe
choody
Upraszcza tylko gdy masz zewnętrzny WG. Gdy masz zintegrowany to nawet utrudnia smile.gif Bo trzeba szczelnie odgrodzić WG od wyjścia spalin z wirnika. A spalin nie powinieneś czuć jeśli dobrze wykonasz screamer pipe - czyt. wypuścisz poza komorę silnika. A przydatne jest, bo można dzięki temu zrobić wydech mniejszej średnicy i bardziej restrykcyjny, bez szkody dla turbiny - odpada problem back pressure.
BurnOuT
Dźwięk jest świetny - mi się bardzo podoba, poziom głośności jest akceptowalny
Ciężko żeby było czuć spaliny w samochodzie jak pęd powietrza je rozprasza pod samochodem w tempie ekspresowym...

Wydaje mi się że to rozwiązanie oprócz lansu/dźwięku nic nie daje - mimo to polecam
kremat0r
I najlepsze że przejdziesz każdą kontrolę głośności bo na postoju WG się nie otworzy, przy sprawdzaniu policji poziomu dB.
Tommi
CYTAT(calibra-owner @ Sat, 26 Jun 2010 - 12:25) *
screamer pipe
miał ktoś styczność?
co to daje?
do czego służy?
chciałbym nabyć troszkę wiedzy (szczerze mówiąc z czystej ciekawości), a szukajka na forum wskazała mi tylko jeden temat i w dodatku zdawkowo tylko pojawiła się fraza screamer pipe - żadnej wiedzy
domyślam się, że tylko przy turbinie można zastosować, bo ona jest w wydechu?

z góry dziekuję za odpowiedzi smile.gif


1) walory dźwiękowe biggrin.gif
przykład


2) nie psujesz przepływu spalin wprowadzając do wydechu dodatkową "rurkę" wink.gif
!markos
screamer = antywalor dzwiekowy
no ale.. co kto lubi.
Allll
Ja mam i nie narzekam , przynajmniej wiem, kiedy mi się wastegate otwiera i zamyka - rura skierowana prosto w asfalt przed silnikiem, nie czuć żadnych spalin wink.gif
Wybrałem to ze względu na łatwość wykonania (tak jak przedmówcy stwierdzili ) nie trzeba przerabiać wydechu.

Ogólnie polecam to rozwiązanie.. brzmienie dosyć ciekawe (choć ze względu na małą objętość układu zbyt wysokie) , jednak dodaje dramatyzmu podczas dynamicznej jazdy , "więcej się dzieje" wink.gif

Poza tym częstość otwierania się WG od stylu jazdy - hałas tworzy tylko kiedy się tego chce , można się nauczyć unikania tego jak i celowego wywoływania.
sokol22
a mogl by ktos opisac jak to wykonac z sprezarka z zintegrowanym WG
mate96
dp musi miec przegrode ktora wchodzi w turbine i oddziela prezstrzen za waste gatem od przestrzeni za turbina
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.