Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dwumas s62 do m62?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Sławek87
Witam. Mam silnik m62b44, do tego skrzynia 6b. Czy dwumas z kompletnym sprzęgłem z m5 podejdzie mi do silnika m62? Skrzynie mają te same wymiary, rozruszniki te same, wysprzęgliki również. Zostaje sprawa rozstawu/rozmiaru śrub mocujących dwumas... Orientuje się ktoś czy jest ten sam przy tych silnikach? Sprawa bardzo pilna...
HighMan
Niby są identyko, ale nie nada się, auto się bedzie krztusić.
Jak barrrrdzo dokładnie porównasz oba, to znajdziesz różnice smile.gif
Sławek87
CYTAT(HighMan @ Tue, 16 Mar 2010 - 22:23) *
Niby są identyko, ale nie nada się, auto się bedzie krztusić.
Jak barrrrdzo dokładnie porównasz oba, to znajdziesz różnice smile.gif


hm, no identyko to nie są, bo na pierwszy rzut oka widać ze wyglądają inaczej. Ale skrzynie m62 i s62 mają ten sam dzwon, przychodzi do nich ten sam rozrusznik, wiec jeśli chodzi o wielkość powinny pasowac. Wieniec chyba też ten sam. Dwumas m62 waży 17kg, a s62 18kg. do tego pewnie trochę cięższy docisk. Więc w sumie różnica nie wielka, można by odrobinę odchudzić koło z s62 i mogłoby być ok. Kwestia chyba tylko rozstawu śrub....
dkosowa1
a tam przypadkiem na tym kole nie ma koronki do czujnika obrotow??
ryczko100
CYTAT(Sławek87 @ Tue, 16 Mar 2010 - 22:45) *
hm, no identyko to nie są, bo na pierwszy rzut oka widać ze wyglądają inaczej. Ale skrzynie m62 i s62 mają ten sam dzwon, przychodzi do nich ten sam rozrusznik, wiec jeśli chodzi o wielkość powinny pasowac. Wieniec chyba też ten sam. Dwumas m62 waży 17kg, a s62 18kg. do tego pewnie trochę cięższy docisk. Więc w sumie różnica nie wielka, można by odrobinę odchudzić koło z s62 i mogłoby być ok. Kwestia chyba tylko rozstawu śrub....


Rozstaw śrub ten sam, ale koronka jest inna. Przy odrobinie samozaparcia mógłbyś przerobić.
Sławek87
Dzięki za odpowiedzi. Sprawa rozwiązana - znalazłem skrzynie z kompletnym sprzęgłem od m62.
HighMan
CYTAT(dkosowa1 @ Wed, 17 Mar 2010 - 11:09) *
a tam przypadkiem na tym kole nie ma koronki do czujnika obrotow??


no właśnie coś jest do czujnika, i to powoduje bałagan....
choody
Tam jest czujnik halla - czyli położenia wału korbowego. To samo jest w m62b35. Natomiast w m60b40 i m60b30 ten czujnik jest w "klasycznym" miejscu czyli na kółku z przodu.
ryczko100
CYTAT(HighMan @ Thu, 18 Mar 2010 - 14:02) *
no właśnie coś jest do czujnika, i to powoduje bałagan....

m62 tez ma koronke na dwumasie tylko inna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.