Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: automat 5hp30
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
paoloz
witam
panowie mam problem ze skrzynią 5hp30
a mianowicie
kilka dni temu wyjeżdzałem z podjazdu tyłem inagle dałem gazu a tu obroty wzrosły a samochód nie przyspiesz ,nie zwróciłem w pierwszej chwili na to uwagi ,ale jak dałem na D to lipa obroty rosły a nie jechał.Auto zgasiłem i odpaliłem go ponownie i wszystko ok.
nastepny raz to jak stałem na skrzyżowaniu to zapalił sie gatrabenprogramm ale znów sie skasował ,no i wczoraz znowu to sie stało
co to może być
czyżby kosz wstecznego biegu ??bo to podobno wada tych skrzyń
czy może wystarczy zmienic olej i filtr może pomoże (olej jest brudny znaczy czarny )
prosze o wszelkie info
lagadula
W jakim aucie ta skrzynka ?

Sprawdź najpierw poziom oleju, kolega miał podobnie w E38 730i , wystarczyło uzupełnić płyn i smiga, jednak ja z doświadczenia wiem że jak sie getriebprogram pojawił raz , to oznacza kłopoty. Trzeba by sprawdzić jaki to błąd. Jesli padłby kosz wsteka, to do przodu jechałby, raczej.....

Edit: zmiana oleju raczej ja dobije, ale spróbować możesz. Na chwilę pomoże.
paoloz
jest to bmw e38 94r 740i
dziś jakde na kompa i zobacze co sie dzieje
lagadula
Melduj, co tam wyszło.
paoloz
no i wyszło to ze mam uszkodzony albo sterownik abs albo łożysko koła
no i błąd 42 czyli czujnik prędkości obrotowej który niewiem gdzie jest ,może ktoś wie gdzie sie znajduje to cudo
lagadula
Zapytaj na bmw-klub.pl
slawo
CYTAT(paoloz @ Wed, 10 Mar 2010 - 21:14) *
no i wyszło to ze mam uszkodzony albo sterownik abs albo łożysko koła
no i błąd 42 czyli czujnik prędkości obrotowej który niewiem gdzie jest ,może ktoś wie gdzie sie znajduje to cudo



nie chodzi czasem o czujnik polozenia walu?
mialem taki przypadek w swojej 328i, konczyl sie czujnik polozenia walu, skrzynia wywalala co jakis czas tryb awaryjny, pozniej silnik zaczal przerywac.
Po wymienie czujnika wszystko wrocilo do normy
paoloz
http://translate.googleusercontent.com/tra...2YhzLnfWNYQLCQw
znalazłem takie coś zobaczcie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.