Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Shift Light - jak zrobić?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Kefirsky
Potrzebuję schematu elektronicznego Shift Light'a. Przeszukuję od jakiegoś czasu Google itp. i nie mogę znaleźć.
Pozdrowienia!
MACIOR
http://www.conrad.pl mają taki pierdzielnik co zowie się zespół ostrzegawczy prędkości obrotowej silnika, kosztuje coś chyba 60-70zł. Robiłem z tego koledze shift lighta i sprawdza się wyśmienicie.
WASyL
Możesz podać linka do tego użądzenia bo przeszukałem cały dział Technika Samochodowa i nie znalazłem
Wombat
tya. ożenic go z ładna latarką MAG LITE i bedzie wypasik
bakster
Tez sie przyłączam do prosby o link... bo tak szukałem i nic nie znalazłem... a co do MAG LITE to doskonały pomysł
iwan
No ja treż ciekaw jestem czy ktoś zdradzi schemat,
albo da namiary na sprzedawcę takiego czeguś.
Grzegscvan
Jak chcecie taniegoi shift lighta to walcie do Ali'ego
35335 gg On mi załatwił za smieszne siano jak na shift lighta i działa dobrze
Kefirsky
Rozmawiałem wczoraj z Ali'm...za te pieniądfze, to nie ma sensu eksperymentować i tracić czas...będę robił u niego zakupy...
zyzy
z ciekawosci ile taki shiftlight i jak wyglada w jego wykonaniu??
Kefirsky
Ali robi elektronikę...lampka wg Twoich pomysłów i własnym nakładem pracy
bakster
Kefir a jaki masz pomysł na lampke
Kefirsky
Widzisz...jestem na tyle "do przodu", że mam lampkę z pewnej maszyny, tj metalowa rurka z soczewką i dioda niebieska 5mm super jasna. Korpus ma gwint co ułatwia wykonanie. Średnica 12 mm i dł ok 50 mm...Idealny do wstawienia w słupek lub w okolicy zegarów. Jedna dioda świeci wystarczająco. Oślepia skutecznie. Inny pomysł, to rurka metalowa (lub inna) większej średnicy i kilka diód w środku, na wzór wykonań orginalnych. Ja nie chcę wielkiej "armatki". Nie chcę podziurawić mojej obszytej skórą deski rozdzielczej.
Taxi
Firma Stratos Motor Sport od niedawna zajmuje się "produkcją" takich prostych shift lightów składających się z jednej mocnej diody i regulatora obrotów koszt około 70 zł niestety nie mają tego na stronie więc trzeba się do nich pofadygować żeby to obejrzeć ewentualnie sprzedażą tego zajmuje się także firma FORTI i z tego co wiem mają jednego takiego shift lighta na miejscu
FalaSc
CYTAT("kefir200":rwgft0bi)
Rozmawiałem wczoraj z Ali'm...za te pieniądfze, to nie ma sensu eksperymentować i tracić czas...będę robił u niego zakupy...

Mozna więdziec ile Ci kolega Ali krzyknął za zrobienie shift lighta??
Jak coś to przeslij mi cene na prv jeśli nie chesz podawać na forum
Koniu
Ja posiadam taki shiflight od aliego i naprawde jest fachowo zrobiony i mogę polecić tego człowieka z czystym sumieniem
Lampka zapala się w zależności jak ustawimy sobie zworki plytce...
MACIOR
Ja jak robiłem koledze wynalazek z polskiego obrotomierza + shift lighcik z conrada, wpakowałem 5 diód, dawało po oczach konkretnie i niebyło możliwości aby niezmienić biegu, shifta umieściłem w rurce PCV (taka do WC ) troche zabawy z matami i żywicą, czarny spray i wyszło nawet nieźle. Koszt takiego obrotomierza z shiftem około 200zł, minusem było to że płytka sterująca shifa niemieściła się nigdzie ani w rurce czy obrotomierzu i została schowana pod deską rozdzielczą. Co do płytki z Conrada to nr katalogowy to 13 01 38-50 zestaw do złożenia, nr katalogowy 19 01 55-50 to gotowiec z płytką. Przeszukałem www Conrada i jakoś też niemoge znaleźć, w katalogu jest to w dziale Zestawy Elektorniczne na stronie 568, można też zadzwonić do nich i zamówić via phone 0 22 627 80 80.
PatiKTP
A jak jest z płynnością regulowania załączania się żarówy? Jak cenowo wychodzi ShitLight Ali'ego? Ma ktoś tego foto?
Kefirsky
Regulacja co 100 obr. Cena... na priv do Ali'ego. Regulacja zworkami jest super. Wszystko robione na sterowaniu cyfrowym nie analogowym.
ali
to i ja cos napisze... w zasadzie nie chcialem bo to reklama i nie wolno na forum przeciez ale...
urzadzenie to w zasadzie sam sterownik cyfrowy pudelko gdzies 6x4x2 [cm] wartosc ustawiana na zworkach co 100rpm od 2000rpm do 8400rpm. Wersje od 1-4cyl oraz 4 - 5 - 6 - 8 cyl .
z pudelka wychodza 4 przewody + - podlaczenie do cewki oraz wyjscie sygnalu. Uklad po przekroczeniu okreslonych obrotow zwiera do masy sygnal... obciazalnosc to jakies 2A (przy okazji podam ze przez jedna diode nie powinno isc wiecej jak 25mA ).
Podlaczany pod cewke zaplonowa, albo sterowanie obrotomierza.
Co do ceny to na priv -> ali@extr.rally.pl
Jesli by kogos interesowal inny zakrec czy jakies dodatkowe funkcje to mozna sie dogadac... jakby co.
Jak bardzo chciecie to moge zamiescic fotke plytki tego ukladu.
bakster
No jeśli masz gdzieś to podrzuć
oziatko
CYTAT("bakster":m6z6xj1v)
No jeśli masz gdzieś to podrzuć

widze bakster ze jestes na to napalony.po wszystkim chcialbym to u ciebie obejrzec przy okazji.
bakster
Obejrzył LIVe ponieważ w Środe przyjdzie paczuszka priorytetem od Aliego
darksmile
zdjęcia będa?
ali
beda tylko rally.pl lezy i nie mam gdzie wgrac
dragster
Daj mi, to wrzuce
Hook
Robisz sama instalke czy lampke i obudowe jaka sobie czlowiek wymysli rowniez?

btw. Cene tez bym prosil na prv
ali



Tutaj dwie sztuki jedna w pudelku zamknieta druga sama elektronika..

lampek nie wykonuje, jedynie sama elektronike, czyli tylko to co widac na zdjeciach.
[/img]
MACIOR
Ali widze też Parkera używasz
Grzegscvan
CYTAT("MACIOR":26z0e28b)
Ali widze też Parkera używasz


hehehe ee tam tylko do zdjęć

ja mam go juz z pół roku i ani razu nie zawiódł tak jak zreszta wszystko co robił ali min ... ci co maja sc wiedza ze ten mikrobus nie ma wskaznika temp a sie bardzo przydaje
Corsica
Wlasnie przegladalem forum na maxima.org i znalazlem jak gosc zrobil custom shift light z LEDs



a tak to dziala
[url:3egbkesy]http://users.adelphia.net/~dsuthar/Mov00230.mpg[/url:3egbkesy]
[url:3egbkesy]http://users.adelphia.net/~dsuthar/Mov00223.mpg[/url:3egbkesy]

Niezly pomysl i wykonanie. Diody sa naprzeciwko kierowcy i wala prosta w oczy wiec nie ma mozliwosci zeby tego nie widziec.

A tak na marginesie, on przerobil swoje tylne swiatla na LEDs z 44 diodami w jednym lampie.

tu macie linka do jego strony
[url:3egbkesy]http://www.cardomain.com/id/blkmax98se[/url:3egbkesy]
MACIOR
Szkoda że schematu nie podał
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.