Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Stuki w skrzyni biegów
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Damien 328
Witam

Mam taki problem: przy zimnym silniku,zaraz po odpaleniu jest wszystko ok, ale po chwili jazdy słychać stuki tzn. gdy stanę to jest to takie "klekotanie",który znika po wciśnięciu sprzęgła. Krótko mówiąc na luzie stuka, po wciśnięciu sprzęgła ustaje. Miałem już wymieniane łożysko oporowe i na wałku sprzęgłowym, na chwilę był spokój ale potem wszystko się zaczęło od nowa. Auto to 328.
Joker
Częsty przypadek, miałem takie coś u siebie w Beemce. U mnie to były łożyska na wałkach w skrzyni. Może łożysko źle dobrane skoro na jakiś czas ustało?
Damien 328
Łożyska oryginał bmw, mechanik mówił że prawdopodobnie łożyska wewnątrz skrzyni do wymiany. Jeżeli by tak było to dużo roboty z taką wymianą jest? Odkąd mam to auta słychać też charakterystyczny stuk z tyłu auta(skrzynia lub most) przy załączaniu jedynki lub wstecznego. Co to może być? Jak na razie nic się z tym więcej nie dzieje ale jest to denerwujące.
tomek_7
Luzy na wale (krzyżak, łącznik), dyfrze lub półosiach (przeguby).
Joker
CYTAT(Damien 328 @ Sat, 03 Apr 2010 - 11:17) *
Jeżeli by tak było to dużo roboty z taką wymianą jest?

Nie chcę wyssać z palca cen, ale sprawdź ile taki komplet łożysk do skrzyni kosztuje i przekalkuluj, czy nie lepiej wziąć drugą skrzynię, bo jakoś specjalnie drogie nie są. Chyba, że Twoja poza wspomnianym stukiem na luzie jest perfekt, to rób tą co masz.
saron22
skrzynie do 2,8 chodza po 500 pln wiec chyba naprawa jest zupelnie nieoplacalna... Z tego co pamietam to do 328 pasuja skrzynie od 528 E39, 728 E38, Z3 2,8 itd wiec wybor jest
Damien 328
A nie orientujecie się ile może kosztować regeneracja takiej skrzyni ewentualnie jaki jest koszt wszystkich łożysk? Czy oprócz łożysk będzie trzeba coś wymieniać i czy jak bym to robił sam to jest z tym dużo zabawy tzn. jakieś dokładne ustawianie przy montażu itp. A te skrzynie to są identyczne np.328 i 528?
m52owner
Nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę tutaj.Co jest nie tak ze skrzynią jeśli wyrzuca mi biegi tzn nie cały czas ale na przykład przy szybkim sprincie od 0-??? potrafi często wyżucić trójkę (do dziś było tak tylko na trójce teraz tak samo jest z dwójką) Możliwe że za lekko wbijam bieg rolleyes.gif
Dodam że przy normalnej jeździe jest wszystko ok.Auto to e36 328i.
daryca33
Adrenalina i sam je wybijasz laugh.gif
m52owner
Wykluczam taką opcję-chociaż gdy się z tobą ścigam to jestem trochę spięty laugh.gif
IZO
poduchy na silniku?
m52owner
Prawdopodobnie zdjagnozowałem przypadkiem problem ale okaże sie w praniu czy to napewno to.Okazało się ze chyba wszystkiemu jest winne wygłuszenie z gąbki które znajduje się pod lewarkiem zmiany biegów.Sprawdzałem i jest ono tak ciasno spasowane że naprawde utrudnia wbicie biegu.I podczas spokojnej jazdy jest ok ale przy ostrym wciśnięciu gazu gdy lewarek zmiany biegu opiera się nieco o te wygłuszenie ,działają na niego dadatkowe siły spowodowane ugięciem się gumowych elementów podtrzymujących silnik i skrzynię i z tego powodu właśnie "wybijało" lewarek-bieg.
Damien 328
Czy te skrzynie 328 i 528 są rzeczywiście identyczne czy szukać konkretnie od 328?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.