Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: VW Scirocco
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Chcę kupić auto, kupiłem auto
RiDE_oR_dIe
pytanie do Szanownych Forumowiczow wink.gif otoz mam na mysli samochod z silnikiem 2.0TSI. jaki jest waszym zdaniem stosunek ceny do jakosci? jak ten samochod sie prowadzi itd? czy ma ktos jakies doswiadczenia odnosnie tego modelu? mam okazje kupic za niezle pieniadze i prosze o rady i opinie! dzieki!
mally
Lucas na Seat-Racing.pl ma takie Scirocco 2.0 TSI DSG więc może z nim pogadaj.
krzew
Jeździ lepiej niż GTI, wygląda lepiej niż GTI, kosztuje mniej niż GTI wiec tylko brać.
Silnik robi się dokładnie tak jak w GTI wiec droga przetarta.

Pozdrawiam
Zulf
A wersja R bodajże 265KM, też 2.0 TFSI. Jakieś zmiany mechaniczne są w nim, czy różnica ca 20k zł to pakiet stylistyczny plus program ?
ctv
Zaraz sprawdze w katalogu wresje r,generalnie z wyposazenia trzeba brac dsg i dynaudio
skandaloo
silnik "R" różni się bardzo od wersji 200ps, bliżej mu 2.0 tfsi z S3 , niewiem czy nie są takie same.
Rafi RU
Prowadziłem Golfa V GTi zarówno z DSG, jak i klasycznym manualem i przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem dlaczego ta skrzynia jest tak chwalona. Nie zachwyciła mnie pracą, ani przy spokojnej jeździe, ani przy butowaniu. Sprawdzała się wyśmiecie na prostej, ale już jak trzeba było trochę zwolnić, przyhamować biegami, potem znów przyspieszyć to manual dawał więcej frajdy i wrażenie większej kontroli nad autem. Jeździłęm jeszcze A5 z tą skrzynią i też tęskniłem za manualem. Podobała mi się natomiast jej praca w dwóch dieslach. Może auto z nią jest ciut szybsze na prostej, może to świetna konstrukcyjnie skrzynia, ale takiego auta jak Scirocco 2.0 TSI nigdy bym z nią nie kupił.
RiDE_oR_dIe
no ja wlasnie wahalem sie czy nie zamowic DSG ale jakos wolalem zostac przy manualu. za mlody narazie jestem na automaty wink.gif a jak wyglada wgranie programu do tego silnika? jakie sa mniej wiecej przyrosty?
ctv
To był bład z dsg smile.gif
Rav.
CYTAT
a jak wyglada wgranie programu do tego silnika? jakie sa mniej wiecej przyrosty?

można oczekiwać +/- 40km, 100 niutów

Ja bym raczej wziął z dsg, właściwie IMHO to że jest dostępne dsg w tych autach jest jednym z większych ich atutów.
Rafi RU
CYTAT(RiDE_oR_dIe @ Mon, 01 Mar 2010 - 09:57) *
no ja wlasnie wahalem sie czy nie zamowic DSG ale jakos wolalem zostac przy manualu.


To była dobra decyzja z niezamawianiem DSG.
Góruś
Zależy czego się oczekuje od auta. Użytkuje Scirocco 2.0 TSI z DSG, głownie na dłuższych trasach i nie żałuje wyboru skrzyni. Na jazdach testowych miałem wersje z manualem i dsg.
RiDE_oR_dIe
nie ma co plakac, zawsze wolalem manual mellow.gif
ctv
możemy zaoferowac +58 ps ,chodz ja juz sie przygotowuje na stage 4 , 300+ smile.gif
RiDE_oR_dIe
u mnie w gre wchodzi tylko stage 1 (auto na gwarancji). jak to sie przeklada na osiagi?
ctv
stage 1 245ps 355nm 6,5 do 100
stage 2 258ps 382nm 6,1 do 100
stage 3(wydech) 267ps 395nm 5,7 do 100
RiDE_oR_dIe
no wiec zakupilem auto ktore widnieje w tytule tego topicu i teraz mam pytanie. przejechalem nim 1400km i zauwazylem dziwny dzwiek w zakresie 2.5-2.9rpm. mianowicie jest to takie delikatne grzechotanie. wlacza sie zawsze w tym samym momencie i rowniez zawsze w tym samym ustepuje. opisane zjawisko jest obecne tylko podczas delikatnego traktowania gazu. przy wlaczonym radiu tego wogole nie slychac. tylko jak jest cisza w aucie. ktos ma pomysl co to moze byc? to normalne? nie bijcie za rodzaj pytania ale to moja pierwsza doladowana benzyna smile.gif zeby uprzedzic ewentualne pytania, auto jest nowe, z salonu. dzieki
ctv
mam tak samo
krzew
Poczytajcie Panowie:
http://www.michaelneuhaus.de/scirocco/scirocco-probleme.htm
PiurielSR
Mój niemiecki kuleje, może ktoś przetłumaczyć??
ctv
generalnie opisane sa tam usterki plus akcje serwisowe,w moim aucie mialem akcje serwisowa pt. wymiana amartyzatorów tylnej klapy
RiDE_oR_dIe
moj niemiecki tez kuleje... ale jezeli ctv pisze ze ma podobnie to troszke sie uspokoilem smile.gif
ctv
Bede w wrocku to mozemy potestowac
RiDE_oR_dIe
napisz tylko kiedy bo w tygodniu rzadko jestem w miescie. weekendy raczej zawsze siedze. cos tam znalazlem na tej niemieckiej stronce ale dopiero jutro bede sie widzial z osoba ktora w miare ogarnia ten jezyk wiec moze mi to przetlumaczy...
mza1
CYTAT(RiDE_oR_dIe @ Wed, 14 Apr 2010 - 20:32) *
moj niemiecki tez kuleje... ale jezeli ctv pisze ze ma podobnie to troszke sie uspokoilem smile.gif

wrzuć cobie tekst na strone ; http://www.worldlingo.com/en/products_serv...translator.html to ci przetłumaczy na dowolny język ( są tylo pewne ograniczenia w wersji darmowej co do ilości znaków), albo skorzystaj google translate . Oczywiście nie będzie to tłumaczenie perfekt ale często z tego korzystam .
Co do skrzyń DSG to jakiś czas temu szukałem paska z tą skrzynią, i w tym celu odwiedziłem wiele komisów i handlarzy, z reguły mieli wersje manual i czasami też dsg . Generalnie twierdzili dość zgodnie ( choć z załorzenia takim nie wierze) że DSG po ok 170-200tyś padają i naprawy są bardzo drogie. Dlatego starają się ściągać manuale . Osobiście wybrałem automat ale w audi.
RiDE_oR_dIe
ja mam manual wiec tu chyba nie chodzi o skrzynie. dzieki za link, zaraz sprobuje przetlumaczyc.
kulig
Alan a jak autko jezdzi? smile.gif i jak tam bak biggrin.gif
ctv
Jezdzi wmiare jak na serie,tylko pompa paliwa wymieniona smile.gif
lovwelas
BESTMOTORING a w nim miedzy innymi Scirocco R na torze walczace skutecznie z evo x czy STI

http://www.youtube.com/watch?v=fjLcOUMbwIk
mza1
nieźle daje rade, blink.gif szczerze mówiąc wcześniej bym w to nie uwierzył, no może poza civiciem, Najbardziej spodobał mi się moment jak gościu w sti próbuje się rozpędzić gwałtownymi ruchami ciała na fotelu . Fajna strona,tylko dla czego nie gadają po ludzku wink.gif
pawel934
Nonono, ładnie to Scirocco ciśnie! Też bym się tego po nim nie spodziewał...

P.S.
CYTAT(mza1 @ Tue, 20 Apr 2010 - 12:18) *
[...]Najbardziej spodobał mi się moment jak gościu w sti próbuje się rozpędzić gwałtownymi ruchami ciała na fotelu. [...]


To EVO wink.gif
m!xeR
w BM wygrywa coś co jest z poza Azji ?

BTW. czy mnie się dobrze wydaje,że sti ma sekwencje ? co to za skrzynia i czy była montowana tylko na rynek azjatycki ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.