Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Cometic do M50B25 gdzie kupic?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
M-Technic
Takie pytanko czy w PL mozna kupic uszczelke Cometica do m50? Jesli tak to gdzie ?
Na ebay sa zestawy ze szpilkami ARP za 1400 z wysylka ale wolalbym w kraju kupic jakos nie przemawia do mnie wysylka z USA rolleyes.gif
Mario
A do czego ma być ten commetic.
Odprężająca czy zwykła?
Wycinasz przekładke z kwasiaka.
Kupujesz 2 metalowe uszczelki od M50 i składasz wszystko razem a koszty o wiele mniejsze.
M-Technic
A wiesz moze jakiej grubosci sa te metalowe uszczelki? i gdzie je kupic, Cometic chcialem bo poprostu zakladam i mam spokoj bez kombinowania a oszczedzac na silniku nie mam zamiaru cool.gif
SONIC
a to nie tak ,ze przekladka jest z kwasiaka pomiedzy dwoma seryjnymi uszczelkami?
a ta z kwasiaka pewnie moze Mario skolowac bo takiej (tak mysle) uzyl w ostatnim m50b25 T
M-Technic
Przekladka do M50b25 to nie problem Nawet mam w garazu
Tylko ze uszczelka ma 1,75 a przekladka 1 czyli lacznie mamy 4,5 mm a cometic daje 3,5 mm
Niechce za bardzo odprezac cool.gif tym bardziej ze juz stroker na 2,8 dal mi odprezenie
maleckis
Stroker na 2.8l w M50 nie daje odprężenia, to tylko złudzenie. Tłok musi być niżej, aby zniwelować różnicę w stopniu sprężania związaną z powiększeniem pojemności - w końcu wysokości bloków M50 i M52 są takie same.
M-Technic
to akurat mnie pocieszyles w tym momencie bo jesli znalazlem dobre wzory to przy cometicu 3,5 mm bede mial stopien sprezania 8,5:1 przy kanapce zejde ponizej 8:0
A chcialbym doladowanie miec jak najpozniej tak od 4 tys obr full boost auto ma byc zasilane lpg do ok 4 tys a pozniej pb czyli przy pelnym doladowaniu na poziomie 0,8 bar

Edit fakt M50B25 sprezanie 10:1 w M52B28 10,2:1 wiec teoretycznie sprezanie sie powinno zwiekszyc chyba?
mcgiver
w strokerze m50b28 wywalajac seryjna uszczelke i wkładajac 2x customową 1,2 (która się ściska do 1,15) +1mm przekładka Cr wychodzi 8,6:1 .
i tu jest zmiana w stosunku do seri o 1,55 wyżej.
uszczelki jednak jeszcze nie przetestowane przezemnie , (mam jedną w moim silniku w trakcie projektu), a kosztują 170zł x 2 +przekładka to juz sa koszty około 4,5stówy.
za seryjne też trzeba dac coś koło tego a cr bez obróbki bloku i głowicy wychodzi 7,8:1
korona już testuje uszczelke z tego zakładu ale jednak on ma troche grubszą i inaczej zbudowaną.

ile kosztuje cometics , u nas w kraju lub z kosztami sprowadzenia z usa ??
M-Technic
CYTAT(mcgiver @ Sat, 20 Mar 2010 - 01:12) *
ile kosztuje cometics , u nas w kraju lub z kosztami sprowadzenia z usa ??


z przesulka z ebay to ok 800-850 w zestawie ze szpilkami ARP 1400 to tak z latwego dostepu pewnie da sie cos taniej zalatwic
a seryjna usczelka to ok 110 zl ale jak mam wydac 4 stowy i miec przekladke to wole wydac 8 i miec cometica rolleyes.gif choc pewnie nie jest mi az tak niezbedny cool.gif
mcgiver
CYTAT(M-Technic @ Sat, 20 Mar 2010 - 02:02) *
z przesulka z ebay to ok 800-850 w zestawie ze szpilkami ARP 1400 to tak z latwego dostepu pewnie da sie cos taniej zalatwic
a seryjna usczelka to ok 110 zl ale jak mam wydac 4 stowy i miec przekladke to wole wydac 8 i miec cometica rolleyes.gif choc pewnie nie jest mi az tak niezbedny cool.gif


właśnie do tego zmierzałem że moze lepiej dołozyć tą połowę i mieć pewniaka.
a co do uszczelek o których pisałem to tak własnie ma zrobione Perlik , bo również załatwiałem mu te uszczelki i arp ,a przekładke ma chyba od Bambra , ale o ile wiem to również jeszcze projekt w trakcie , wiec temat niesprawdzony .

a tak swoja drogą ciekawe co za materiał ma cometics , przecież to jest chyba tylko kilka warstw róznych blach metalowych, dziwne ze u nas tego jeszcze nikt nie robi wink.gif
M-Technic
Jakby ktos potrzebowal to mam juz zrodlo z angli i tani transport cool.gif Szpilki Arp tez moge zalatwic w okolicach 500 zl rolleyes.gif
jendrek e-30
W zeszłym roku pytałem w TOMSONIE tp 900zł, jak by ktoś z wawy chciał przekładki M20,M30,M50 flansze pod kolektor i pod turbo t3 zwykłą lub t3 twin skrol mam wszystko do wycięcia. Generaaki przekładki ja wkładam 0.8 mm plus dwie uszczelki 1.72 (bo takie występują) wtedy dobrze wypada stopień sprężania, generalnie działa długo i dobrze.


POZDRO ph34r.gif
PRB
Witam.Kupowałem taką uszczelke do m20b25 cometic w Niemczech koszta około 250euro
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.