Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: E36 problem z elektryką
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
338i
Witam
Mam następujący problem. Pacjent to E36 m50b20, klima 2 strefowa manualna.

Auto postało 7 miesięcy przez zimę. Przy pierwszym odpaleniu po zimie wkładałem nowy akumulator z biegunami po odwrotnych stronach niż poprzednik, aku został podłączony odwrotnie, przekręciłem stacyjkę zakręciło tylko rozrusznikiem i nic więcej się nie działo a paliła się tylko lampka od oleju. Zajrzałem pod maskę poczułem zapach trochę jakby spalenizny, podszedłem do tyłu i było wiadome że bieguny zostały założone na odwrót.

Nie wiem na ile te objawy spowodowane długim postojem auta a na ile złym podłączeniem akumulatora ale dzieje się:

-świeci brak ładowania, niezależnie od obrotów
-na panelu klimy włączyły się wszystkie 3 przyciski które są (tj: obieg wewnętrzny powietrza, klimatyzacja, podgrzewanie tylniej szyby), wciskając je nie da rady ich wyłączyć - działają cały czas (są to przełączniki elektroniczne a nie mechaniczne)

Co mogło się stać, czy jest możliwe że problem z przyciskami rozwiazałaby wymiana np jednego z przekaźników który mógł ulec przepaleniu, a na brak ładowania zaradziła by wymiana regulatora napięcia na alternatorze? mellow.gif

Z góry dziękuje za pomoc.
masilis
nie wiem jak z klima ale w alternatorze diody napewno poszly sie jeb.....ac ciekawe co z ECU ??? bezpieczniki takze nie wszystkie ale kilka napewno
jak mogles podlaczyc odwrotnie akumulator???
M-Technic
Jak to mozliwe ze zakrecil jak bieguny zle podlaczyles ??? jakos tego nie widze huh.gif
Taffarel
CYTAT(M-Technic @ Thu, 06 May 2010 - 22:03) *
Jak to mozliwe ze zakrecil jak bieguny zle podlaczyles ???


zakrecil w lewo laugh.gif



a apropo klimy, to sprawdz przekaźniki i czujnik ciśnienia fronu, bo mogły paść (tak samo jak z resztą całe ecu i panel)
mktech
O ECU się nie martw. Podstawowym jego zabezpieczeniem podobnie jak każdego innego modułu w samochodzie jest zabezpieczenie reverse-polarity.
Nie wiem jak jest z panelem IHKR (w sensie zabezpieczenia) natomiast IHKA bez problemu takie warunki "przeżywa".

Pozdr
MK.
338i
Z ecu raczej wszystko w porządku bo auto działa jeździ tylko ma te objawy o których wspomniałem i zjada przez to aku.

dla jasności co to jest IHKR i IHKA
mktech
IHKA - Intergriertes Heizung und Klima Automatic
IHKR - Integrierte Heiz-Klima-Regelung

W skrócie klima automatyczna to IHKA, IHKR to klima manualna smile.gif

Pozdr
M.K.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.