Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Megane RS
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
boniek1990
Przymierzam sie do kupna Renault Megane RS. Wie ktoś może jak jest z dostępnością tego samochodu na naszym rynku? Widzieliście może jakieś oferty sprzedaży? Widziałem niedawno jedno na allegro , ale już poszło. Ewentualnie wie ktoś którzy dealerzy mają demo? Albo w ostateczności ile kosztowałoby przyprowadzone z zagranicy na przykład takie. Megane RS

Z góry dzięki za odpowiedź
dejv667
Jezeli chcesz sciagac nowe z zagranicy to nie prosciej z Niemiec? Bedzie zwyczajnie blizej.
boniek1990
CYTAT(dejv667 @ Tue, 25 May 2010 - 20:06) *
Jezeli chcesz sciagac nowe z zagranicy to nie prosciej z Niemiec? Bedzie zwyczajnie blizej.

Najbardziej pasowałoby mi kupić auto w Polsce, ale obawiam się że mogą być problemy z dostępnością.
jacog
Może trzeba było najpierw odwiedzić dealera Renault zamiast posta zakładać. No chyba, że chciałeś zaistnieć na SR i pochwalić się, że tata dał na RS-a
czarna mamba
CYTAT(boniek1990 @ Tue, 25 May 2010 - 20:53) *
Przymierzam sie do kupna Renault Megane RS. Wie ktoś może jak jest z dostępnością tego samochodu na naszym rynku?


ja wiem laugh.gif
mozna go kupic w salonie PL od 99 900 za golasa (ok 2 miechy czekania)

poczytaj , duzo ciekawostek cool.gif
http://www.racingforum.pl/index.php?showto...t=0&start=0
boniek1990
Jacog: Pisałem do kilku, ale najczęściej dostawałem odpowiedź że są kłopoty ze sprowadzeniem tego samochodu więc nie mają go aktualnie w ofercie. Dlatego właśnie obawiam się czasu oczekiwania. Temat założyłem dlatego, że to forum i ten dział wydały mi się odpowiednie, a nigdzie indziej nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości, więc nie wiem w czym problem.

Czarna Mamba: dzięki za tego linka. Jakoś nie widziałem wcześniej tej relacji, a jest naprawdę godna pochwały, zawiera sporo obiektywnych informacji o autku.
kaczy
Jakiś miesiąc temu widziałem w Warszawie żóltego RS`a na tablicach bodajże WE. Za kierownicą Piotr R.Frankowski więc sądze ze Renault Polska dysponuje prasówką/testówka
czarna mamba
w wawie dzwonilem do czterech dealerow
zadnych problemow z zamowieniem , srednio 2 miechy czekania
kkk13
CYTAT(boniek1990 @ Tue, 25 May 2010 - 19:53) *
Przymierzam sie do kupna Renault Megane RS. Wie ktoś może jak jest z dostępnością tego samochodu na naszym rynku? Widzieliście może jakieś oferty sprzedaży? Widziałem niedawno jedno na allegro , ale już poszło. Ewentualnie wie ktoś którzy dealerzy mają demo? Albo w ostateczności ile kosztowałoby przyprowadzone z zagranicy na przykład takie. Megane RS

Z góry dzięki za odpowiedź



Chcesz takie auto od reki, jedź do Niemiec albo zlec komus sprowadzenie używanego - są już takie do nabycia z drugiej ręki - ale to i tak bedzie min. 25tys. EU. Bedzie problem jesli zależy Tobie na pakiecie CUP i Recaro. Najlepiej jak uzbroisz się w cierpliwość i zaczekasz 8 tygodni . Złóż zamówienie u dowolnego dealera Renaulta. Nie powinni robić łaski smile.gif
srbenda
Dealerzy Dzięciołowski, Pieluszynska i Nawrot mają / mieli samochody testowe. Bamarko miał do wczoraj - został sprzedany.
Z dostępnością nie ma problemów - czeka się 8-10 tygodni. Rabaty nie są przewidziane...

Kilka słów na temat > http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=73497&st=0
Mateush`
Rabat mozna dostac tylko trzeba pokazac ze naprawde chce sie kupic RS`a. Ostatnio bylo ogloszenie uzywki od dealera 800km przebiegu + cup + recaro + ksenony i wiele innych dodatkow za 99k. Mozna bylo zamowic nowe w w/w specyfikacji za okolo 105k zł.
MikeB
CYTAT(kaczy @ Wed, 26 May 2010 - 08:28) *
Jakiś miesiąc temu widziałem w Warszawie żóltego RS`a na tablicach bodajże WE. Za kierownicą Piotr R.Frankowski więc sądze ze Renault Polska dysponuje prasówką/testówka


WE8705T dokładnie smile.gif Prasówka, był też w ClassicAuto.
Dieppe
za 105 w z cup i xenonem= bdb cena
za 100= rewelacja wink.gif
z dostepnoscia nie ma problemow, czas oczekiwania jw.
Kras
Tylko, ze wtedy za te 99k zgadzasz sie na demo. A w wypadku szybkich aut demo z doladowaniem trzeba byc bardzo ostroznym. Szczerze wolalbym doplacic te ~6k i miec pelna nowke.
boniek1990
Za 105 to rewelacja, a ksenony są dostępne chyba tylko w pakiecie "dobra widoczność".
STRYJA
do demowki powinni z urzedu dorzucac nową dmuchawkę w kartoniku..... jakoś nie wierzę w wiedzę każdego zjadacza, który na bank troche pociśnie takim autem, a potem zaraz go nie zgasi smile.gif A 800 km zeby zabić turbo to nadwyraz dużo smile.gif
ART-TEC
Witam
Czy ktoś posiada informacje na temat dealera który dałby mi większy upust niż 1500zł?
Odbyłem jazdę próbna - auto naprawdę zacne, ale... Kupując auto za około 110k chciałbym dostać te " symboliczne"
10% rabatu.

Pozdrawiam
pinin
Może być ciężko... Nie nastawiał bym się na więcej niż 5kpln rabatu, ew. nieco więcej w jakimś dodatkowym wyposażeniu itp. Choć i z tym problem będzie. No chyba, że masz znajomego w serwisie wink.gif
ART-TEC
A jeżeli mam znajomego to czy jemu przysługują jakieś specjalne rabaty ?
yarbin
ART-TEC salony mają zwykle marże na poziomie kilku procent na samochodzie, więc na rabat 10% nie masz co liczyć, bo nikt nie będzie dopłacał do interesu. Natomiast pracownicy nieraz mogą kupić auto z rabatem kilkakrotnie większym od marży (bo daje go importer, nie salon) i wtedy opłaca się kupić auto "na znajomego"
ART-TEC
W marże na poziomie kilku procent na samochodzie... nie uwierzę.
Mam trochę znajomych w salonach samochodowych i uwierz że marża na aucie jest większa, natomiast zdziwiła mnie informacja którą otrzymałem od pracownika salonu w którym odbywałem jazdę próbną. Powiedział że na zwykłą megankę dostanę upust 10% natomiast jeżeli chodzi o RS to upust nie jest przewidziany. Chciałem potwierdzić tą informację i przeszukując net coraz bardziej w to wierzę.

Jeżeli chodzi o branie auta na znajomego nie wiem jak to można załatwić, czy można załatwić od importera zniżkę na nazwisko zatrudnionego a później na poziomie zakupu już w konkretnym salonie zmienić dane kupującego, nie chciałbym kupować go na kogoś innego i później z powrotem odkupować.
craa
Zadzwoń do kilku większych dealerów Renault i przez tel wypytaj, czy jest szansa na rabat. Będziesz miał info z pierwszej ręki. Jeśli meganka dobrze się sprzedaje, to pewnie cięzko będzie z rabatem. W Fordzie na RSa też nie było szans na rabat.
lagadula
CYTAT(ART-TEC @ Mon, 21 Jun 2010 - 21:04) *
W marże na poziomie kilku procent na samochodzie... nie uwierzę.


To lepiej uwierz.
Kras
Dokladnie. Podstawowe marze dealera na tzw. markach popularnych to max. 4-5%. Do tego z reguly jest jakistam system bonusowy warty kolejne 3-4% ale zeby go dostac trzeba dobrze spelniac standardy i osiagac odpowiednie wyniki. Takie sa realia, dlatego jesli auto nie jest demo, expo albo zastepcze (na tych dealer dostaje sporo wiekszy upust od importera) to o wiekszych upustach mozna zapomniec. Wyjatkami sa oczywiscie specjalne kampanie, wyprzedaze rocznika czy tzw. wersji niechodliwych. Oczywiscie jesli masz znajomosci to dealer moze podpiac twoje zamowienie pod jakas flote, albo np. pod demo i w ten sposob dostaniesz sporo taniej...tyle tylko, ze ten sposob jest srednio legalny a importer czuwa.

Fakty sa takie, ze Polska zbliza sie nieublaganie do cywilizowanej Europy jesli idzie o biznes dealerski - a tam na sprzedazy sie nie zarabia (jak sie wychodzi na zero to jest dobrze, jak na plus 1% to w ogole super), prawdziwy hajs kosi sie na serwisie i czesciach.
mha
Moze warto sie wybrac na tor poznan 17 lipca , i tam moga pojawic sie jakies bardzo promocyjne oferty.
Juz kiedys tak bylo chyba z renault w PL
yarbin
ART-TEC ja sprzedaję samochody, więc wiem jakie są marże, co zresztą potwierdzili przedmówcy. Tak jak Ci pisałem, pogadaj z tym znajomym, czy nie może wziąć udziału w jakimś programie preferencyjnej sprzedaży dla pracowników dealerstwa, to jedyny sposób na zakup z dobrym upustem, ewentualnie zaklepać sobie gdzieś demówkę, ale tu istnieje ryzyko, że klienci i pracownicy wyeksploatowali ją bardziej niż mogłoby się wydawać.
ART-TEC
Z tymi demówkami też nie jest za ciekawie, 99 000 zł za krótko aczkolwiek ostro upalane auto to żadna promocja patrząc na cenę nowego na poziomie 107 -110 k pln .

W lipcu mam wziąć udział w pikniku Renault RS na torze Rakietowa we Wrocławiu, może tam uda się coś negocjować...
Dieppe
nie dostaniesz wiecej tego rabatu, takie sa realia teraz w renault polska wink.gif
Wiedza, ze produkuja dobre auta w dobrej cenie, a rynek polski pod tym wzgledem ostatnio bardzo preznie sie rozwija...nie oddadza tego tak wink.gif

sprobuj od jakiegos koncesjonera co na własna reke sprowadza auta wink.gif

a mozesz cos napisac o tym pikniku zlinkowac, ostatnio nie na czasie jestem wink.gif

jak chcesz to moge probowac zalatwic typer-ra na odkup
ART-TEC
Piknik organizuje jeden z wrocławskich dilerów marki Renault dla klientów zainteresowanych jednym z modeli gamy RS, będzie Twingo, Clio, Megane. Termin jest jeszcze nie ustalony ale mówi się o końcówce lipca. Miejsce : tor Rakietowa- Wroclaw . Nie wiem na jakiej zasadzie dobierani są uczestnicy pikniku, mi zaproponował taką formę pracownik Salonu z ktorym odbywalem jazdę próbna po tym jak raz po raz obracalem się RS'em z pomocą hamulca ręcznego i za wszelką cenę sprawdzalem jak to idzie bokiem
gucior
w ramach poszukiwania oszczędności to możesz rozważyć jeszcze brokera, możliwe, że któryś oferuje ten model - średnio na takim dealu możesz zaoszczędzić ok 10% wartości auta a biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy w unii gwarancja itd działa bez problemu.
majkitdi
CYTAT(Dieppe @ Wed, 23 Jun 2010 - 07:54) *
dobre auta w dobrej cenie

ja bym powiedzial, ze wrecz bezkonkurencyjne. lagune 2003/2004 na wypasie w dieslu mozesz kupic ponizej 15000zl biggrin.gif
Kras
Laguna 2003, i to jeszcze w dieslu to jedno wielkie proszenie sie o klopoty laugh.gif
Ikar2
CYTAT(majkitdi @ Wed, 23 Jun 2010 - 13:59) *
ja bym powiedzial, ze wrecz bezkonkurencyjne. lagune 2003/2004 na wypasie w dieslu mozesz kupic ponizej 15000zl biggrin.gif


Bo jest dobra i całkowicie bezawaryjna wink.gif
12TOMI
PANOWIE O CZYM WY MÓWICIE , PROSZĘMI ZNALEŹĆ FOCUSA RS ZA 125 000 ZŁ, TO KUPIĘ DWA!!
12TOMI
CYTAT(Dieppe @ Fri, 28 May 2010 - 11:11) *
za 105 w z cup i xenonem= bdb cena
za 100= rewelacja wink.gif
z dostepnoscia nie ma problemow, czas oczekiwania jw.

12TOMI
JESTEM ŚWIŻO PO WIZYCIE U DEALERA RENAULT , I DAJĄ 10% RABATU, NA RS-A, A JEŻELI MASZ ZNAJOMEGO SPRZEDAWCĘ TO MOŻNA WYTARGAĆ JESZCZE 2%, TO JUŻ JEST COŚ !!!
SajneK
Tak samo jak wleciałeś tu, możesz zaraz wylecieć. Przeczytaj regulamin i nie krzycz. Taka serdeczna rada......
mAbZ
CYTAT(12TOMI @ Thu, 26 Aug 2010 - 22:20) *
PANOWIE O CZYM WY MÓWICIE , PROSZĘMI ZNALEŹĆ FOCUSA RS ZA 125 000 ZŁ, TO KUPIĘ DWA!!



Co prawda używany, ale przejechane ledwo ponad 10.000 km i w przeliczeniu za 104 tys. zł,
Po doliczeniu tej zlodziejskiej akcyzy wyjdzie jakieś 123 tys zł, dobrze liczę?
http://www.blocket.se/kronoberg/Ford_focus...m?ca=11&w=3
Kras
CYTAT(12TOMI @ Thu, 26 Aug 2010 - 22:20) *
PANOWIE O CZYM WY MÓWICIE , PROSZĘMI ZNALEŹĆ FOCUSA RS ZA 125 000 ZŁ, TO KUPIĘ DWA!!

To dajesz: http://otomoto.pl/ford-focus-C14814724.html
Te 3500pln to juz grosze, o ktore gentlemani chyba kruszyc kopii nie beda, prawda ;P
12TOMI
PANOWIE W PIĄTEK SPRZEDAŁEM ST-KA , A W SOBOTĘ POJECHAŁEM DO DEALERA DO OPOLA I ZAMÓWIŁEM RS-A BIAŁEGO , ZA 130 000 ZŁ, SUKCES !!!
12TOMI
ZA TYDZIEŃ ODBIERAM AUTO O KTÓRYM DŁUGO MARZYŁEM !!!
12TOMI
TO BĘDZIE NAJDŁUŻSZY TYDZIEŃ W MOIM ŻYCIU!!!,

POZDRAWIAM !!!
mile
Poproś dealera o dorzucenie gratisowo sprawnej klawiatury.
Joker
Klawiaturę z naprawionym Shiftem i Caps Lockiem też zamów.

EDIT: mile szybszy, nie widziałem biggrin.gif
mAbZ
Zamówiłeś Megane RS za 130 tys?! tongue.gif

No, to nie wiem czy Ci gratulować... happy.gif
Kras
CYTAT(12TOMI @ Tue, 31 Aug 2010 - 21:54) *
PANOWIE W PIĄTEK SPRZEDAŁEM ST-KA , A W SOBOTĘ POJECHAŁEM DO DEALERA DO OPOLA I ZAMÓWIŁEM RS-A BIAŁEGO , ZA 130 000 ZŁ, SUKCES !!!

Eeeeej, a miales kupic dwa laugh.gif
12TOMI
foke rsa za 130 000 zł
maron_d
O, i na klawiaturę starczyło.
mAbZ
CYTAT(12TOMI @ Wed, 01 Sep 2010 - 10:36) *
foke rsa za 130 000 zł


No, to gratuluję. Będziesz co najmniej dziewiątym posiadaczem FRS na tym forum cool.gif

Kiedy odbiór? Chyba niedługo, bo białe stoją zdaje się dostępne tu i ówdzie?
12TOMI
Odbieram za około tydzień, dealer nie ma jeszcze kompletu dokumentów do rej.
Stały w salonie dwie sztuki, biały i niebieski, wybrałem białego, niestety zielonego nie było :-(
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.