Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Korektor siły hamowania , tarcze na tył
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Żółwik Tuptuś
Witam .

W przednionapędówce o wadze 800 kg , oraz rozkładzie mas 60/40 założyłem z tyłu tarcze hamulcowe ( głównie z powodu zakładu wink.gif ) problemem jest to iż hamują one zbyt mocno w stosunku do przednich hebli .

Sprawę miał załatwić korektor siły hamowania od Łady Samary przerobiony na regulowany śrubą . Niestety gdy dochodzę do ustawienia , które było by optymalne zaczyna się pojwaiać problem blokowania prawego tylnego koła po gwałtownym hamowaniu ( blokowanie na amen , trzeba później pokręcić śrubą od korektora aby odpuściło )

Chcę zatem zastosować takie rozwiązanie :

Układ z krzyżowego na pompie hamulcowej przerobić na taki w któym jedna sekcja ogarnia przednie heble , a druga tylnie , ale na tył chcę zaślepić jedno wyjście a na przewodzie z drugiego dac taki korektor :

http://www.allegro.pl/item1086663128_korek...1_oryginal.html

teraz pytania -
1. 57%-100% to wielkość przepływu czy dławienia ( w tym drugim przypadku na wartości 100% heble tylne powinny być odcięte całkowicie )
2. Czy pompa z ukłądu krzyżowego da radę w takiej konfiguracji o jakiej piszę ?
3. Czy ktoś z Was miał doczynienia z takim korektorem ?( jak się sprawuje )

Z góry dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi
CZUCZU
kombinujesz. masz sprawny korektor.
weź zrób tak.
zmień kolejnosc przewodów.
przody na przednią sekcje a tyły na tylną sekcje. i wtedy korektor działa jak trzeba.
Roboty kluczem 10 lub 11 na 10 minut

ps. ten z allegro sprzedałem koledze za 100 zł bo miał problemy z wartoscia 57 blizej mu było do 100 cały czas
Prox
ja mam taki i rozbicie na przód i tył pierwotnie było krzyżowe
http://www.spidertrax.com/s.nl/it.A/id.215...&category=8

Pytanie czy jest coś zamiennego to tego powyżej dostepne u nas bo potrzebuje drugi
Żółwik Tuptuś
Czuczu - zabiłeś mi klina . Jutro to poprzekładam ( zasadniczo to dwa przewody w pompie trzeba zamienić ) i zobaczymy co wyjdzie .

Skiba
czuczu mozesz powiedzieć co za problem był z tym regulatrem ?
czy to wilwood dał dupy czy to jakas podrobka z allegro ?
CZUCZU
wilwood dał dupy. kolega to wyszlifował, sprezynke zmienil i dziala. Żółwik czasami trza pomyslec kolo ci blokuje bo pompa działa
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.