Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Alternatywa dla LS1?
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > Muscle Cars
syncros
Od jakiegos czasu szukam jakiegos V8 na swapa, z europejskich to chyba tylko M60/M62 z BMW. A zza wody poza silnikami z rodziny LS to nie wiem. Czy istnieje jakas sensowna alternatywa dla silnika LS1? Glowinie chodzi o dostepnosc silnika w polsce, ceny. Skrzynie manualne. Moze 5.7 hemi?
Jedenasty
LS to ulepszone (aluminiowe bloki, lepsze wałki i doloty, większe zawory) silniki z SBC, masz całą serię silników 305,350,LT1 itp. - żeliwne bloki itp.
w tej chwili jest jeden kompletny silnik LT1 z osprzętem (corvette, firebird, camaro, caprise) za 6k do kupienia, skrzynie manualne to problem w europie do nich, ja sam ledwo wyrwałem jedną i szukam kolejnej ale bez sukcesów.
starsze silniki 350 (5,7 litra) i 400 (6,6 litra) da się wyłapać ale to i tak w większości do remontu (na aledrogo są z corvette 350'tki ale w gaźnikach - koszt ok 5k PLN), ceny się kształtuja na poziomie od 3 do 8 tyś PLN w zależności od stanu i osprzętu. silniki poniżej 350 nie warte uwagi bo mało gratów a jak już sa to koszta takie same jak w większych pojemnościach które są bardziej rozwiojowe. graty eksploatacyjne w większości dostępne od ręki w PL, resztę tzreba ciągnac z US&A

pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.