Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bmw e36 316i wolne obroty (filmik)
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
kuba83bb
Jak w temacie, co może być przyczyną takiego zachowania się obrotów? ----> filmik
Sonda lambda nowa ale dalej jest błąd: "regulacja lambda poza zakresem maksymalnym", falowaniu towarzyszą drgania lewarka skrzyni i przenoszą sie na cały samochód, silnik cały drga, auto czasami jeździ dobrze a czasami jest przymulone, spalanie w normie, czasami słychac lekkie strzały w wydechu, sonda lambda nowa ale dalej jest błąd: "regulacja lambda poza zakresem maksymalnym".
crup-nick
Pierwsze sprawdz silniczek krokowy. IMHO na pewno to.
kuba83bb
CYTAT
Pierwsze sprawdz silniczek krokowy. IMHO na pewno to.

Silniczek krokowy już podmieniałem z innego auta i dalej to samo...
crup-nick
Napisz odrazu co jeszcze sprawdzałeś, bo to standard przy nieszczelnym dolocie czy zasyfionej przepustnicy. Poza tym ma sie rozumieć że auto jeździ normalnie?
kuba83bb
CYTAT
Napisz odrazu co jeszcze sprawdzałeś, bo to standard przy nieszczelnym dolocie czy zasyfionej przepustnicy. Poza tym ma sie rozumieć że auto jeździ normalnie?

Sprawdzana była szczelność wydechu ale okazało sie ze jest ok, odłączałem przewód od przepływki i było troche lepiej tzn mniej falowało, pozniej odłączyłem krokowca i obroty wskoczyły na 1,1tyś czy 1,2tyś obr i trzymały bez zadnego falowania, ogólnie auto jezdzi dobrze tzn przy puszczeniu sprzegła do polowy bez gazu obroty spadają do ok 500 i falują do 800 i tak w kólko cały czas przy wcisnietym sprzegle do polowy i bez gazu, czasami przy dodawaniu gazu czuc jakby sie lekko dusił ale to tylko z wolnych obrotów, na wyzszych obrotach chodzi ok choc czasami potrafi sie lekko przymulić jakby nie reagował na gaz tak jak trzeba.
EDDY
sprawdz przepustnice moze jest zasyfiona i wszystko co zwiazane z przepustnicą prawdopodobnie bedzie to
kuba83bb
CYTAT
sprawdz przepustnice moze jest zasyfiona i wszystko co zwiazane z przepustnicą prawdopodobnie bedzie to

Dzisiaj czysciłem przepływomierz, przepustnice i sprawdzałem przewody gumowe, na koniec wyczysciłem krokowca i zdrapałem pozostałości po uszczelce, załozyłem na silikonie i poki co obroty są ok blink.gif zobacze co bedzie sie działo dalej...możliwe ze to własnie przez uszczelke od krokowca...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.