Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kwestia zawieszenia 320 E46 coupe po swapie na M
Racingforum - Drag, Drift & Time Attack - Racing Forum > racingforum.pl > BMW Performance
Karolo
Witajcie

Pytanie do obeznanych w temacie.

Po uzbrojeniu budy 320 coupe E46 z 2001r w motor M 3.2 chciałbym uzupełnić auto o komplet odpowiedniego zawieszenia.

Chciałbym się dowiedzieć czy można bez dużych przeróbek przeszczepić kompletne zawieszenie z oryginalnej M3 do 320 ?
Czy te zawieszenia nie różnią się mocowaniami, sposobem montażu? To pytanie nasuwa mi się dlatego, że w sklepach jest wyraźne rozróżnienie na zawieszenia do cywili a do M3. Oczywiście pomijam kwestie rozróżnienia ze względu na odpowiednią charakterystyke zawiasu M3 a cywila ( twardość, skok zawieszenia itd ).

Zależnie od stanu tego zawiasu z dawcy M3 rozważam opcje przeszczepu oryginału bądź kupna dedykowanego gwintu do 320 ( tylko rozwiązania markowe - FK, KW, Koni itd )
Pytanie czy ori gwint wystarcza w zupełności na potrzeby silnika S54 czy jednak odczuje znaczą poprawę wrzucając coś lepszego? ( Poprawę wartą podwójnej inwestycji )

Druga sprawa: czy mogłby ktoś polecić dobry gwint do auta na codzień? Nie chciałbym zataczkować auta ale muszę mieć pewnośc kontroli samochodu o tej mocy i odpowiednią sztywność całosci.
Od razu pomijam TEINa bo M3 na tym zawiasie, którym jechałem zachowywało się jak kamień biggrin.gif

Na razie interesuje mnie sama kwestia amorów - nad odpowiednimi wahaczami, łącznikami itd będe zastanawiał się w dalszej kolejności

Dziękuje za odpowiedź
Wojtek
A co to byl za tein ?? ja kiedys jezdzilem z kolega civicem na seri street i nie powiem zeby to mozna bylo nazwac twardym zawieszeniem ...
Jackson
A co z dyferencjałem, co masz włożone? Bo tylko do ori zawiasu pasuje dyfer od M.
Karolo
Cały układ napędowy będzie przeszczepiany ori M3 łacznie z dyfrem i pewnie wszystkimi rzeczami ( na razie siedzi motor ze skrzynią i elektronika w toku ).

Nadal pozostaje kwestia zawieszenia przód/tył.

Co do teina nie wiem jaki to był model
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.