Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Spiek od Radzikowskiego E39 540 6 manual , co Sadzicie ?!?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Stron: 1, 2
ADHDriver
Siema . Panowie mam taki problem iż padło mi sprzęgło w mojej e39 540 . W aucie jest skrzynia manual 6ka . Silnik ma troche więcej niz w serii , ale ustawki na 1/4 tez dały w dupe . Znajomy polecił żeby zadzwonić do Radzikowskiego noo i tak zrobiłem . Radzikowski powiedział że aby zachować komfort jazdy i można było powariować (noo i nie rozje....walić dwumasu) proponuje 6cio 7mio ramiennego spieka na wzmocnionym docisku . Co wy o tym sadzicie i czy ktos z was miał już z tematem do czynienia ? Prosiłbym o wasze rady smile.gif

ps. Chce załozyć cos co wytrzyma tak do 600Nm i nie musi być tak przyjazne do jazdy na co dzień jak seryjne sprzęgło a Radzikowski ma przystępne ceny . pozdro
k64
ciekaw jestem jak ty chcesz miec do 600nMm W TYM SIlniku, seria too 440, zeby tak podniesc to hmmm to kompresor albo NoS ?
peerbe111
Moze nie chce miec tyle tylko tak liczy "na zapas"...
i napisal ze ma wiecej niz w serii
ADHDriver
Pewnie że bym chciał , ale narazie nie myśle od Doładowaniu . Chce wyciągnąć z silnika ile się da bez doładowania , moc juz jest podniesiona dlatego seryjne sprzeglo zaczeło slizgać po 4 miesiącach jazdy . Więc dlatego pytam was czy ktos z was miał doświadczenie ze spiekami od Radzikowskiego , a kolega dobrze powiedział ze chce mieć taki zapas wytrzymałości na wypadek dodatkowego modowania . I co robil ktoś spieka od Radzika ?
Taffarel
spieków od w/w Pana mialem kilka, ale nie w bmw 540i. dlatego nie wiem, jak sprawdzi sie zestaw 600Nm+dwumas+6/7łapek spiek

napisz co masz w silniku zrobione i wklej wykres,

tematów o spiekach troche bylo, jak tu: http://www.racingforum.pl/ktory-spiek-leps...owy-t76186.html
kosiniak
zaloz nowa serie i nie wymyslaj!
ADHDriver
CYTAT(kosiniak @ Sun, 16 May 2010 - 13:23) *
zaloz nowa serie i nie wymyslaj!



kosiniak , ja nie wymyślam tylko chodzi o to że nie mam zamiaru robić znowu sprzęgła po kilku tys. a chce założyć coś trwalszego bo mysle troche wyciagnąc z silnika bez doładowania . Auta uzywam do "delikatnej" jazdy na co dzień , a co jakiś czas sie wariuje i w moim przypadku to wariowanie daje w dupe seryjnemu sprzęgłu i to jest powód dlaczego pasuje mi założyć coś wytrzymalszego żeby był jakiś kompromis . Radzicie odrazu żeby dokupić nowy dwumas przy wymianie sprzegła ? ps. co sądzicie o tym ZESTAW
rennen
CYTAT(ADHDriver @ Sun, 16 May 2010 - 16:05) *
kosiniak , ja nie wymyślam tylko chodzi o to że nie mam zamiaru robić znowu sprzęgła po kilku tys. a chce założyć coś trwalszego bo mysle troche wyciagnąc z silnika bez doładowania . Auta uzywam do "delikatnej" jazdy na co dzień , a co jakiś czas sie wariuje i w moim przypadku to wariowanie daje w dupe seryjnemu sprzęgłu i to jest powód dlaczego pasuje mi założyć coś wytrzymalszego żeby był jakiś kompromis . Radzicie odrazu żeby dokupić nowy dwumas przy wymianie sprzegła ? ps. co sądzicie o tym ZESTAW


Na pewno zestaw będzie lepszy, jak do auta jeżdżonego po ulicach założysz mocnego spieka to zaraz ci padnie jak nie dwumas to skrzynia biegów. Ja kiedyś byłem taki mądry i założyłem do Porsche turbo hardkorowego spieka na 4 łopatkach (w czasach 2002-2003 kiedy jeszcze wiedza na temat przeróbek u nas była niewielka) to faktycznie na poślizg sprzęgła szans nie było, ale wymieniłem 2 skrzynie w jeden sezon tongue.gif
kidzio_r5gtt
dla konkurencji - zestaw Helix'a
przenosi 500Nm. na tarczy organicznej a 700 Nm na spiekowej - docisk ten sam.

Ceny
2990 zestaw z organiczną
2900 zestaw ze spiekiem
ADHDriver
Ja mam dokładnie ta samą skrzynie co w m5 a te skrzynie sa w stanie znieść 600Nm . Ja nie potrzebuje spieka 4ro ramiennego tylko planuje tarcze 6/7 ramion aby miec kompromis codziennej szybkiej jazdy i piątkowej spontanicznej ustawki tongue.gif i nie wierze że skrzynia ma mi sie odrazu rozwalić to nie jest zwykły automat z 540ki . Co sadzicie o takim dedykowanym zestawie do 540ki Sachs'a , przenosi do 570Nm : SACHS e39 540 kit
siewcu
Moim skromnym zdaniem lepiej założyć sprzęgło Sachsa niż jakąś samoróbkę...
ADHDriver
Wydaje mi sie że zostane przy Sachs Performance za 730euro co nie jest aż tak wygórowana ceną , a taki zestaw gwarantuje wytrzymałość do 570Nm . Silnika narazie nie zamierzam doładowywac więc wydaje mi sie że bedzie to najlepsze rozwiązanie w stosunku do skrzyni i innych cześci które dostaja w dupe . Dzieki za odpowiedzi . Pozdrawiam fanów V8 cool.gif
kidzio_r5gtt
co do Sachsa to dopytaj czy na pewno jest plug&play - bo na górze strony jest dopisek "flywheel must be modified"
kremat0r
CYTAT
a taki zestaw gwarantuje wytrzymałość do 570Nm


Nie jeden się zdziwił, ze sasch pisał że wytrzyma np 500Nm a się ślizgało przy 400Nm...
aw69
jak juz wzmocniony docisk to zostań przy tradycyjnej tarczy, żadnych spieków
Os_
I umiejętnie obchodź się ze sprzęgłem bo i te 570Nm załatwisz.
ADHDriver
Noo panowie umiejętnosć zmiany biegów mam niczym SMGII heheh biggrin.gif Dzieki wszystkim za rady !! Za miesiąc dopiero biore sie za robote bo obecnie jestem w Norwegi . Ewentualnie efektem końcowym pochwale sie na forum tongue.gif Pozdro cool.gif

ps. po powrocie w planach inne modyfikacje ale to na forum w swoim czasie wink.gif
Taffarel
nie chodzi o zmiane biegow biggrin.gif ale mniejza o wiekszosc smile.gif jak zalozysz docisk na podwojnej sprezynie, to Ci spokojnie normalna organiczna tarcza wystarczy. na marginesie powiem,ze regenerowana od radzika wcale nie jest taka rewelacyjna, jak radzik zapewnia, ale to sie w praniu przekonasz biggrin.gif
no i caly czas czekam na wykres Twoich modow wink.gif
ADHDriver
Tez sie nad organicznym dysku zastanawiałem i wzmocnionym docisku ale przy 360hp to może nie wytrzymać dry.gif
pinin
Uwierz, 360 hp to wcale nie jest mega dużo, w dodatku to są wolnossące konie.
I prędzej wytrzyma organik dłuższy czas, niż spiek. Przynajmniej patrząc na wyroby z rodzimego rynku.
ADHDriver
nie myślcie panowie że ja się podniecam 360cio'ma HP poprostu ciesze sie tym co mam smile.gif a to że wieksza frajda jest przy większej liczbie hp to doskonale o tym wiem bo miałem przyjemność prowadzić Charger'a 440' delikatnie doladowanego sleep.gif i od tamtego czasu juz wiem co znaczy moc dlatego pocieszam sie namiastką v8 i marką którą lubią rolleyes.gif
rottie
A skad sie wzielo te 360KM?
Camil
Ze snow:)
ADHDriver
Camil , a czemu sadzisz ze ze snów ? ... hehe niestety obecnie nie posiadam starego wykresu z hamowni bo mialem go na kompie ale go stracilem . Za półtora miesiąca kolejny wyjazd na hamownie po przeróbce dolotu i kolejne strojenie . Z serii do 360 hp nie wielę trzeba było , uwierz mi . Jaki sceptyk z tego Camil'a . Pozdro Camil smile.gif
rottie
CYTAT(ADHDriver @ Fri, 21 May 2010 - 17:05) *
Camil , a czemu sadzisz ze ze snów ? ... hehe niestety obecnie nie posiadam starego wykresu z hamowni bo mialem go na kompie ale go stracilem . Za półtora miesiąca kolejny wyjazd na hamownie po przeróbce dolotu i kolejne strojenie . Z serii do 360 hp nie wielę trzeba było , uwierz mi . Jaki sceptyk z tego Camil'a . Pozdro Camil smile.gif

Kolego, ale tutaj NIKT Ci nie wierzy w te 360 KM... biggrin.gif
Napisz co zrobiles z autem, pokaz wynik z hamowni i wtedy bedziemy rozmawiali.

Na "Uwierz mi" to trafiles na zle forum smile.gif
ADHDriver
Umówmy się że jak sie ogarnę ze sprzegłem to zapodam posta co i jak , a nie będe się chwalił na sucho biggrin.gif Same Kozaki na tym forum widze biggrin.gif
artix
ja mysle ze przeszczepil zajechany S62 wink.gif
rottie
CYTAT(artix @ Fri, 21 May 2010 - 22:33) *
ja mysle ze przeszczepil zajechany S62 wink.gif

No baner juz ma biggrin.gif
Taffarel
a mówiłem pokaż wykres, to mnie olałeś... to co sie z Tobą teraz stanie, to wie jeden koleś, który kiedyś zapytał "czy ma potencjał" biggrin.gif to opisz chociaz swoje mody, to chyba nie jest jakis duzy klopot rolleyes.gif
ADHDriver
Ok , dla ciekawych . Układ wydechowy : (używany) kompletny supersprint'a czyli barany , sportowe "katalizatory" , usunięcie rezonatora na przejście "Y" , (brak tłumika końcowego) co zaowocowało dodatkowymi 5hp . Całość dała 41hp . Kolejną sprawa było usunięcie seryjnego dolotu i założenie odgrodzonego stożka k&n który jest w zderzaku , dolot został przeliczony ( 6hp ) . Pod całość został zmieniony program który nie wysila silnika , efekt dodatkowe 26hp . Wszystkie zmiany zostały dokonane dwa miesiące po kupnie auta . Całość po shamowaniu 359hp 497.3Nm . W planach wiekszy blok (4.8 ) dodatkowo wałki Schrick noo i wszystko co do tego bedzie potrzebne . Narazie nie myśle o doładowaniu silnika . Autem poruszam sie dosyc czesto dlatego nie chce aby spalanie drastycznie wzrosło tongue.gif pzdr
kosiniak
wydech i dolot 41hp? bozeee, tez se taki kupie chyba biggrin.gif
kremat0r
CYTAT
497.3Nm
laugh.gif
kosiniak
jak w doladowanym biggrin.gif
ADHDriver
hehe widze że kurwa jeden przed drugim zgrywa co lepszego biggrin.gif
ADHDriver
kosiniak małpo poczytaj co to firma supersprint , a jak wiesz to dowiedz się co jest ich celem , a nie pedłakuj przed rówiesnikami wink.gif bo mnie denerwuje takie pier...
kosiniak
zalosne.........
Owko
CYTAT(ADHDriver @ Sat, 22 May 2010 - 22:18) *
hehe widze że kurwa jeden przed drugim zgrywa co lepszego biggrin.gif


tak się z nami nie dogadasz. zakaz pisania na tydzień, zastanów się przed następnym postem.
Taffarel
CYTAT(ADHDriver @ Sat, 22 May 2010 - 22:23) *
kosiniak małpo


laugh.gif laugh.gif

sorry kosi, ale lałem z tego biggrin.gif
btw. poczytałeś co to jest ten supersprint? laugh.gif

wracając do tematu i jego autora - dalej jestem za seryjnym sprzęgłem biggrin.gif (a nie chwaląc sie, troche* mam wieksze doswiadczenie niz Ty)



* wink.gif
kosiniak
hahaha, ja to myslalem ze z krzesla spadne biggrin.gif
artix
o kur.... ale pojechal , albo urwal smile.gif
SajneK
Oooooo ale sie temat rozkrecil smile.gif tak czulem jak czytalem o tym dlubaniu w tym silniku laugh.gif

Ale ja jestem ciekaw opinii uzytkownika bodajże Boogie (?) na temat tych modyfikacji bo On zdaje się ma również duże doświadczenie z w.w. motorem ? rolleyes.gif
masilis
ohoho dzieje sie troche w temacie autor chyba przesadzil z tymi ps w swojej e39
nie wiem jak mozna zakladac ze moc w samochodzie po uplywie 10 lat i pewnym przebiegu bo zakladam ze te e39 jest mniej wiecej 10 letnie i ma juz troche nalatane jest wciaz ta sama???
z mego doswiadczenia mialem okazje sprawdzic e34 na rolkach jakis miesiac temu z seryjnych 289 koni i momentu 400nm zostalo 261 i 370nm powiem szczerze ze wcale nie bylem zdziwiony bo auto ma 15 lat i jest w ciaglej eksploatacji
Taffarel
temat sie rozwinie, jak autorowi zakaz pisania upłynie wink.gif ciekawe, czy zostne zwyzywany za to, ze twierdze, ze stock sprzeglo + podwojna sprezyna bedzie az za hola do tego setupu biggrin.gif
daniel1d11
Kiedyś w golfie IV 1.6 101km w serii wsadziłem tłumik supersprint teraz już wiem dlaczego po tej zmianie był taki zrywny biggrin.gif Pewnie z 20 koni przybyło w końcu to supersprint smile.gif A co do sprzęgła to nowa seria z wzmocnionym dociskiem napewno sobie poradzi.
Os_
Nie wiem jak jest w 540i ale w M5 kolektory Supersprinta czy jakieś inne porządne dają przyrost w okolicach 40 KM. I to nie jest żadna bzdura.
Taffarel
ale stock tarcza+wzmocniony docisk dadzą sobie rade. to tez nie jest bzdura smile.gif
ryczko100
CYTAT(Os_ @ Fri, 28 May 2010 - 01:30) *
Nie wiem jak jest w 540i ale w M5 kolektory Supersprinta czy jakieś inne porządne dają przyrost w okolicach 40 KM. I to nie jest żadna bzdura.

+10 kucy związane z przesterowaniem vanosa w górnych partiach rpm, w s62 napewno ale w m62 na 99% tez mozliwe.
SajneK
Wszyzstko fajnie ale tutaj bez wykresów to możecie sobie pisać ile chcecie tych + xhp.
M-Technic
Panowie to ja sie podlacze sprzeglo do M50B25 wytrzymujace troche ponad 600nm ma ktos gotowy przepis?
Czy docisk z m57 to wytrzyma ?

Ps silnik dopiero skladam do kupy wiec nie pytajcie o wykres laugh.gif
Os_
CYTAT(SajneK @ Fri, 28 May 2010 - 09:28) *
Wszyzstko fajnie ale tutaj bez wykresów to możecie sobie pisać ile chcecie tych + xhp.


Samochód seryjnie pokazał 411 KM, po zmianie kompletnego ykładu 441 KM.
w 7:20 widać wykres.
http://video.google.com/videoplay?docid=-2...41006351055989#


Kolektory


Pełny zestaw





Tu zmiana kolektorów dała więcej, aż 48 KM, ale to musisz wczytać się w temat, http://www.m5board.com/vbulletin/e39-m5-e5...ok-sexy-50.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.