Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: amortyzatory tyl BMW M5
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Performante
Witam!
Borykam sie z pewnym problemem.
Kupilem do BMW M5 e28 sprezyny obnizajace, i niby wszystko fajnie gdyby nie teo ze "talerz" na amortyzatorze ma zbyt mala średnice na nowe sprezyny. Stare sprezyny mają średnice 90mm a nowe 120.
Sprawdzilem po numerze amortyzatory (KONI SPORT) i wg. katalogu sa do E28 528i / 533i / 535i bez M-Technic. Wychodzi na to ze ktos zaoszczedzil w DE i zamontowal zawias ze zwyklego modelu.
O ile normalne jest to, ze amotyzatory trzeba kupic, to co z gornym mocowaniem? Musze caly komplet wymienic z lozyskiem ze wszystkim? Czy sa takie same? Ma ktos jakas wiedze?
No i gdzie kupic amortyzatory? Bo wcale to nie jest takie proste jak sie wydaje. Napisalem do MTS, narazie cisza. Wg. katalogu amory dla BMW robil Blistein i BOGE.
Dziekuje za pomoc
lagadula
BMWfans rysunek
Performante
Dzieki, ale katalog to juz mam opanowany, a cena w ASO amortyzatora nie zachęca - 820zl/szt.

Szukam alternatywy
Camil
Do e28 jest tylko bilstein lub boge. Ew mozesz zalozyc gwint od e34.
choody
No raczej tańszego gwintu od dwóch ori amorów nie znajdzie do e34.
Performante
ok, tylko czy ewentualnie numer z gwintem z e34 przejdzie mi na TUV?
Przod tez pasuje z E34? Bo tak mysle ze moze by sie wycofac ze sprezyn na rzecz gwintu?! Czy ida za tym jakies przerobki?

Dalej szukam tych amorów, MTS bardzo sie ociaga ;/
Camil
MTS nie lubi odpisywac z tego co pamietam. Jesli chodzi o e34 to wymieniasz lozyska amortyzatorow na te z e34 i masz przod p&p. A czy to przejdzie chyba tak jesli sam gwint ma TUV - na tym sie nie znam.
Performante
no wlasnie odpisal. Jest B6 na przod, na tyl nie ma zupelnie NIC - nawet w katalogu. Chyba juz wiem czemu ktos tam wsadzil KONI ;/
A jesli chodzi o tyl to musze wymienic tylko lozyska na te z E34 czy jak? I czy mam celować w M5? Czy same amorty do tylu tez beda pasowaly na te z M5 E34 skoro gwint pasuje?
Mam M5 e34 wiec mógłbym poćwiczyć, ale nie chcialbym rozbierac drugiego auta, jesli ktos dysponuje wiedza smile.gif
Dzieki z gory.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.