Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: doladowanie szaleje...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Racingforum - Forum Główne
Mowad
Witam.
Pacjent to turbo td04 w civicu D16, jest mbc properfect, wg jest wbudowany w turbinie. Problem polega na tym ze mam ustawione doladowanie na 1.1 bara (przy pomocy MBC - to moze byc istotne wink.gif ) i faktycznie laduje mi 1.1 bara ale tylko przez moment, tzn jak depne od niskich obrotow to turbo sie powoli rozkreca, nastepnie sie szybciej rozkreca zeby powiedzmy przy 5tys obrotow osiagnac to 1.1 (tak dosc gwaltownie osiaga ta watosc jak jzu dojdzie powyzej 0,5bar), potem nagle jakby sie zorientowalo ze przegina wiec w strachu spada na 0,9, pooowoli dochodzi do 1,0 i znow spada na 0,9 i tak trzyma przez ostatni tysiac obr przed odcinka.

Jak rozkrecilem mbc zeby wogole nie bral udzialu w tym ladowaniu to wyszlo ze oryginalne ciegno z WG po maks skreceniu daje ok 0,7bar i wowczas nie ma az takich wahan doladowania, dalej podnosic juz musze tym nieszczesnym mbc.

MBC rozkrecilem dzis zeby zobaczyc czy cos tam moze sie nie zaciera ale jest ok, zmienilem tylko jedna uszczelke bo stara byla popekana, umiescilem go pionowo, bo wczesniej byl poziomo i oczywiscie nic to nie zmienilo...

Wczesniej nie mialem takich wahan na wskazniku (z tym doladowaniem i mbc jezdze jakis rok czasu), jak juz doszlo do tego 1.1 to trzymalo az do konca, no moze pod sam koniec nieznacznie spadalo na wyzszych biegach, pierwszy raz zauwazylem jak pekl mi kolektor przed turbo i myslalem ze WG glupieje bo sa przedmuchy przed turbo, ale to juz jest zrobione a tu nadal lipa. Ktos mial moze podobny przypadek? generalnie wskazuje mi to wszytsko na mbc, ale co tak nagle przestal dzialac jak nalezy? tam jest tylko sprezynka z kulka, nie ma co sie zepsuc wink.gif
BurnOuT
Też mam MBC propefektu i też były jaja. U mnie np. osiągało 0.7 bara a potem doładowanie rosło do 1.1 rosło wraz z obrotami i tak naprawdę na 1.1 bara jeździłem tylko przez chwilę pod koniec skali obrotów.

Wywaliłem MBC, jest Wastegate Tiala i teraz doładowanie stoi dęba na tym poziomie na którym chcę
Amorr
moj properfectu z 1,2 zrobil sobie 1,5 ... 1,7 smile.gif

Obczaj z innym mbc czy tak sie dzieje.
Quaki
No coz niestety MBC to urzadeznie mecahniczne i pomimo swojej dosc prostej konstrukcji (wiem bo sam tez takie robilem swoejgo czasu) potrafi platac figle pod wplywem na przyklad ciepla (rozszezajace sie elmenty) albo poprostu wypracowania sprezynki lub tez wybicia kuleczki, moze dochodzic do tego typu dziwnych sytuacji. Rada na to jest jedna wymiana elemntow wewnetrznych (a czasmi nawet calego mbc w zaleznosci od budowy mbc)
Pozdrawiam
Mowad
czyli krotko mowiac to wina mbc bedzie, dzieki za odpowiedzi, posprawdzam z jakims innym jak bede mial pod reka.
Mowad
dzis wymienilem MBC i problem znikl wiec dzieki za rady, tyle ze pojawil sie kolejny, teraz doladowanie 1.1 bar trzyma fajnie praktycznie do konca obrotomierza, ale przy szybkiej zmianie biegu np. zaraz po wrzuceniu z 3 na 4 przy ustawionym cisnieniu 1.1 bara przeladowuje mi na moment i wlacza sie odciecie (zabezpieczenie w kompie zeby nie przeladowac), jak ustawie na 1 bar to przeladowanie po zmianie biegu wychodzi na 1.1 na moment wiec wtedy jest ok bo boostcut sie nie wlacza tyle ze nie moge jezdzic na maxymalnych ustawieniach. To tez moze byc problem z MBC?
mate96
a od pupy strony moze bov nie wyrabia?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.