Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czujnik spalania stukowego
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
lexE30
Witam.
Ostatnimi czasy moje auto (e30 z m50b25 z vanosem) straciło moc i cos brzydko pracuje wiec pojechałem na kompa i wyszedł błąd : obwód czujnika spalania stukowego czy to oznacza ze padł ten czujnik czy może coś z instalacja???
Może mieć to cos wspólnego z regulatorem cisnienia paliwa 3,5bar bo wydaje mi sie ze cos z nim nie tak i jest za duze cisnienie na listwie tzn na jałowym jest ok 3,3 bar a jak dodam gazu to jest ok3,7bar a chyba powinno byc odwrotnie???
Wydaje mi sie ze jak jest za duze cisnienie na listwie wtryskowej to może powstac wtedy spalanie stukowe mam racje??? Dodam ze zwiekszyło sie spalanie i gdy ostrzej pojeżdze to czuc paliwo. Przepływka ok, nowa sonda, nowy czujnik temp.
Co sie stanie jak założe regulator 3,0 zamiast 3,5 bardzo spadną osiągi???

Prosze o pomoc bo nie daje rady juz z tym autem!!!
maleckis
Rozumiem, że błąd czujnika spalania stukowego po skasowaniu go na diagnostyce komputerowej pojawia się ponownie, tak? Spróbuj od najprostszej rzeczy, jaką możesz zrobić. Odłącz akumulator na parę minut, podłącz go znów i sprawdź, czy samochód nadal muli. Z diagnostyką komputerową często jest tak, że pojawia się błąd danego czujnika, lecz nie zawsze musi to oznaczać to, że ten czujnik padł. W Twoim wypadku mogło wystąpić spalanie stukowe z jakiejś przyczyny i komputer przeszedł w mapy "po spalaniu stukowym" z mocno cofniętym zapłonem i cylindrami przylanymi paliwem. Odłączenie akumulatora na parę minut zresetuje komputer. Po za tym, z Twoim regulatorem ciś. paliwa wszystko jest OK.
lexE30
Błąd na diagnostyce pojawiał sie kilkukrotnie po skasowaniu. po odłączeniu klem przez chwile jest wszystko ok a po chwili powraca do poprzedniego stanu.
Zaobserwowałem jeszcze taki objaw ze jak wcisne pedał gazu na max to jest odcinka a jak troszke popuszcze gazu to obroty zaczynają skakac tak od 5tyś do odcięcia. Jest jeszcze coś takiego ze czasami jak przeciągne do odcinki np na 1 biegu a potem wrzuce 2 to jest takie zdławienie jakby przylalo swiece.
z tego co mi wiadomo to sa dwa czujniki spalania stukowego tak??? jest jakis sposób żeby je sprawdzic?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.