Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Potrzebna porada co do silnika 4.4 bmw...
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
E30-by Zet
Witam serdecznie...

Mam okazje kupić od anglojęzycznego kolegi silnik 4.4 bez vanosa na bazie alpina-y biggrin.gif wiem,że jest to na pewno dobry motor ale
1)nie znam jego dokładnych parametrów sad.gif
2)nie wiem czy ma kompa do tego??????,a pewnie tak owy jest...
3)jak bede chciał odremontować silnik czy bedzie to dużo droższe od zwykłego 4.4
3)przez punkt 1 i 2 i 3 nie wiem czy się pchać w alpina-ę

Wiem,że miskę ma idealną do e30 i e36 biggrin.gif i to jest największy plus

Więc doradźcie coś

O kosztach silnika nie bede pisał bo śmiech na sali ///

tu trochę opisu:

1997 BMW E38 7 Series 740i 4.4 v8 engine , e36 alpina b8 , m3



For sale is a 4.4l v8 engine only form a 92k 1997 e38 740i witch a got from a bmw breakers , may fit others but please check that they will fit your car first !!!! .

I got this engine because i was planning on fitting it in to a e36 328i shell but have now got a 5l v8 out of the e39 m5 so no longer need this engine .

The good thing about this non vanos 4.4l engine is its the base engine alpina used in there e36 b8 befor they then went on to stroke it to 4.6l . They went for this engine because it is easyer to fit in the e36 than the later vanos engine found in the e39 540i .

The same applys if you are planning on fitting this to an e30 . For more info on how this swop is done go on to www.300mm.de .



This item comes with a 1 month warranty . thanks

Mam 2-dni myślenia. Warto w to wchodzić??? Auto na zawsze u mnie zostaje i mam na oku 2-ie skrzynie 6-cio biegowe,-więc skłaniałbym się w kierunku 4.4 bez vanosa smile.gif
Ale co z tym kompem,-itd............. dry.gif
rennen
4.4 to nie jest alpina B8 tylko normalny silnik bmw.. Alpina B8 ma 4.6 333 ps. Była jeszcze bardzo krótka seria Alpina B8 4.0 313 ps - wszystkie wyprodukowane 5 sztuk poszło w Japonii. Tak więc kolega wkręca ci jakąś ciężka bajkę smile.gif jest to prawdopodobnie zwykły silnik M62, ale jak bez vanosa to i tak bardzo dobra inwestycja o ile jest w dobrym stanie. Współgra z normalnym komputerem od bmw 540/740 i nie ma problemów specjalnych z częściami czy serwisem. Zresztą nawet w tym ogłoszeniu jest napisane, że alpina "bazowała" na tym silniku jak robiła B8 biggrin.gif.. ktoś powinien dostać dyplom z marketingu, że tak to gładko łyknąłeś ;p
k11
CYTAT(E30-by Zet @ Sun, 14 Feb 2010 - 04:37) *
Wiem,że miskę ma idealną do e30 i e36 biggrin.gif i to jest największy plus


Jakoś nie jestem tego taki pewien:

Micha od B8 4.6


Micha od E38 740:


r.
choody
micha od alpiny jest idealna do e36 - do e30 się nie nadaje.

A co do V8 od alpiny - później ten silnik montowano w X5 4.6l - to tak dla ciekawości smile.gif
Kruszon
CYTAT(choody @ Sun, 14 Feb 2010 - 11:56) *
micha od alpiny jest idealna do e36 - do e30 się nie nadaje.

A co do V8 od alpiny - później ten silnik montowano w X5 4.6l - to tak dla ciekawości smile.gif


zdaje sie na rynek USA z oznaczeniem iS.

pozdr
E30-by Zet
Myślałem,że mój angielski słaby,ale czułem,że ma coś nie tak w opisie niby alpina a jednak nie. Zdziwiło mnie 4.4 bez vanosa- jeżeli to prawda to leży mi to bardzo... ale z tego co mi wiadomo m60-bez vanosa,m62 vanos- o co chodzi????
rennen
CYTAT(E30-by Zet @ Sun, 14 Feb 2010 - 13:31) *
Myślałem,że mój angielski słaby,ale czułem,że ma coś nie tak w opisie niby alpina a jednak nie. Zdziwiło mnie 4.4 bez vanosa- jeżeli to prawda to leży mi to bardzo... ale z tego co mi wiadomo m60-bez vanosa,m62 vanos- o co chodzi????


O to chodzi, że nie masz pojęcia na temat co udowadniasz już kolejny raz i w dodatku nie chce ci się szukać informacji nawet NA TYM FORUM nie mówiąc już o sieci.. proszę tu jest link posta gdzie wszystko wyjaśniłem http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...st&p=740944
E30-by Zet
CYTAT(rennen @ Sun, 14 Feb 2010 - 14:04) *
O to chodzi, że nie masz pojęcia na temat co udowadniasz już kolejny raz i w dodatku nie chce ci się szukać informacji nawet NA TYM FORUM nie mówiąc już o sieci.. proszę tu jest link posta gdzie wszystko wyjaśniłem http://www.racingforum.pl/index.php?s=&...st&p=740944


Nie mam pojęcia o silnikach m6x-dopier w to wchodzę,ale to nie ważne bo po to jest forum,jak ja coś wiem na czyjeś pytanie to piszę i tyle....a Ty jak nie chcesz nie odpisujesz...

Do do Twojej cennej opowieści o 4.4 i 4.0-wybacz,że nie trafiłem ale opis jest nie tam gdzie trzeba w 5.0 12v więc nie wiem jak to miałem znaleźć...
Co do tematu można zamykać,a ja sobie poczytam Twoja lekturkę... po prostu nie wiedziałem,że jest 4.4 bez vana- nikt nie udzielił mi takiej podpowiedzi chociaż temat był nie raz... od razu szukałbym takiego....

Co do tego,że mnie trochę mnie podpuścił to prawda--- gdybyś zobaczył ten parking,,,,i te tematy do zabrania....
Dziś tam podjade i może wkrótce na allegro mnóstwo części do M e36 e30 e46 rolleyes.gif

Jeżeli chodzi o silnik 4.4z kutymi korbami w serii o którym wspomniałeś w podanym przez ciebie temacie "rennen"- zmasakrowałeś mnie tym doszczętnie ohmy.gif

czy to znaczy,że nie musiałbym zakuwać gdyby przyszła mi chęć na turbo???-przecież to zmienia cały stan rzeczy jeżeli tak jest.... i tak o to rennen 3-ci raz zmieniłby się obiekt moich poszukiwań... Widze,że nie wiedza mi doskwiera z tym 4.4

Co do tego zakutego - to jest to czego szukam

Jak rozpoznam zakuty ?czy wszystkie nowsze są zakute?i czy ta elektroniczna przepustnica przy turbo jest ciężkim tematem?
Czyli teraz myśle czy kupić zakuty z elektr.przepustnicą,czy kupić 4.4non vanos i go ewentualnie sobie zakuć??? (wiadomo taniej byłoby kupić już zakuty niż kuć)
tak piszę panowie,bo auto dla mnie, wyłącznie do sportu indywidualnego-dlatego myślę przyszłościowo, bo lata lecą i ostatni swap trzeba wykonać,bo nie bede miał na to już czasu na bank. Dlatego wolniej,ale bez oszczędności projekt.

Pozdrawiam
k11
CYTAT(choody @ Sun, 14 Feb 2010 - 11:56) *
micha od alpiny jest idealna do e36 - do e30 się nie nadaje.


Jest też idealnie droga smile.gif

r.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.