Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [e30] poliuretan - acentryczne tuleje wahacza
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
tomciu
Wiem, że temat poliuretanów był już poruszany. Ja chciałem się dowiedzieć o używanie acentrycznych tulei wahacza. Mam zamiar kupić cały komplet z Olkusza do zawieszenia i się zastanawiam czy wziąść tuleje acentryczne czy centryczne do wahaczy na przód i tył. Wiem że w e30 z tyłu się robi negatyw przy obniżeniu zawiasu i stąd lepiej użyć acentrycznych. Pytanie, jak to jest z przodem, warto też acentryczne?

Zastanawiam się też czy to że tuleja jest acentryczna może spowodować że będzie się ona poruszała i zmieniała kąt położenia wahacza awięc i koła co mogłoby spowodować że zamiast likwidować negatyw w tylnym kole może być on jeszcze większy. Dodam że nie maiłem z tym wcześniej styczności i poprostu teoretycznie się zastanawiam. Skoro wielu z Was pewnie już używa acentrycznych tulei, to może ktoś pomógłby mi rozwiać wątpliwości.

Wojtek
Ja ci polecam acentryki ale nie koniecznie poliuretanowe bo kiedys ktos tu wrzucal fotki jak sie rozpadly i to chyba gdzies na jednych z I treningow wiec raczej kup orginalne.
Co do tego jaki ci to da efekt to sproboj sobie wyobrazic wachacz jego mocowania i jak i co sie przesunie przy uzyciu takiej tuleji generalnie kolo pojdzie troszke w przod i bedize lepij reagowac na ruchy kierownica
tomciu
CYTAT(freebsd @ Mon, 22 Feb 2010 - 11:23) *
raczej kup orginalne.


a są oryginalne acentryczne tuleje do przedniego i tylniego wahacza do e30? A co z resztą zawieszenia, ori czy poliuretany? Z tego co czytałem forum to opinie generalnie pozytywne nt. produktów poliuretanowych. Chyba że chodzi konkretnie o elementy w Olkusza? Czy Powerflexy są wytrzymalsze? Czy jest jakaś różnica między Olkuszem a Powerflexem?

artix
sa ori od m3 , a te co sie rozsypaly to byly powerflexy jak sie nie myle
artix
sa ori od m3 , a te co sie rozsypaly to byly powerflexy jak sie nie myle
Wojtek
Sa ori od m3 i jeszcze jakas firma robila mahle czy cos takiego nie pamietam. Rozpadania chodzi o tej jeden elemen i moze artix ma racje ze to byly powerflexy
tomciu
a z tym niepożądanym obracaniem się acentrycznej tulei to jak jest? Zdarza się coś takiego w praktyce, czy to tylko teoretyczne rozważania?
Grzesi(E30)k
Ja mam acentryczne Meyle na przodzie (100zł chyba wyszły mnie) i jest fajnie.

Nie wiem skąd te pomysły z przesuwaniem skoro cała siła działająca na tuleje wymusza na niej ułożenie takie jak powinna mieć (chyba że ktoś odwrotnie ząłorzył...)
Łysol
Jak komuś się rozjechały tuleje wachaczy poliuretanowe to może były źle zamontowane, bo nie słyszałem o podobnych przypadkach ogólnie.
Poliuretan z Olkusza - mega dobrze wykonane i żadnych problemów z tym nie ma - polecam .
Acentryczne zmieniają kąt wyprzedzenia zwrotnicy - także wybór to rzecz indywidualna.
piotres
CYTAT(tomciu @ Mon, 22 Feb 2010 - 11:48) *
a są oryginalne acentryczne tuleje do przedniego i tylniego wahacza do e30? A co z resztą zawieszenia, ori czy poliuretany? Z tego co czytałem forum to opinie generalnie pozytywne nt. produktów poliuretanowych. Chyba że chodzi konkretnie o elementy w Olkusza? Czy Powerflexy są wytrzymalsze? Czy jest jakaś różnica między Olkuszem a Powerflexem?


Ecentryki na tyl do e30 robi olkusz z poliuretanu, lub w ASO kupisz gumowe ecentryczne orginaly.
Łysol
Specjalna edycja acentryków na przód jakby kogoś interesowało wink.gif , oczywiście z Olkusza .

polityk
Acentryczne poliuretany robi także Superflex (UK)

Mogę zaproponować dobre ceny, jeśli ktoś będzie zainteresowany smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.