Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: BMW e34 2.0 24v vanos m50 brak iskry
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
amidamaru2232
Witam wszystkich mam bmw e34 2.0 vanos m50 z 1991r a problem jest taki ze brak iskry.... Do wczoraj auto chodziło pieknie a dzisiaj od rana prubuje zapalic i kaplica.... Na cewki idzie zielony kabel na którym jest 12v i idzie do kazdej cewki brazowy kabel ma mase i tez idzie do kazdej cewki ale sa tez kable które ida sobno do kazdej cewki o róznych kolorach i na tych kablach tez jest 12v a podejzewam ze te kable sa tymi które maja dac impuls ale moze sie mysle co do przekazników to słychac klikanie i pompka paliwowa tez bzyczy przy tym wtryskiwacze tak samo.... Dodam ze z tyłu za fotelem kierowcy pod kanapa jest kilka przekazników i bezpiecznieki do tego jakies cos nie wiem czy to jakas kostka czy przekaznik przykrecone do blachy a do tego idzie wsuwka na 2 piny... Ja jak z tyłu majstrowałem to to odłaczyłem i 2 srubki z 4 kabelkami masowymi ale auto bez tego normalnie chodziło.... Wczoraj wieczorem patrze ze swiatła z tyłu nie działaja i se mysle czemu ?? przypomniałem sobie ze z tyłu cos odłaczałem wiec to podłaczyłem i swiatła z tyłu działały ale auta juz nie odpalałem a dzisiaj koniec nie chce zapalic....
artix
czujnik na wale podmien
amidamaru2232
Pierw bede musiał kupic ten czujnik moge dodac tylko tyle ze spawałem pod autem katalizatory ale przy spawaniu katalizatorów akumulator był odłaczony wiec wydaje mi sie ze nie spawanie jest przyczyna usterki ale czy komputer mugł sie zablokowac po przez to ze tam z tyłu cos odłaczyłem ??? tylko ze odłączone z tyłu pod siedzeniem ta czarna kostka czy to przekaznik to auto tez bez tego chodziło mimo ze odłaczone było to auto itak chodziło....
mcgiver
że co? że odłaczyłes aku a auto i tak chodziło ?
tez sądze że moze to być czujnik wału ale w świetle nowych faktów.....to moze być uwalone ecu wacko.gif
M-Technic
CYTAT(mcgiver @ Thu, 18 Mar 2010 - 22:03) *
że co? że odłaczyłes aku a auto i tak chodziło ?

A to cos dziwnego w bmw?? bo nie sprawdzalem ale w ojca Transporterze i mercu 608 po odpaleniu aku mozna odlaczyc i chodzi w roverze 111 sli i mazdzie626 gd tez silnik hula bez aku rolleyes.gif Ale w bmw nie sprawdzalem
amidamaru2232
co do akumulatora chodziło mi oto ze jak spawałem pod autem tłumik to odłaczyłem by spawaniem sie nie uszkodziła elektryka w samochodzie to miałem na mysli.....
mcgiver
hm no to ok zrozumiałem ze zapaliłes silnik , odpiołes aku i spawałes.

a co do odpinania aku na pracujacym silniku to jest to conajmniej niebezpieczne dla elektroniki i alternatora
M-Technic
M50b25 wymiana Aku przy wlaczonym zaplonie (silnik nie odpalony) zaowocowala brakiem iskry i pradu na pompie paliwa wymiana ecu i wszystko dziala jak nalezy rolleyes.gif
mcgiver
CYTAT(M-Technic @ Thu, 18 Mar 2010 - 23:46) *
M50b25 wymiana Aku przy wlaczonym zaplonie (silnik nie odpalony) zaowocowala brakiem iskry i pradu na pompie paliwa wymiana ecu i wszystko dziala jak nalezy rolleyes.gif


no właśnie o to mi chodziło wcześniej
CYTAT(mcgiver @ Thu, 18 Mar 2010 - 22:03) *
że co? że odłaczyłes aku a auto i tak chodziło ?
tez sądze że moze to być czujnik wału ale w świetle nowych faktów.....to moze być uwalone ecu wacko.gif

, a Ty wyjechałeś z :
CYTAT(M-Technic @ Thu, 18 Mar 2010 - 23:04) *
A to cos dziwnego w bmw?? bo nie sprawdzalem ale w ojca Transporterze i mercu 608 po odpaleniu aku mozna odlaczyc i chodzi w roverze 111 sli i mazdzie626 gd tez silnik hula bez aku rolleyes.gif Ale w bmw nie sprawdzalem

rolleyes.gif
amidamaru2232
Panowie do spawaniqa odlaczylem akumulator i auto nie bylo zapalane, przeciez oczywiste ze jak spawalem tlumik to auto nie bylo zapalone bo jak bym spawal na zapalonym ???..... skonczylem spawac podlaczylem akumulator prubuje zapalic a tu koniec,pompka chdzi,wtryski tez przekazniki tak samo bo slychac klikanie a auto nadal nie ma iskry...... Mozna prosic jasniej co to jest ten ECU ????
mcgiver
ecu- enginering central unit czyli sterownik silnika
amidamaru2232
Czyli komputer silnika tak ???
M-Technic
Najprawdopodobniej

RAFALE mi chodzilo o prace silnika po odlaczeniu aku Fakt faktem ze jest to latwy sposob na zniszczenie ecu
amidamaru2232
Ale dla czego mugłby sie popsuc ?? przeciez juz to auto chodziło tak ze odpaliłem odłaczyłem akumulator i chodziło na ładowaniu i było tak ze stało tez kilka dni bez akumulatora i wszystko chodziło.... Jak spawałem to odłaczyłem wszystko po spawaniu podlonczyłem a tu koniec nie ma iskier wogule....
amidamaru2232
Tak wogule to jak moge sprawdzic jaki mam dokładnie silnik ?? bo w karcie pojazdu pisze tak 1991 cm3/110kw bmwi 2.0 kat
M-Technic
Sadzac po roczniku to masz m50b20 czyli silnika bez vanosa
Ale jak chcesz wiedziec na 100 % co tam fabryka wsadzila to podaj ostatnie 7 cyfr vinu
rennen
CYTAT(mcgiver @ Fri, 19 Mar 2010 - 08:25) *
ecu- enginering central unit czyli sterownik silnika


Lepiej nie rozwijaj skrótów, które nie wiesz co znaczą i nie wprowadzaj ludzi w błąd tongue.gif

ecu - engine control unit
amidamaru2232
vin auta WBAHB51050BD51466 KOMPUTER MOTRONIC BOSCH 0261 200 405 czujnik połozenia wału ma takie oznaczenia 1724 056.2 prubowałem przepiac kostki od czujnika rozrzaduvdo kostki gdzie ma byc czujnik wału ale nadal iskry nie ma.....
amidamaru2232
Moze jest jakis sposób by sprawdzic czujnik połozenia wału ??? ale mam tylko miernik....
amidamaru2232
Ajeszcze jedno na licznikach swieci mi sie cały czas na czerwono takie koleczko z kreseczkami cos jakby sloneczko co to jest ???
mcgiver
CYTAT(rennen @ Fri, 19 Mar 2010 - 11:22) *
Lepiej nie rozwijaj skrótów, które nie wiesz co znaczą i nie wprowadzaj ludzi w błąd tongue.gif

ecu - engine control unit



heh masz racje laugh.gif , niewiem co mnie tak zamuliło , ale ten skrót juz tez gdzies widziałem huh.gif .
ale ja rozumiem znaczenie tego skrutu , a że mój englisz jest do bani to juz inna sprawa rolleyes.gif .
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.