Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [m50] Jakie różnice miedzy dwumasem a jednomasem ?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Łysol
Witam !
Jakie są różnice prz sprzęgle na dwumasie do sprzęgła na jednomasie .
Silnik m50b25.
Było koło dwumasowe, teraz aplikuję jednomas .
Oczywiście tarcz sprzęgła i docisk jest inny .
Jednomas z m50-tki.
Po złożeniu wszystkiego jednomas ze sprzęgłem jest niższy od zestawu na dwumasie.
Czyli odległość od docisku do łapy mechanizmu wysprzęglania jest inna, co spowoduje bardzo mały skok wysprzęglania.
Można porzeźbić i......podłożyć dystans pod koło zamachowe i tym samym zmniejszyć różnice odległości od docisku do łapy,albo pomiędzy łapę a łożysko podłożyć dystans i na to samo wyjdzie ,tylko czy starczy tulejki po którym przesuwa się łżoysko ?
Wolę sprawdzić jak to było fabrycznie rozwiązane. wink.gif
Jakie są różnice pomiedzy tymi dwoma rozwiązaniami ?(sprzęgło na dwu i jednomasie)
Pozdro !
maruda
Ja mam jednomas z m30 i dystans na łapie sprzęgła ok 9mm i działa jak ori. prowadnicy wystarczy spokojnie.
metan
witam ja miałem dwumasa w m50b25 teraz mam zwykle i wszystko jest ok
Łysol
Jaka grubość ma seryjna tarcz(228mm) w m50 ?
Chodzi o wymiar tarczy nowej.
mcgiver
nówki w rece nie miałem ale po przejechaniu kilku tysiecy kilometrów kupiłem uzywkę i miała 9,8 wiec myslę ze nówka ma 10
Łysol
Zamontowałem jednomasa(z m50) + spiek i sprzęgło bierze na samej górze.
Przerobiłem bolec na którym opiera się łapa , miał 2 cm , tera ma 4,5 cm żeby zredukować dystans między dociskiem i łożyskiem . Jednomas ze sprzęgłem jest niższy niż dwumas ze sprzęgłem.
Jakieś pomysły ?
mcgiver
Rumpelski przerabiał oparcie łapy po drugiej stronie wysprzeglika , podobno ze sie to dobrze sprawdza a najlepsze jest to ze mozna to zrobić z regulacja na gwincie i kontrnakretka na dzwonie .
Łysol
Czyli problem leży w doregulowaniu bolca na którym opiera się łapa ?
mcgiver
CYTAT(Łysol @ Wed, 07 Apr 2010 - 19:42) *
Czyli problem leży w doregulowaniu bolca na którym opiera się łapa ?



no oczywiscie , ale czy tak ci przeszkadza ze sprzegło bierze na górze ?
ja myslałem też jeszcze o przerobieniu trzpienia wysprzeglika aby był regulowany , ale w Twoim przypadku powinien wystarczyć mały dystans miedzy korpusem wysprzeglika a dzwonem.
popuśc ze 2 obroty śrubki i pedał zejdzie nizej i obadasz czy bedzie git.
Łysol
No niezbyt sie jeździ jak bierze na samej górze wink.gif .
W takim razie regulacja i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dzięki za wskazówki biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.